Słuchawki bezprzewodowe dla dzieci – ranking
Treść
- Słuchawki bezprzewodowe dla dzieci – ranking
- Miejsce 1.: słuchawki JBL JR460NC
- Miejsce 2.: słuchawki JBL JR 310 BT
- Miejsce 3.: słuchawki Philips TAK4206PK
- Jakie słuchawki dla dzieci wybrać? Najważniejsze parametry
- Jakie słuchawki dla dzieci możemy jeszcze polecić?
- Jak mądrze wykorzystywać słuchawki dla dzieci?

Ranking słuchawek bezprzewodowych dla dzieci to obowiązkowa lektura dla każdego rodzica! Zakup odpowiednich słuchawek jest ważną decyzją, wpływającą na wygodę i zdrowie młodego użytkownika. Dobry model nie tylko przykuwa wzrok ciekawym designem, ale jest przede wszystkim funkcjonalny! Jeśli chcesz wiedzieć, jakie słuchawki dla dziecka są komfortowe i bezpieczne, zobacz listę polecanych urządzeń!
Słuchawki bezprzewodowe dla dzieci – ranking
Miejsce 1.: słuchawki JBL JR460NC
Na początek najbardziej wszechstronne słuchawki dla dzieci – ranking wygrywa model JBL JR460N. Ich największą przewagą nad pozostałymi jest funkcja aktywnej redukcji szumów (ANC). Pomaga ona skutecznie tłumić dźwięki z zewnątrz i pozwala się skupić wyłącznie na tym, co słychać w słuchawkach, a nie w głośnym otoczeniu. Maksymalny czas pracy urządzenia to 30 godzin w trybie standardowym lub 20 z ANC. Nigdy nie będą grać zbyt głośno, ponieważ maksymalne natężenie dźwięku w tym modelu to 85 dB (jak na ruchliwym skrzyżowaniu). Ze wszystkich dziecięcych słuchawek w rankingu kosztują najwięcej, jednak warto zdecydować się na taki wydatek dla funkcji ANC. W zależności od upodobań można wybrać jeden z trzech wariantów kolorystycznych – z przewagą koloru białego, niebieskiego lub różowego.
- Funkcja ANC
- 30 godzin na jednym ładowaniu
- Ograniczenie głośności do 85 dB
- Wysoka cena
Miejsce 2.: słuchawki JBL JR 310 BT
Jakie słuchawki dla dzieci zajęły drugie miejsce? Wiceliderem rankingu jest model z łącznością Bluetooth, który może pracować nawet 30 godzin na jednym ładowaniu. Gdy akumulator się wyczerpie, potrzeba 2 godzin, żeby znów je naładować w 100%. Jednak jeśli nie możesz tak długo czekać, wystarczy 10 minut na kablu, żeby uzyskać dwie godziny działania. Co ważne, zapewniają bezpieczeństwo i ochronę przed zbyt dużym natężeniem dźwięku – ich maksymalna głośność to 85 dB. Z myślą o dzieciach w zestawie ze słuchawkami spakowane są naklejki – umieszczając je w różnych miejscach, można spersonalizować wygląd swojego sprzętu. Słuchawki JBL JR 310 BT występują w trzech wariantach kolorystycznych, a każdy z nich łączy w sobie dwie barwy, co zapewnia im bardzo oryginalny wygląd.
- 30 godzin na jednym ładowaniu
- Ograniczenie głośności do 85 dB
- Naklejki w zestawie
Miejsce 3.: słuchawki Philips TAK4206PK
Słuchawki bezprzewodowe dla dzieci Philips TAK4206PK zasługują na pochwały za dobry, młodzieżowy design. Dzięki jaskrawym kolorom trudno je gdziekolwiek zgubić – są bardzo dobrze widoczne. Nakładki nauszne wyposażono w podświetlane panele nadające im zawadiackiego charakteru. Dziecko może wybrać cztery warianty świetlne: czerwone, zielone, niebieskie światło lub miks świateł we wszystkich trzech kolorach. Wystarczy naciskać odpowiedni przycisk, aby przełączać się między kolejnymi opcjami oświetlenia – mała rzecz, a daje dużo satysfakcji. Oprócz tego atutem jest ograniczenie maksymalnej głośności – podobnie jak inne modele dziecięce nie będą grać z większą mocą niż 85 dB. Podsumowując, to bardzo dobre słuchawki nauszne dla dzieci, ranking przyznaje im trzecie miejsce ze względu na minimalne różnice w mocy akumulatora na korzyść modelu JBL. Philips działa nieprzerwanie przez 28 godzin, a do doładowania na dwie godziny działania potrzeba 15 minut. Do wyboru są dwa warianty – z dominującym kolorem różowym lub błękitnym.
- 28 godzin na jednym ładowaniu
- Ograniczenie głośności do 85 dB
- Podświetlane elementy
- Kolorowy design
Jakie słuchawki dla dzieci wybrać? Najważniejsze parametry
Co jest istotne przy wyborze najlepszego modelu? Tworząc ranking słuchawek bezprzewodowych dla dzieci, zwracaliśmy uwagę na opisane poniżej elementy.
