MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jaki dron dla dziecka? Ranking TOP 3

Nie ma opisu obrazu

Dron z kamerą dla dzieci może być spełnieniem marzeń. Jednak, żeby tak się stało, sprzęt musi być starannie wybrany. Urządzenie powinno być łatwe w obsłudze, bezpieczne i oferować przyzwoitą jakość zdjęć i nagrań. Idealnie, jeśli przy tym nie jest bardzo drogie. Jaki dron dla dziecka spełnia te warunki? Zobacz najlepsze drony dla dzieci!

Miejsce 1.: Dron DJI Mini 2 SE

Zwycięża wytrzymały dron dla dzieci DJI Mini 2 SE ważący 249 g. To maksimum dla drona, którym można operować bez rejestracji i szkolenia. Ma zasięg aż 6 km i czas działania dochodzący do 31 minut. Dron DJI Mini 2 SE nagrywa filmy w rozdzielczości 2,7K przy płynności 30 kl./s lub Full HD z płynnością 60 kl. W obu przypadkach można korzystać z cyfrowego zoomu, żeby zobaczyć wybrane obiekty z bliska. Zdjęcia zrobione aparatem 12 Mpix mają wielkość 4000 x 3000 pikseli. Dron dobrze radzi sobie z lotem nawet w trudniejszych warunkach – można go bezpiecznie używać przy wietrze o prędkości do 38 km/h. W przypadku zerwania połączenia z kontrolerem lub rozładowującej się baterii automatycznie wraca do miejsca startu. Nawet jeśli funkcja nie zadziała i urządzenie nie zdąży wrócić, wciąż można odnaleźć sprzęt zgubiony poza zasięgiem wzroku dzięki wbudowanemu GPS-owi.

  • Działanie 31 minut
  • Zasięg transmisji 6 km
  • Lot przy silnym wietrze
  • Nagrania 2,7K
  • Lokalizator GPS
  • Automatyczny powrót na miejsce startu

Miejsce 2.: Dron DJI Mini 3

Kolejną propozycją jest DJI Mini 3. To najdroższy dron z kamerą dla dzieci w rankingu, ale jako jedyny z naszej listy może nagrywać wideo w 4K. Podobnie jak DJI Mini 2 SE waży 249 g. Jego kolejną przewagą jest czas działania wynoszący 38 minut. To powinno wystarczyć na przebycie dystansu nawet do 18 km, a zasięg transmisji wynosi 6 km. Dron zrobi piękne ujęcia w 4K (płynność 30 kl./s) lub Full HD (60 kl./s), w razie potrzeby korzystając z czterokrotnego cyfrowego zoomu. Dzięki trybowi HDR można uzyskać doskonałe kolory nawet przy zachmurzonym niebie i przeciętnym oświetleniu. Kamerę przekręcisz poziomo lub pionowo. To drugie ustawienie przyda przy tworzeniu nagrań do udostępniania w mediach społecznościowych. W razie zerwania połączenia z kontrolerem albo rozładowywania się baterii wraca automatycznie do punktu startowego. Filmowanie i wykonywanie zdjęć ułatwia korzystanie z funkcji automatycznych. Za pomocą prostej komendy można sprawić, że maszyna wzbije się w powietrze, zrobi zdjęcie i wróci do pozycji wyjściowej, wykona ujęcia panoramiczne, wykona okrążenie, spiralę lub bumerang.

  • Działanie 38 minut
  • Zasięg 6 km
  • Lot przy silnym wietrze
  • Nagrywanie 4K
  • Lokalizator GPS
  • Automatyczny powrót na miejsce startu

