Premiera Huawei Watch D2 – smartwatch z poduszką powietrzną
Za nami premiera Huawei Watch D2 – wyjątkowego smarwatcha z nadmuchiwaną poduszką uciskową w wewnętrznym pasku. To certyfikowane urządzenie do pomiaru ciśnienia (skurczowego i rozkurczowego), przeprowadzanego w ustalonym interwale przez całą dobę. Poza tym jest wielofunkcyjnym smartwatchem w aluminiowej obudowie, w nowej wersji – z koronką obrotową. Sprawdź Huawei Watch D2 – smartwatch do ambulatoryjnego pomiaru ciśnienia!
Cechy Huawei Watch D2
- Certyfikacja CE MDR – zgodność z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE o wyrobach medycznych (Medical Devices Regulation). Całodobowy pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, rejestr wyników. Margines błędu: +/- 3 mmHg.
- Pomiary: EKG (przez przyłożenie palca), SpO2, jakości snu, osiągnięć sportowych (GPS, akcelerometr, ciśnieniomierz).
- Zdrowie na oku 2.0: osiem wskaźników dostępnych w czasie rzeczywistm.
- Ekran: AMOLED, 1,82 cala, rozdzielczość 408x408 pikseli (347 PPI), Always on Display. Szczytowa jasność: 1500 nitów!
- Powiadomienia, sterowanie muzyką, zdalna migawka, asystent głosowy.
Aby móc wyświetlać filmy z dodatkowymi informacjami na temat produktów i usług, współpracujemy z serwisem Youtube. Potrzebujemy zgody użytkownika na wyświetlanie treści.
Huawei Watch D2 – jak wykonać pomiar?
Pomiary za dnia przeprowadzasz samodzielnie, zegarek będzie o tym przpominał. Pomiary nocą wykona samodzielne. Częstotliwość badań i przypomnień wybierasz w aplikacji, w sekcji ABPM (ambulatory blood pressure monitoring). Możesz również ustawić automatyczne pomiary za dnia, do tego zalecane jest jednak przybranie określonej pozycji.
- Ustaw się lub usiądź z zegarkiem na wysokości serca (ręka w górę, po skosie, do przeciwległego ramienia).
- Drugą dłonią przytrzymaj łokieć.
- Nie rozmawiaj podczas pomiaru, nie krzyżuj nóg w pozycji siedzącej.
Uwaga, producent podkreśla, że Huawei Watch D2 „może być wykorzystywany w ramach odniesienia w praktyce klinicznej, ale nie należy wykorzystywać wyników pomiarów jako podstawy do diagnozy medycznej”.
Wskazówki:
- Jeśli dokonujesz jednego pomiaru na dobę, rób to po porannym wstaniu, przed śniadaniem, lub wieczorem przed położeniem się do łóżka. Zachowaj regularność, codziennie o tej samej porze.
- Odczczekaj: 60 min po posiłku, 30 min po ćwiczeniach, spożyciu alkoholu lub kawy, 10 min po skorzytaniu z toalety.
- Nie dokonuj pomiaru: gdy ciało jest napięte, tuż po kąpieli, w poruszającym się pojeździe, pod wpływem emocji, w głośnym środowisku.