Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Płyta indukcyjna dwupalnikowa – Sprawdzone rozwiązanie do małej kuchni

Płyty indukcyjne zużywają mniej energii niż płyty gazowe i płyty ceramiczne. Są bezpieczne, funkcjonalne i nowoczesne. A co jeżeli mamy małą kuchnię? W takim wypadku dobrym wyborem będzie płyta indukcyjna dwupalnikowa. Jej zakup to sposób na to, by cieszyć się wszystkimi zaletami płyt indukcyjnych także w małym pomieszczeniu kuchennym. Jakie są zalety płyty indukcyjnej? Jakie są najlepsze płyty indukcyjne dwupalnikowe? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.


Jak działają płyty indukcyjne dwupalnikowe?


Płyta indukcyjna dwupalnikowa podobnie jak inne płyty indukcyjne oferuje wygodę i kontrolę nad procesem gotowania. Płyta indukcyjna wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną. Jest to po prostu zmienne pole elektromagnetyczne. Zmienia się ono bardzo szybko. Na dnie naczynia powstają prądy wirowe, które rozgrzewają garnek i jego zawartość. W tym samym czasie nasza płyta indukcyjna dwupalnikowa pozostaje zimna. Takie rozwiązanie może przynieść duże korzyści lub sporadycznie powodować niewielkie problemy. Jakie?


Płyta indukcyjna dwupalnikowa – dobra do małej kuchni


Zalety i wady płyt indukcyjnych


Na pierwszy rzut oka płyty indukcyjne wyróżnia nowoczesny design i wysoki poziom bezpieczeństwa. Zakup płyty indukcyjnej może jednak utrudnić jej wysoka cena oraz konieczność posiadania odpowiedniej instalacji elektrycznej i kupna specjalnych garnków. Te wady wynagradza jednak mniejsze zużycie prądu oraz szybkie gotowanie i smażenie. Od czasu do czasu kłopot mogą sprawiać problemy w przypadku przerw w dostawach energii elektrycznej. Przed zakupem płyty indukcyjnej należy pamiętać, że zagwarantuje ona większe oszczędności tylko przy regularnym użytkowaniu. W skrócie zalety i wady płyt indukcyjnych przedstawiają się następująco:

Płyty indukcyjne
Zalety
Wady
  • Mniejsze zużycie energii (w porównaniu do płyt gazowych i ceramicznych)
  • Bezpieczeństwo
  • Szybkie gotowanie i smażenie
  • Łatwe czyszczenie
  • Mnogość dodatkowych funkcji
  • Nowoczesny design
  • Większe oszczędności tylko przy regularnym użytkowaniu
  • Konieczność odpowiedniej instalacji elektrycznej
  • Konieczność zakupu specjalnych garnków
  • Problemy w przypadku przerw w dostawach energii elektrycznej


Dla kogo płyta indukcyjna dwupalnikowa?


Płyty indukcyjne dwupalnikowe mają dwa okręgi grzejne. Umożliwiają gotowanie w garnkach o dwóch różnych średnicach. Płyta indukcyjna dwupalnikowa jest optymalnym rozwiązaniem dla wielu osób. Jakich? Dwa pola grzejne są wystarczające, jeśli gotujemy mało i rzadko. Jeśli w dodatku gotujemy tylko dla siebie, czyli maksymalnie dla jednej osoby lub dwóch osób, to dodatkowe pola grzejne będą absolutnie zbędne.


Na które płyty indukcyjne dwupalnikowe warto zwrócić uwagę?


Płyta AMICA PI3510U – to nowoczesna płyta, wyposażona w wiele technologii zwiększających wygodę i bezpieczeństwo. Na pewno warto zwrócić uwagę na Pro Baby System, czyli technologię zapobiegającą przypadkowemu wrzeniu płyty przez dzieci. Bardzo przydatny jest także wskaźnik ciepła resztkowego. Sygnalizuje on, że płyta wciąż jest nagrzana, nawet już po zdjęciu naczynia i wyłączeniu pola grzejnego. Pewnie nieraz przyda się także funkcja pauza, wyłączająca płytę zapamiętując jednocześnie jej ustawienia. Jedno naciśnięcie sensora przywraca poprzednie ustawienia, gdy zechcemy powrócić do gotowania. Dzięki temu, nie trzeba będzie konfigurować wszystkiego od początku. Gdy na gotowanie mamy mało czasu, pomoże funkcja Booster, która znacząco skraca czas na przygotowanie potrawy dzięki zwiększonej mocy grzania.

Płyta indukcyjna TEKA IZC 32300 DMS – to płyta indukcyjna posiadająca trzy programy automatyczne; gotowanie na wolnym ogniu, rozpuszczanie oraz podtrzymywanie ciepła. Płyta sama rozpoznaje obecność naczyń, posiada wbudowany timer z sygnałem akustycznym oraz funkcję power, która przyśpiesza gotowanie zwiększając moc grzania. Na polach grzejnych umieścimy naczynia różnej wielkości – pierwsze ma średnicę 210 mm, a drugie 145 mm.

Płyta indukcyjna BEKO HDMI32400DT - to niezawodna płyta, wyposażona w szereg różnych zabezpieczeń: automatyczne wyłączenie, zabezpieczenie przed przegrzaniem, zabezpieczenie przed dziećmi, zabezpieczenie przed zalaniem. Mamy tutaj 9 stopni regulacji mocy, a także wspomniany wcześniej wskaźnik ciepła resztkowego raz funkcję Booster. Pola grzejne różnią się średnicą i mocą grzania – to odpowiednio 160 mm i 1400W oraz 200 mm i 3000W.