Miejsce 3.: dron DJI Ryze Tello

DJI Ryze Tello to ciekawy dron dla dzieci, o zasięgu 100 m, działający dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym firmy DJI oraz procesorowi Intela. Napędzany jest przez cztery silniki, dzięki którym może latać na jednym ładowaniu przez 13 minut. Maszyna waży zaledwie 80 g, jednak potrafi stabilnie utrzymywać się w powietrzu, nawet przy lekkich podmuchach wiatru. Do sterowania wykorzystujesz aplikację mobilną, która umożliwia także naukę programowania. Niemal wszystko dzieje się tutaj automatycznie - dron może wykonywać różne akrobacje po jednym dotknięciu przycisku w aplikacji, startować po podrzuceniu w powietrze i lądować na wyciągniętej dłoni. Wbudowana kamera nagrywa wideo w jakości HD i robi zdjęcia o rozdzielczości 2592 x 1936 pikseli. Brak slotu na kartę SD, wszystkie materiały zapisują się w pamięci telefonu. Dron jest programowalny za pomocą systemu kodowania Scratch, co pozwala rozwijać zainteresowanie informatyką u dzieci. Drona DJI Ryze Tello kupisz również w wariancie z dodatkowymi akumulatorami. Gdy energia się skończy, wystarczy wymienić zużytą baterię na następną. W wariancie DJI Ryze Tello Boost Combo znajdziesz w pudełku trzy akumulatory oraz ładowarkę umożliwiającą podłączenie wszystkich akumulatorów jednocześnie.

  • Niska cena
  • Automatyczne lądowanie
  • Możliwość nauki programowania

Drony dla dzieci – jak wybrać?

Drony różnią się konstrukcją, co w dużej mierze przekłada się na łatwość w posługiwaniu się urządzeniem. Najłatwiejsze w obsłudze, i co za tym idzie przeznaczone dla początkujących, są wyposażone w cztery śmigła quadrocoptery. Urządzenia mające sześć lub osiem śmigieł należą do najcięższych i najbardziej stabilnych. Mocna, dobrze wyważona konstrukcja czyni je odpornymi na podmuchy wiatru, więc radzą sobie z transportowaniem ładunków także w niesprzyjających warunkach. Jednak na rekreacyjne potrzeby nie ma potrzeby kupowania takich dużych i ciężkich maszyn. 

Czy dziecko interesuje się filmowaniem lub fotografią?

Opanowanie tajników sterowania takimi urządzeniami może okazać się w przyszłości źródłem dodatkowych dochodów dla nastolatka, zwłaszcza jeśli interesuje się też obróbką zdjęć lub montażem wideo. 

Czy koledzy już mają drony dla dzieci?

Często chęć posiadania własnego sprzętu wynika właśnie z tego, że rówieśnicy już dysponują taką technologiczną nowinką. Jeśli wiesz, że kolega czy koleżanka z klasy ma drona, zasugeruj dziecku analogiczny model. Znajomy może pomóc w nauce sterowania!

Jaki dron dla dziecka? Najważniejsze cechy

Szukając odpowiedniego drona dla dziecka, należy starannie przyjrzeć się specyfikacji technicznej, a także opiniom i recenzjom. Co z nich wyczytać? Oto najważniejsze cechy, które warto uwzględnić podczas planowanych zakupów.