- Słuchawki douszne czy nauszne? Obecnie częściej spotyka się te pierwsze. Popularne „pchełki”, wkładane do ucha, to częsty wybór dla osób słuchających muzyki w słuchawkach albo dla biegaczy. Zazwyczaj to słuchawki douszne pozwalają lepiej odizolować się od świata zewnętrznego Jednak czy to na pewno bezpieczne słuchawki dla dzieci? Wiele osób ma wątpliwości. A to dlatego, że zbyt głośny dźwięk w słuchawkach dousznych może uszkodzić słuch prędzej niż w nausznych. Model TWS łatwiej też zgubić.
- Ograniczenie maksymalnej głośności – skoro mowa o natężeniu dźwięku, warto wspomnieć o graniach w tej kwestii. Modele dziecięce, w przeciwieństwie do tych dla dorosłych, mają ustawioną maksymalną głośność na poziomie 85 dB. Najlepiej kupić model o takiej charakterystyce – wtedy masz pewność, że hałas nie będzie niebezpieczny dla zdrowia.
- ANC (Active Noise Cancellation) – to funkcja, która robi furorę w słuchawkach dla dorosłych. Przyda się również dzieciom. Chodzi o aktywne eliminowanie dźwięków z otoczenia, dzięki czemu łatwiej odciąć się od świata zewnętrznego i skupić na tym, co ma być słyszane. Funkcję ANC mają tylko najbardziej zaawansowane dziecięce słuchawki.
- Wygoda – to najważniejsze, jeśli dziecko spędza w słuchawkach po kilka godzin. Nie mogą być za twarde ani źle dopasowane do kształtu ucha.
- Atrakcyjny wygląd – to często nieistotne dla rodzica, ale najważniejsze dla dziecka. Modele dziecięce są zazwyczaj kolorowe. Modnym dodatkiem mogą być naklejki lub podświetlenie.
Jakie słuchawki dla dzieci możemy jeszcze polecić?
Dla osób, które już czują się dorosłe, tylko dlatego, że chodzą do ostatnich klas podstawówki albo do liceum, nie pozostaje nic innego jak… kupienie dorosłych słuchawek. A czy to problem, że nie wyglądają wystarczającą młodzieżowo? Niekoniecznie. Kupując słuchawki bezprzewodowe, zawsze można dobrać do nich oryginalne etui ochronne – np. w kształcie zwierzaka albo owocu.
Jak mądrze wykorzystywać słuchawki dla dzieci?
Teraz znasz już najlepsze słuchawki nauszne dla dzieci, ranking uwzględnia te modele, które idealnie sprawdzą się połączone ze smartfonem albo tabletem. W takich słuchawkach można na przykładać oglądać bajki, nie przeszkadzając innym, uczyć się języków, korzystając z odpowiednich aplikacji albo po prostu słuchać muzyki. Nieco inną kategorią sprzętu używanego przez dzieci są słuchawki przeznaczone do współpracy z konsolami do gier. Więcej na ich temat przeczytać w artykule Jakie słuchawki do PS4 są najlepsze?
Zakup odpowiedniego modelu, dopasowanego do dziecięcych potrzeb, to pierwszy krok do tego, by najmłodsi korzystali ze słuchawek w rozsądny sposób. Nie należy jednak zapominać o innych zadaniach rodzica. Warto pilnować, aby czas ze słuchawkami na uszach nie był zbyt długi. Dla przedszkolaków można przyjąć podobne zasady dotyczące głośnych dźwięków, jak te, które dotyczą czasu przed kolorowym ekranem. W przypadku dzieci do pięciu lat nie powinno być to więcej niż godzina dziennie. Odnośnie starszych dzieci ograniczenia nie muszą być już tak bardzo restrykcyjne. Dobrze jest natomiast uczyć dziecko, żeby pamiętało o regularnym ładowaniu urządzenia!
Wierzymy, że ranking bezprzewodowych słuchawek dla dzieci okazał się pomocny. Stosowanie się do podstawowych porad to najlepszy sposób na to, żeby uniknąć najczęstszych błędów przy zakupie zestawów słuchawkowych!
Wpisy, które mogą cię również zainteresować:
Czytaj więcej

24. marzec
Najlepsze soundbary – ranking 2025
Od pojedynczej listwy po 17-kanałowe zestawy z subwooferem i głośnikami. Sprawdź najlepsze soundbary 2025!
24. marzec

21. marzec
Najlepsze prostownice dla gładkich i zdrowych włosów
Marzysz o prostych, gładkich, lśniących włosach jak po wizycie w salonie fryzjerskim? Zapoznaj się z rankingiem najlepszych prostownic do włosów!
21. marzec

20. marzec
Najlepszy smartwatch do 1000 zł – ranking 2025
Znajdź z nami najlepszy smartwatch do 1000 zł damski lub męski, sportowy lub elegancki – przeczytaj ranking 2025!
20. marzec