Płyty indukcyjne dwupalnikowe – Dlaczego warto się nimi zainteresować?


Płyta indukcyjna dwupalnikowa to doskonały, sprawdzony wybór do małej kuchni. Po pierwsze: za zakupem właśnie takiej płyty przemawiają jej wyjątkowo kompaktowe wymiary. Każda płyta indukcyjna dwupalnikowa wyróżnia się nowoczesnym designem. Najlepiej będzie się prezentowała przede wszystkim w nowocześnie urządzonej kuchni. Gdy płyty indukcyjne dwupalnikowe stają się już częścią zabudowy, wprowadzają one do kuchni niespotykany wcześniej poziom bezpieczeństwa. Ich kolejnymi atutami są mniejsze zużycie prądu oraz szybkie gotowanie i smażenie. Płyta indukcyjna dwupalnikowa spokojnie wystarczy singlom lub parom, które gotują mało i rzadko. Dlatego jeżeli remontujemy lub urządzamy od nowa małą kuchnię, powinniśmy wziąć pod uwagę płyty indukcyjne dwupalnikowe.


Przeczytaj więcej

Pralka nie grzeje wody – co może być przyczyną?

Pralka nie grzeje wody – co może być przyczyną?

Jak reagować, gdy pralka nie grzeje wody? Wyjaśniamy, co może być przyczyną takiej awarii, i jak sobie z nią poradzić. Doradzimy też, co robić, żeby podobne usterki nie pojawiały się w przyszłości. Zobacz, jak sprawdzić, czy pralka podgrzewa wodę, i w jaki sposób wykryć usterkę.
Czy lodówka może stać obok piekarnika? Czy to dobre ustawienie?

Czy lodówka może stać obok piekarnika? Czy to dobre ustawienie?

Lodówka obok piekarnika? To dość nietypowy pomysł, ale przy niewielkich przestrzeniach każdy centymetr jest na wagę złota, a odpowiednie rozmieszczenie urządzeń wymaga kreatywności. Czy piekarnik może być koło lodówki, czy takie ustawienie prowadzi do uszkodzenia sprzętu? Pora wyjaśnić tę kwestię, zanim przystąpisz do urządzania kuchni!
Lodówka się nie wyłącza i cały czas chodzi – co robić w takiej sytuacji?

Lodówka się nie wyłącza i cały czas chodzi – co robić w takiej sytuacji?

Jeśli lodówka się nie wyłącza, to znaczy, że układ chłodzenia nie działa prawidłowo. Zacznij od… uważnego posłuchania urządzenia! Najczęściej długie okresy głośnej pracy wskazują na potencjalne kłopoty. Skala problemu jest zależna od jego przyczyn. Proste czynności konserwacyjne można wykonać samodzielnie, a przy poważniejszych awariach warto skorzystać z pomocy fachowca. Jak rozpoznać, dlaczego lodówka cały czas chodzi? Zobacz praktyczny poradnik!
Co można myć w zmywarce, a czego nie? Poradnik

Co można myć w zmywarce, a czego nie? Poradnik

Czego nie myć w zmywarce? Lista przedmiotów, które nie powinny tam trafić, obejmuje wiele pozycji! Duża ilość wody, wysokie ciśnienie i detergenty mogą zaszkodzić niektórym naczyniom. Korzystanie ze zmywarki to wygoda i oszczędność czasu – nie chcesz jednak z brudem i tłuszczem pozbyć się także malowanych wzorów. Albo, co gorsza, doprowadzić do odkształcenia czy pęknięcia cennej filiżanki. Sprawdź, co można myć w zmywarce, a co lepiej czyścić ręcznie!
Jak odetkać zatkany zlew? Sprawdzone sposoby

Jak odetkać zatkany zlew? Sprawdzone sposoby

Gdy woda stoi zamiast spływać, czujesz nieprzyjemny zapach i słyszysz podejrzane bulgotanie, to znak, że trzeba poszukać sposobów na to, jak odetkać zlew. Zdarza się, że odpływu dostaną się resztki jedzenia, a także fusy, obierki czy skorupki jajek – woda z opłukanych naczyń nie jest wówczas we właściwy sposób odprowadzana do rur. Zamiast wpadać w panikę, trzeba działać. Zobacz, jak odetkać zlew w kuchni prostymi metodami!
Jak urządzić małą kuchnię? Gdzie ustawić lodówkę?

Jak urządzić małą kuchnię? Gdzie ustawić lodówkę?

Posiadanie dużej kuchni pozwala puścić wodze fantazji. W przypadku niewielkich kuchni możliwości jest już znacznie mniej, a rozlokowanie wszystkich potrzebnych sprzętów i dobór funkcjonalnych mebli do małej przestrzeni to już nie lada wyzwanie. Jak w takim razie urządzić małą kuchnię? Gdzie postawić lodówkę i inne sprzęty AGD?
Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.
Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Chcesz wiedzieć, jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Zobacz nasz poradnik!
Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Nie wiesz, jak działa funkcja grill w piekarniku? Jest standardem w kuchniach gazowo-elektrycznych i piekarnikach wolnostojących, ale nie każdy wykorzystuje ją zgodnie z przeznaczeniem. Masz ochotę na burgera albo grillowane warzywa? Poznaj najważniejsze zasady, by cieszyć się ulubionymi grillowanymi potrawami – bez wychodzenia z kuchni!
Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]