  • Czas i zasięg działania – im dłużej można się bawić dronem bez potrzeby ładowania, tym lepiej dla dziecka. Warto mieć świadomość, że czas lotu rzadko przekracza 30 minut. Ten problem jednak da się obejść, kupując zapasowe akumulatory. Zasięg taniego modelu to 100 m. Droższe oferują łączność na wiele kilometrów – takie loty z podglądem to zupełnie inne doświadczenie!
  • Stabilność lotu – myśląc o tym, jaki dron dla dziecka wybrać, należy brać pod uwagę, jak urządzenie zachowuje się w powietrzu. Zazwyczaj cięższy sprzęt jest mniej podatny na podmuchy. Nieraz w specyfikacji podawana jest nawet konkretna prędkość wiatru, przy jakiej można bezpiecznie korzystać z maszyny. 
  • Łatwość obsługi – jeśli to pierwszy dron dla dziecka, zabawa powinna być łatwa i przyjemna, a nie frustrująca i skomplikowana. W tańszych modelach dominuje sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie, w droższych zazwyczaj w zestawie jest kontroler, natomiast telefon można wykorzystywać jako ekran do podglądania na żywo obrazu z kamery. Za pomocą kontrolera lub przycisków w aplikacji ustala się kierunek lotu, a w nowoczesnych dronach także manewry automatyczne. Wystarczy wciśnięcie odpowiedniej ikonki, żeby dron wykonał obrót, wylądował na dłoni albo wykonał zdjęcie z góry i wrócił do pozycji wyjściowej.
  • Jakość nagrań i zdjęć – to istotne, jeśli głównym celem jest nagrywanie, a nie powietrzne akrobacje. Im wyższa rozdzielczość, tym większa radość z efektów nagrywania. Dobry dron z kamerą dla dzieci nie musi zapewniać nagrań w 4K, choć dla nastolatka, który wiąże swoją przyszłość z filmowaniem, może to być wskazane. 
  • Automatyczne funkcje – najtańsze drony w przypadku rozładowania baterii lub utraty połączenia z kontrolerem po prostu spadają na ziemię. Dobry dron dla dzieci to taki, który w przypadku jakichkolwiek problemów automatycznie wyląduje w bezpieczny sposób lub powróci do miejsca startu. 
  • Jakość wykonania – trzeba mieć świadomość, że dron nie zawsze poleci tam, gdzie chcemy. Chwila nieuwagi czy niespodziewany podmuch wiatru mogą sprawić, że pojazd zboczy z toru i zderzy się z przeszkodą. Dobrze, żeby po kolizji nadawał się do użytku!

Jaki dron dla dziecka? Podsumowanie

Wiesz już, jaki dron dla dziecka jest odpowiedni? Każdy z modeli opisanych na liście może być świetnym prezentem! Sam określ, czy decydujesz się na dron tani i prosty, czy kosztowny i bardziej zaawansowany, oferujący lepszą jakością nagrań. Pamiętaj też, aby opowiedzieć dziecku o wszystkich zasadach latania dronem.

Czytaj więcej
Biurko dla gracza z laptopem z rankingu laptopów gamingowych.
Rankingi

21. październik

Ranking laptopów gamingowych – jaki laptop dla gracza?

Współczesne laptopy gamingowe to naprawdę potężne urządzenia, które wydajnością odpowiadają komputerom stacjonarnym i pozwalają na grę w najnowsze tytuły AAA. Na rynku znajdziemy wiele opcji z procesorami AMD lub Intela, a także wiele wariantów kart graficznych. Przeczytaj nasz ranking i wybierz najlepszy model!

21. październik

Dowiedz się więcej o Ranking laptopów gamingowych – jaki laptop dla gracza?
Soundbary Samsung – ranking
Rankingi

18. październik

Soundbary Samsung – ranking 2024 i poradnik

Oto potentat, firma, która od dekady rządzi na tym rynku. Poznaj najlepsze soundbary Samsung – ranking przedstawia zalety i konstrukcję poszczególnych serii, wyjaśniając nazewnictwo. Rozbudowane listwy mają nawet 15 przetworników. Sprzedawane są z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi z prawdziwym Dolby Atmos, to pionierskie zestawy 11.1.4. W komplecie najczęściej jest subwoofer, także w tańszych modelach. W system może zostać sprzęgnięty również telewizor Samsung z Q-Symphony. Przeczytaj ranking i dowiedz się, jaki soundbar Samsung wybrać!

18. październik

Dowiedz się więcej o Soundbary Samsung – ranking 2024 i poradnik
Ranking depilatorów IPL 2024
Rankingi

20. wrzesień

Jaki depilator laserowy wybrać? Ranking depilatorów IPL 2024

Masz już dosyć tradycyjnych metod depilacji i szukasz rozwiązania, które pomoże Ci cieszyć się jedwabiście gładką skórą dłużej? To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najlepszych depilatorów IPL, które pomogą Ci usunąć niechciane owłosienie bez konieczności umawiania sesji w profesjonalnym salonie.

20. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaki depilator laserowy wybrać? Ranking depilatorów IPL 2024