Pralka z funkcją Eco Bubble – co to jest? Co warto wiedzieć o takich urządzeniach?

Czasem przeglądając parametry i funkcje pralek można się natknąć na termin Eco Bubble. Co to jest i jak działa? Wyjaśniamy sposób działania tej technologii i to, jakie daje korzyści. Doradzimy także, jaką pralkę z Eco Bubble warto wybrać.


Technologia Eco Bubble – na czym polega?


Pralki mogą niestety niekorzystnie wpłynąć na wysokość rachunków za prąd. Jaką pralkę wybrać, aby płacić mniej za energię? Oczywiście najlepiej taką, która ma klasę energetyczną A+++, które zużywają o co najmniej 20% mniej energii niż modele w klasie energetycznej A+. Aby zaoszczędzić na praniu, można również starać się prać przy pełnym załadunku, wykorzystać programy ekologiczne lub używać niskich temperatur. Gdy pierzemy w temperaturze 30–40 stopni Celsjusza, zużywamy nawet o 40% mniej energii. W większości przypadków nie musimy się przy tym martwić o skuteczność proszków do prania i detergentów. A co, jeżeli pranie będzie bardzo zabrudzone i „zwykła pralka” jednak nie wystarczy? Wtedy na pewno nie zawiedzie nas pralka Eco Bubble. Co to jest za technologia?


Pralki Samsung Eco Bubble wytwarzają aktywną pianę, która szybko wnika w tkaniny i skutecznie usuwa nawet najbardziej uporczywe plamy. Jak to możliwe, że udaje się to również w niskiej temperaturze? Innowacyjna technologia Eco Bubble umożliwia pranie w aktywnej pianie, łącząc proszek, wodę i powietrze. Dużo oszczędniejsze pranie jest możliwe dlatego, że odplamianie w zimnej wodzie następuje tak samo skutecznie jak w temperaturze 40 stopni.

Pralka SAMSUNG WW90M74HN2A/EO

Funkcja Eco Bubble – największe zalety


  • Pralka z funkcją Eco Bubble nie zużywa energii do podgrzania wody – można prać skutecznie w niskiej temperaturze i płacić niższe rachunki.


  • Nawet delikatne tkaniny są bezpieczne – po tym, jak detergent zostanie rozpuszczony na początku cyklu prania, tworzą się miliony delikatnych bąbelków. Aktywna piana nie zniszczy tkanin, a ponadto wniknie w nie aż 40 razy szybciej niż zrobiłby to proszek i woda w tradycyjnej pralce.


  • Technologia Eco Bubble dba nie tylko o ubrania, ale także o wrażliwą skórę dzieci i alergików. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka potwierdza, że pralki Samsung, które wytwarzają aktywną pianę, najskuteczniej usuwają alergeny i resztki detergentów. Od teraz pranie może przyczynić się do złagodzenia objawów alergii.


Aktywna piana w pralce, oszczędności w portfelu


Pralka z technologią Eco Bubble to doskonały wybór, jeżeli zależy nam na dodatkowych oszczędnościach oraz skutecznym i bezpiecznym praniu. Aktywna piana robi znaczącą różnicę w porównaniu do tradycyjnych pralek. Pralki Samsung Eco Bubble wyróżniają się również atrakcyjnymi cenami, wzorową niezawodnością oraz nowoczesnym designem i wieloma praktycznymi funkcjami. Kupując jedną z nich, stawiamy na oszczędność energii, efektywność prania w zimnej wodzie, ochronę tkanin i troskę o zdrowie.Najlepsze pralki z Eco Bubble


Jeśli przemawiają do ciebie zalety, jakie oferuje technologia Eco Bubble, czas wybrać konkretną pralkę tego typu. Poniżej prezentujemy wybrane modele, które warto kupić.


1. Pralka SAMSUNG WW70K52109W

To nowoczesna pralka w wersji kompaktowej, idealna do małej łazienki. Jej głębokość to tylko 45 centymetrów, a maksymalny wsad – 7 kg. Ten model ma także funkcję AddWash, która umożliwia dorzucenie dodatkowych ubrań już po uruchomieniu pralki, bez konieczności zatrzymywania odbywającego się programu. Dodatkowe sztuki odzieży można dorzucić, otwierając specjalne drzwiczki. Pralka jest także wyposażona w specjalne wytłoczenia oraz czujniki VRT-Plus. Dzięki temu wibracje wytwarzane podczas wirowania zostają znacznie zredukowane, co zapewnia cichą pracę.


