Poznaj nowoczesne urządzenia do pielęgnacji twarzy

W naszych domach w szybkim tempie przybywa urządzeń elektrycznych. Szczoteczki soniczne zastąpiły tradycyjne szczoteczki do zębów, zamiast papierowych ręczników, płynu i własnych rąk, możemy myć okna za pomocą specjalnej ciśnieniowej myjki, a w pokoju dziecka podczas snu czuwa elektroniczna niania. Można oczywiście ubolewać nad tym, że kiedyś to było inaczej, jednak lepiej iść z duchem czasu. Prawda jest taka, że elektronika potrafi w wielu sytuacjach pracować znacznie dokładniej, niż ludzkie dłonie. Właśnie na fali tego trendu, coraz większą popularność zyskują nowoczesne urządzenia do pielęgnacji twarzy. Jaki sprzęt pozwoli lepiej zadbać o zdrową skórę i piękny, naturalny wygląd twarzy? Odpowiadamy na to pytanie w artykule.

Szczoteczka do twarzy – jak działa?

Na początku warto wspomnieć o profesjonalnej szczoteczce do twarzy. Jej zakup nie jest bardzo kosztownym wydatkiem, zwłaszcza w zestawieniu z cenami niektórych kremów pielęgnacyjnych, a efekty regularnego stosowania, mogą być pozytywnym zaskoczeniem.  Zadaniem szczoteczki jest usuwanie zanieczyszczeń zamkniętych w porach, które uniemożliwiają działanie produktów do pielęgnacji. Głowica szczoteczki wykonuje podwójny ruch – obrotowy i wibracyjny, dzięki czemu praca szczoteczki jest znacznie skuteczniejsza niż próba ręcznego oczyszczania skóry.

Czy szczoteczka może podrażnić skórę? Nie ma takiej możliwości, jeśli wybierzemy odpowiedni model, taki, jak REMINGTON Reveal FC1000. Ta szczoteczka posiada wymienne końcówki – standardową, masującą oraz przeznaczoną do skóry wrażliwej. Poza tym, możemy korzystać z 3-stopniowej regulacji prędkości. Żeby szczotkowanie nie było zbyt długie, produkt wyposażono w timer, który generuje sygnał dźwiękowy po 20 sekundach. Warto jeszcze dodać, że urządzenie jest wodoodporne, można więc swobodnie go używać, nawet stojąc pod prysznicem.

Sauna, ale do twarzy

Pobyt w saunie bardziej kojarzy się z wypadem z koleżankami do spa, niż z aktywnością we własnym domu. Jednak nazwa nie powinna wprowadzić nas w błąd. Sauna do twarzy to urządzenie o niewielkich gabarytach, które można stosować regularnie we własnej łazience. Jaka jest jego funkcja? Podobnie jak w przypadku szczoteczki, chodzi o oczyszczanie twarzy, jednak w tym przypadku jest ono znacznie głębsze. Technologia jonowa poprawia głębokie oczyszczanie skóry, otwiera pory naskórka, usuwa zanieczyszczenia i makijaż. Aby poddać się zabiegowi, wystarczy odwrócić twarz w kierunku strumienia pary, który wydobywa się z sauny. Położenie urządzenia możemy kontrolować, zmieniając kąt nachylenia dyszy. Para rozgrzewa się do temperatury 40 stopni, można zatem poczuć przyjemne i kojące uderzenie ciepła. Czas działania sauny uzależniony jest od pojemności zbiornika na wodę. Przykładowo, sauna do twarzy HOMEDICS FCS-100-EU ze zbiornikiem wody na 90 ml, pracuje przez 15 minut.

Domowa mikrodermabrazja

Kolejnym zabiegiem jaki możemy wykonać u siebie w domu jest mikrodermabrazja, czyli złuszczanie naskórka. Peeling rewitalizujący delikatnie usuwa zbędne cząsteczki skóry oraz pobudzający masaż podciśnieniowy wzmaga krążenie i stymuluje odnowę komórkową. Urządzenie do mikrodermabrazji zawiera w zestawie sztabkę modelującą, 3 wymienne końcówki oraz 20 wymiennych filtrów.

Rozwój technologii i spadek cen sprzętu do pielęgnacji twarzy sprawił, że coraz łatwiej pozwolić sobie na posiadanie na własność urządzeń, które wcześniej dostępne były tylko w salonach piękności. Przy takim wsparciu, znacznie łatwiej jest zadbać o siebie, i - co ważne - większość zabiegów nie zajmuje wiele czasu, więc nawet przy dużej liczbie zajęć, zawsze uda się wygospodarować chwilę na regularne stosowanie. Co ciekawe, to często urządzenie przynosi poprawę efektów znacznie szybciej, niż zmiana kremu na inny. A inwestycja opłaca się tym bardziej, że sprzęt zużywa się bardzo powoli, w przeciwieństwie do kosztownych kosmetyków.

Tagi

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.