Pięć najlepszych sposobów na wygrywanie w FIFA 17


Premiera FIFA 17 przyniosła długo oczekiwane zmiany w rozgrywce, które w końcu uczyniły ją bardziej realistyczną. Miłośnicy schematów, którzy uwielbiali ogrywać przeciwników także w rozgrywce sieciowej dzięki kilku wyuczonym akcjom z FIFA 16, mogą czuć się zawiedzeni. Cała reszta graczy raczej ucieszy się z faktu, że gra stała się ciekawsza i bardziej nieprzewidywalna. Razem z nowym silnikiem Frosbite, dostaliśmy futbol bardziej siłowy, w którym większe znaczenie ma odpowiednie ustawienie na boisku, balans ciałem, przebitki i fizyczna walka. Także w kwestii zdobywania bramek jest trochę inaczej niż w dwóch ostatnich edycjach. Nie licząc najniższych poziomów trudności, gdzie wciąż kuriozalne sytuacje mogą się zdarzać, kończymy z bramkami strzelanymi z połowy boiska i prostopadłymi podaniami na dobieg, które zawsze dochodzą do celu. Jak strzelać gole w FIFA 17 na PC i FIFA 17 na konsole? Zobacz 5 najlepszych sposobów.


Strzały po ziemi
To jedna z najmocniejszych broni na wirtualnym placu gry. Celowanie w górny róg najpewniej zakończy się uderzeniem wysoko nad bramką lub interwencją bramkarza, który w ostatniej chwili przeniesie piłkę nad poprzeczką. W FIFA 17 nic nie sprawa golkiperom takich kłopotów, jak silny i precyzyjny strzał po ziemi. Strzały z 20 lub 30 metrów zdecydowanie odchodzą w zapomnienie – najlepiej uderzyć będąc na linii szesnastki. Strzał tuż sprzed pola karnego często zaskakuje, nawet jak piłka nie jest posłana przy samym słupku.


Dobitki
Gra bramkarzy w FIFA 17 została znacząco poprawiona. Lepiej grają na przedpolu, rozsądniej wychodzą z bramki, aby skrócić kąt, w porę rzucają się do strzałów z dystansu. Jednak na tym nie koniec innowacji. Jak przystało na realną symulacje piłki nożnej, FIFA zmierza do zachowań przystających do rzeczywistości. Z tego powodu piłka nie klei się do rąk bramkarzy równie często. jak wcześniej. Stąd przy strzałach z bliskiej odległości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że piłka zostanie odbita – często pod nogi naszego napastnika, który wykorzysta taki prezent i załaduje do pustej bramki. Jak to wykorzystać? Naturalnie, strzelać dużo i często, także z mniej dogodnych pozycji, choćby na skraju pola karnego. No i poszukać napastników, którzy dysponują dobrą reakcją i startem do piłki, aby odnaleźli się w polu karnym i przechytrzyli obrońców. W żadnej edycji FIFA jeszcze nie padało tyle goli po dobitkach!


Stałe fragmenty gry


Rzuty rożne, rzuty wolne i karne przeszły w końcu gruntowne zmiany w FIFA 17. Z początku może wydawać się to pewnym utrudnieniem, ale to tylko pozory. W rzeczywistości to atut, który zagra na naszą korzyść, o ile oczywiście będziemy potrafili to wykorzystać. O ile w FIFA 16 było jeszcze dużo przypadku, szczególnie przy wykonywaniu rzutów różnych, tak teraz można mówić o większej precyzji. Możliwość posłania piłki w konkretne miejsce, zamiast ustawienia jedynie kierunku i siły strzału, to zmiana, którą warto docenić. Nie inaczej jest z wolnymi. Teraz zależy od nas znacznie więcej, bo oprócz siły i kierunku strzału, ustawiamy także długość rozbiegu. Jednym słowem, im więcej czynników mamy pod kontrolą, tym większy wpływ mamy na prawidłowe wykonanie zadania i umieszczenie piłki w siatce. Rzuty karne? Tu także mamy do dyspozycji nową broń. Regulując sposób nabiegania na piłkę, możemy zmylić bramkarza, choćby strzelając na dwa tempa. Świetna sprawa. W szczególności w rozgrywce sieciowej z prawdziwym, żywym przeciwnikiem po drugiej stronie.


Dośrodkowania


Długie rozgrywanie piłki ma oczywiście swoich zwolenników, ale nie jest najbardziej efektywnym sposobem na stwarzanie sobie okazji bramkowych. Tym bardziej, że wypracowanie sobie odpowiedniej pozycji do strzału na poziomie legendarnym nie jest takie proste. Obrońcy często dobrze się asekurują, ofiarnie blokują uderzenia lub końcem buta zdejmują futbolówkę z nogi naszego najlepszego snajpera. Z tego powodu szczególnej wartości nabierają piłkarze, którzy grają dobrze w powietrzu. Dobre dośrodkowanie w pole karne to jeden z lepszych sposobów na przełamanie linii obrony i zdobycie łatwego gola. Tym bardziej, że wobec strzałów z okolic pola bramkowego, najczęściej bramkarze są zupełnie bezradni. Szczególnie, gdy uderzymy po koźle w ziemię – wówczas nawet najlepsi muszą skapitulować i wyjąć piłkę z siatki.

Szybkie wznowienie gry


Wiadomo, że lepiej gra się z kontry niż mozolnie przygotowuje atak pozycyjny. A najlepszym sposobem na kontratak i osiągnięcie przewagi jest szybkie wznowienie gry przez bramkarza. W FIFA17 możemy błyskawicznym wyrzutem od bramkarza od razu uruchomić skrzydłowego lub wysuniętego napastnika. Tak szybkie rozpoczęcie akcji dotąd nie było możliwe, a teraz mamy nową tajną broń!Seria FIFA choć wciąż ulepszana i dążąca do realistycznej rozgrywki wciąż premiuje to, co gracze kochają najbardziej, czyli efektowny styl, skupienie się na ataku zamiast na obronie i dużo bramek. W nowej odsłonie EA Sports nie rezygnuje z szybkiego tempa i arcadowego stylu rozgrywki. I bardzo dobrze. Dzięki temu nie mamy kopii PES 2017 tylko zręcznościówkę, która przynosi wiele satysfakcji. Nowe, skuteczne sposoby na zdobywanie goli, to tylko podpowiedź. Na pewno odnajdziecie własne, które będą się równie skuteczne i pozwolą cieszyć się grą i osiągać sukcesy!

powrót