5 urządzeń w wersji mini, które warto zabrać na wakacje

Okres wakacji to zazwyczaj odpoczynek od pracy, szkoły, obowiązków i problemów dnia codziennego. Doskonale wiemy, jak pozytywnie może na nas wpłynąć zmiana otoczenia, oderwanie się od codzienności i naładowanie przysłowiowych akumulatorów. Ale czy wyjazd musi oznaczać także rezygnację z technologii i urządzeń, których używamy w domu? Niekoniecznie. Jeśli nie wybieramy się akurat do amazońskiej dżungli albo na pustynię, spokojnie możemy zabrać ze sobą wiele urządzeń, które ułatwiają życie. Ze względu na ograniczoną pojemność toreb podróżnych czy bagażnika w samochodzie, najlepiej wybrać ich miniaturowe wersje. Co konkretnie?

Lodówka turystyczna zamiast tradycyjnej


Przyda się nie tylko na wakacyjny wyjazd, ale także na piknik, wypad na plażę, czy krótką wycieczkę za miasto. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są lodówki na wkłady chłodzące, ale zachowują odpowiednią temperaturę nie dłużej niż 12 godzin. Jeśli szukamy raczej urządzenia z zasilaniem, możemy wybierać wśród modeli zasilanych z gniazdka samochodowego. Co ciekawe, wiele z nich może robić za podgrzewacz, ponieważ równie dobrze trzymają zimną, jak ciepłą temperaturę. Dzięki temu możemy liczyć zarówno na zimne napoje, jak ciepły posiłek czy herbatę. Lodówki turystyczne mają pojemność od 8 do 32 litrów. Dla przeciętnej rodziny doskonale swoje zadanie spełnią te mieszczące 24-25 litrów. Ceny oscylują wokół 300 zł.
Lodówka SENCOR SCM 3125

Tablet zamiast laptopa


Jeśli na wakacjach nie chcemy całkowicie rezygnować z internetu, do sprawdzenia poczty, czy portali społecznościowych wystarczy każdy smartfon. Co jeśli zapragniemy obejrzeć również ulubiony program w tv, wybrany film albo serial? Tutaj trudno o lepsze rozwiązanie niż multimedialny tablet. Jedno urządzenie może przydać się całej rodzinie, także jako czytnik ebooków. Tablet to dobry zamiennik dla laptopa, szczególnie jeśli nie dysponujemy jeszcze urządzeniem 2 w 1.
Tablet LENOVO Yoga Tab 3 8 cali LTE ZA0A0008PL

Przenośny odtwarzacz DVD lub telewizor


To propozycja dla tych, dla których priorytetem jest oglądanie filmów. Takie urządzenia o wymiarach od 7 do 9 cali świetnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem. Szczególnie jeśli chcemy zająć czymś dziecko, a jednocześnie mieć kontrolę nad tym, co ogląda. Wybranie odtwarzacza i włączenie konkretnego filmu może być bardziej trafnym pomysłem niż przekazanie tabletu, na którym dziecko może szybko odkryć nowe funkcje, o których sami wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Wybierając sprzęt, oprócz wielkości ekranu, warto zwrócić uwagę na czas pracy po odłączeniu od zasilania.
Przenośny odtwarzacz DVD PHILIPS PD9010/12

Konsola przenośna zamiast stacjonarnej


Wakacje z konsolą? No cóż, jeśli na co dzień jesteśmy tak zabiegani, że nie mamy nawet chwili na relaks z ulubioną grą, nie ma w tym nic złego. Tym bardziej jeśli chcemy sobie umilić długą podróż, na przykład w pociągu. Inwestycja w PlayStation Vita albo Nintendo 3DS nie jest dużym wydatkiem. Tym bardziej, że konsole mobilne stale się rozwijają i już teraz dysponują ekranami dotykowymi, inteligentnym sterowaniem – nie tylko przez wciskanie guzików, ale także przez poruszanie całym urządzeniem w 3D, oraz dodatkowymi opcjami, jak możliwość odtwarzania muzyki, robienia zdjęć czy funkcje społecznościowe.
Konsola SONY PSVita + Tearaway + Little Big Planet + Uncharted Złota Otchłań + When Vikings Attack + Karta 8GB

Odkurzacz ręczny


Choć nie nadaje się raczej do codziennego domowego użytku, podczas wyjazdu takie niewielkie urządzenie może sprawdzić się doskonale. Malutkie odkurzacze akumulatorowe szybko i sprawnie pozbierają okruchy, piasek albo rozlane płyny. Odkurzacz ręczny z pojemnikiem 0,3l można kupić nawet za 100 zł, a to nieoceniona pomoc, szczególnie po powrocie z plaży!
Odkurzacz HOOVER SC72 DWG
Jak widać technologia może nam służyć na co dzień, także podczas wakacji. Miniaturowe wersje powszechnie znanych urządzeń to nieoceniona pomoc w trakcie zasłużonego urlopu. A ich ceny, podobnie jak gabaryty, nie są zbyt imponujące.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel