Powietrze wolne od smogu i bakterii

Co roku wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego słyszymy o pojawiającym się smogu. Z sezonu na sezon normy stężenia pyłów są wyższe. W miastach regularnie ogłaszany jest alarm smogowy.

Główną przyczyną jego występowania w Polsce jest tzw. „niska emisja”, czyli spaliny pochodzące z pieców i kotłów w gospodarstwach domowych. Palenie słabej jakości węglem oraz śmieciami to procentowo największy występek. Do tego dochodzi przemysł oraz transport. Smog to mieszanka składająca się z pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, a także spalin, tlenków azotu i siarki. Smog najbardziej dokucza nam w bezwietrzne dni przy dużej wilgotności.


Smog w Polsce


Na smog najbardziej narażone są miasta i miejscowości położone w naturalnych obniżeniach gruntu. Niestety według raportu Europejskiej Agencji Środowiska z 2013 roku aż 6 na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie znajduje się w naszym kraju. Należą do nich: Kraków, Nowy Sącz, Gli­wice, Zabrze, Sosno­wiec i Kato­wice. Nie oznacza to jednak, że pozostałe miasta są wolne od nieczystego powietrza.


Wpływ smogu na zdrowie


Wdychanie smogu ma bardzo poważne konsekwencje. Oczywiście najbardziej narażony jest układ oddechowy. Skutkiem są infekcje górnych dróg oddechowych, alergie, astma, zapalenie płuc oraz oskrzeli, rak płuc. Do listy chorób związanej ze smogiem można jeszcze dopisać nadciśnienie, zawał, udar, bezpłodność. Świa­towa Orga­ni­za­cja Zdro­wia (WHO) sza­cuje, że rocz­nie ze względu na złą jakość powie­trza umiera w Pol­sce 43–45 tys. osób.


Oczyszczanie w domu do 99,99 proc. skuteczności


Na szkodliwe substancje narażeni jesteśmy także w zamkniętych pomieszczeniach, w których spędzamy 90 proc. życia. Zagrożenie stanowi nie tylko pył zawieszony, ale też wirusy, roztocza, bakterie czy grzyby. Toksyczne substancje mogą wydzielać urządzenia elektroniczne, materiały budowlane, czy środki czyszczące. W zamkniętym pomieszczeniu może się znajdować do 150 substancji negatywnie wpływających na zdrowie, a kontakt z nimi może doprowadzić osoby zdrowe do powstania alergii.


Oczyszczacze powietrza – domowy sposób na pozbycie się smogu


By zniwelować smog potrzebny jest szereg zmian, których nie da się wprowadzić z dnia na dzień. Wymiana starych pieców w domach, zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, sadzenie drzew. W domowym zaciszu warto postawić na oczyszczacze powietrza, które poprawią jakość powietrza w naszym najbliższym otoczeniu.


Kilka słów o oczyszczach – Technologia RPT I BSS


Jakość powietrza skutecznie poprawiają oczyszczacze i nawilżacze z funkcją oczyszczania. Wiele modeli świetnie radzi sobie z pyłem zawieszonym i innymi zagrożeniami. Różnią się między sobą m.in. systemem filtrowania, liczbą filtrów, wydajnością i dodatkowymi funkcjami. Dlatego decydując się na zakup warto skorzystać z fachowego doradztwa.

Znakomitym rozwiązaniem dla osób pragnących kompleksowo zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach są urządzenia z serii AirHumic, które równocześnie oczyszczają i nawilżają powietrze.  Dzięki zastosowaniu obrotowego walca RPT, zasysane do wnętrza urządzenie powietrze jest oczyszczane z bakterii, wirusów, pleśni i grzybów oraz nawilżane za pomocą wody. Dodatkowe zamieszczenie filtra HEPA gwarantuje odfiltrowanie zanieczyszczeń wielkości 0,3 mikrona, w tym  szkodliwego pyłu PM 2,5 i PM 10.

Zastosowanie filtru BSSF, którego formuła oparta jest na wykorzystaniu odkażających właściwości srebra dodatkowo zabija bakterie znajdujące się w wodzie i zapobiega odbarwianiu się pojemnika na wodę.


Najbardziej naturalny sposób oczyszczania powietrza – Technologia TSS


Jednym z najbezpieczniejszych modeli jest dostępny w sieci MediaMarkt HB Airfree. Urządzenie nie wymaga filtrów i jako jedyny oczyszczacz na świecie nie generuje ozonu. Działa w oparciu o zasadę termodynamicznej sterylizacji (TSS), która  polega na spalaniu szkodzących zdrowiu mikroorganizmów wewnątrz ceramicznego rdzenia w temperaturze 2200C. Dzięki temu ginie 99,99% wirusów, pleśni, bakterii i drobnoustrojów w otaczającym nas powietrzu.  

Nowoczesne oczyszczacze i nawilżacze zaprojektowane są tak, by wymagały jak najmniej zaangażowania użytkowników. Urządzenia HB Airfree są bezobsługowe, bezgłośne i estetyczne. Zużywają niewiele energii.

Komfort życia poprawią dodatkowe funkcje oczyszczaczy m.in. jonizacja powietrza. Otaczające nas urządzenia elektroniczne wypełniają pomieszczenie jonami dodatnimi, które przyciągają kurz i alergeny. Powietrze robi się suche, co może się przyczynić do infekcji i chorób dróg oddechowych. Oczyszczacze z funkcją jonizacji naładują powietrze jonami ujemnymi, które pozytywnie wpłyną na klimat w pomieszczeniu. Z kolei funkcja aromaterapii wypełni je przyjemnym zapachem i pomoże się zrelaksować.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel