Piekarnik do zabudowy 50 cm – rozwiązania do małej kuchni

Pod blatem lub pod szafką


Kompaktowe piekarniki do zabudowy mają zauważalnie mniejsze wymiary w porównaniu do standardowych rozwiązań. Ich wysokość jest zmniejszona do około 45 cm, czasem ograniczona jest również szerokość, która wynosi wówczas około 50 cm. Kompaktowy piekarnik to przykład idealnego rozwiązania do małej kuchni, w których wysoka funkcjonalność musi iść w parze z oszczędnością miejsca. Jednym ze sposobów, w który można zamontować piekarniki do zabudowy jest montaż pod blatem. Urządzenie po prostu umieszcza się w ciągu stojących szafek. Drugą najpopularniejszą metodą jest montaż pod słupek. W tym przypadku piekarnik umieszcza się na dowolnej wysokości w pionie, a nad nim może znajdować się inne urządzenie lub szafka. Jakie rozwiązania do małej kuchni przygotowali wiodący producenci sprzętu AGD?


Beko BCM15400XG


Interesuje nas dobry i niedrogi kompaktowy piekarnik do zabudowy? Beko BCM15400XG to jedno z najnowszych urządzeń w ofercie tureckiego producenta, które jest nie tylko energooszczędne, ale także wielofunkcyjne. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, które pozwoli je zainstalować kuchenną zabudowę o małej powierzchni, oferuje taką samą funkcjonalność, jak standardowe piekarniki. Beko BCM15400XG potrafi piec w sposób tradycyjny, który polega na tym, że dolna i górna grzałka jednocześnie ogrzewają przygotowywaną potrawę. To jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na upieczenie np. chrupiących ciast i mięs. W piekarniku tureckiego producenta znajdziemy również funkcję termoobiegu, która wspomaga pracę grzałek, umożliwiając jeszcze szybsze pieczenie. Jeżeli często pieczemy ciastka, to z pewnością docenimy tę dodatkową możliwość. Beko BCM15400XG potrafi też piec w aż trzech wymiarach. W tym samym czasie wszystkie elementy grzewcze, tj. górna i dolna grzałka oraz grzałka owalna w połączeniu z wentylatorem, równolegle rozkładają ciepło we wnętrzu piekarnika i umożliwiają upieczenie nawet trzech dań jednocześnie bez mieszania smaków i zapachów. Beko BCM15400XG ma oczywiście również funkcję rozmrażania i grillowania. Warto zwrócić uwagę na unikalną funkcję Slow Cooking, która spowalnia tempo pieczenia i pozwala przygotować aromatyczne i soczyste potrawy o wyjątkowym smaku.


Piekarnik do zabudowy Amica

Amica AMMB44E1GCI


Kolejnym przykładem jednego z najnowszych i najciekawszych urządzeń AGD jest kompaktowy piekarnik do zabudowy z funkcją kuchenki mikrofalowej Amica AMMB44E1GCI. Jej największą zaletą jest elektroniczne sterowanie. Wiąże się to nie tylko z precyzyjnymi nastawieniami, ale także możliwością dokładnego zaprogramowania czasu pracy urządzenia. Polski producent wyposażył swoje najnowsze kompaktowe piekarniki do zabudowy w funkcję inteligentnego rozmrażania wagowego. W czym jest ono lepsze od tradycyjnego rozmrażania? Urządzenie jest w stanie samo określić czas potrzebny do rozmrożenia danego produktu zaraz po tym, jak dokładnie przeanalizuje jego rodzaj i wagę. Innym sposobem na rozmrożenie produktów, który oferuje Amica AMMB44E1GCI jest tzw. rozmrażanie czasowe. Gwarantowany skrócony czas rozmrażania skutecznie przeciwdziała ewentualnemu ryzyku rozwoju bakterii. Funkcja mikrofali nie została potraktowana po macoszemu. Do wyboru oddano nam 5 poziomów mocy – maksymalny, średni, minimalny, utrzymanie w stanie podgrzania i czasowe rozmrażanie. To, który wybierzemy zależy od tego, jaką potrawę będziemy mieli ochotę przygotować i jaką ilością czasu będziemy dysponowali. Amica AMMB44E1GCI to także wyjątkowo bezpieczny kompaktowy piekarnik do zabudowy. Został on wyposażony w zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. O jego włączeniu, z którym wiąże się całkowita blokada sterowania, informuje specjalna kontrolka.


Samsung NQ50J5530BS/EO


Kompaktowy piekarnik do zabudowy może być również bardzo pojemny. Udowadnia to m.in. Samsung NQ50J5530BS/EO, którego pojemność wynosi aż 50 litrów. To wystarczająco dużo, by piec kilka potraw jednocześnie, zmieścić w środku więcej niż jedną tackę lub przygotowywać dania o znacznie większych rozmiarach. Dostępu do tego pojemnego wnętrza chronią bezpieczne i ciche drzwi. Jednostopniowy zawias typu Pre-stop automatycznie zatrzymuje je w takim momencie, aby uniknąć niepotrzebnego hałasu i zabrudzeń. Jeżeli chcemy, aby wnętrze piekarnika niewielkim nakładem sił lśniło jak nowe, to z pewnością docenimy funkcję czyszczenia parowego. Umożliwia ona łatwe i skuteczne usunięcie resztek jedzenia i nawet najtrudniejszych plam, które mogą znaleźć się w komorze piekarnika. Wszystkim możemy sterować za pomocą naszego cyfrowego panelu sterowania i kuchennego asystenta w jednym, czyli wyświetlacza. Znajdziemy na nim m.in. takie informacje jak temperatura i czas pieczenia, czy funkcje i programy czyszczenia. Samsung NQ50J5530BS/EO służy jednak przede wszystkim do tego, by szybko przygotować apetyczne potrawy. Do realizacji tego jakże odpowiedzialnego zadania posługuje się gotowaniem kombinacyjnym, na które składają się m.in. mikrofale i kilka systemów grzewczych.


Piekarnik do każdej kuchni


Kompaktowe piekarniki do zabudowy to istotna część oferty wiodących producentów sprzętu AGD. Jeżeli mamy małą kuchnię i szukamy idealnego kompromisu między funkcjonalnością a niewielkimi rozmiarami, to kompaktowe piekarniki do zabudowy będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Oprócz powyższych modeli warto zwrócić uwagę m.in. na takie urządzenia jak Electrolux EVY 7600 AOX z wyświetlaczem LED, chowanymi pokrętłami i emaliowaną powłoką obu komór, czy Bosch CMG633BS1 z 14 programami automatycznymi, oświetleniem LED oraz drzwiami z systemami Soft Open i Soft Close. Kompaktowe piekarniki do zabudowy to popularne urządzenia AGD zróżnicowane zarówno pod względem liczby funkcji, jak i wysokości ceny. Możemy być pewni, że znajdziemy piekarnik stworzony na miarę naszych potrzeb i domowego budżetu.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]