2. Pralka SAMSUNG Quick Drive WW10M86INOA/EO

Podobnie jak inne pralki z serii Quick Drive, zapewnia krótszy czas prania – przy zachowaniu pełnej skuteczności. Jest kompatybilna ze smartfonami, dzięki czemu można uruchomić program zdalnie, korzystając z odpowiedniej aplikacji. Dozowanie środka piorącego odbywa się automatycznie, zaś ilość detergentu dostosowana jest do wielkości załadunku. Ten model będzie odpowiedni dla dużej rodziny – w bębnie zmieści się aż 10 kg prania.


3. Pralka SAMSUNG Quick Drive WW90M644OPW/EO

Pralka o standardowych wymiarach – 60 cm szerokości i głębokości, mieści 9 kg odzieży przy pełnym załadunku. Technologia Speed Spray skraca czas prania, klasa energetyczna to A+++. Podobnie jak w innych modelach, oprócz Eco Bubble znajdziemy tutaj także opisane wcześniej drzwiczki AddWash.


4. Pralka SAMSUNG WW90M74HN2A/EO

Pralka, która używa programów parowych oraz superszybkiego programu, który jest możliwy dzięki specjalnej konstrukcji bębna. Łącznie mamy tutaj 14 różnych programów do prania. Zaletami są też cicha praca i blokada rodzicielska, uniemożliwiająca przypadkowe otwarcie drzwi czy przerwanie prania przez dziecko. Pojemność bębna to 9kg.


Czy w pralce Eco Bubble można używać kapsułek?


Oczywiście, używanie kapsułek piorących w pralce z technologią Eco Bubble jest możliwe. W ten sposób nie zniszczymy ani pralki ani ubrań… ale nie osiągniemy także innych efektów niż w przypadku tradycyjnego prania, bez użycia tej technologii. Wynika to z faktu, że generator Eco Bubble działa tylko na detergent pobrany z szuflady. Woda z detergentem pobranym z szuflady zostaje napowietrzona i wówczas trafia do bębna. Jeśli wrzucimy kapsułkę bezpośrednio do bębna, nie uda się utworzyć czyszczących bąbelków, ponieważ generator będzie napowietrzał jedynie wodę, która przeleje się przez pustą szufladę. Nie będzie zatem żadnego efektu zastosowania tej funkcji. W związku z tym należy pamiętać o tym, że zakup pralki Eco Bubble ma sens wyłącznie w sytuacji, gdy korzystamy z proszku do prania, a nie z kapsułek piorących.


A jeśli szukasz innych porad związanych z pralkami, zachęcamy do zajrzenia do naszych artykułów na temat pralko-suszarek, które wyjaśniają, dlaczego pralko-suszarka zużywa dużo wody, oraz przedstawiają wady i zalety tego typu urządzeń.


Zobacz więcej

Silnik inwerterowy w pralce – co to jest i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Wady i zalety

Silnik inwerterowy w pralce – co to jest i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Wady i zalety

Jeśli chcemy mieć czyste i świeże ubrania, a do tego nie lubimy hałasu, na pewno może nam pomóc silnik inwerterowy w pralce. 
Pralki wąskie ładowane od przodu – ranking 6 produktów

Pralki wąskie ładowane od przodu – ranking 6 produktów

W niewielkiej łazience najlepiej sprawdzają się wąskie pralki ładowane od przodu. Ranking tych urządzeń, które prezentujemy w artykule, z pewnością ułatwi wybór najlepszego modelu do Twojego domu.
Jaką pralko-suszarkę wybrać? Ranking produktów

Jaką pralko-suszarkę wybrać? Ranking produktów

Potrzebna Ci pralko-suszarka? Ranking 2020 to najbardziej aktualne zestawienie sprawdzonych urządzeń z tej kategorii. Pomożemy wybrać sprzęt o najlepszych parametrach.
Nowoczesne funkcjonalności w pralkach od Samsunga. Co oferuje nam producent?

Nowoczesne funkcjonalności w pralkach od Samsunga. Co oferuje nam producent?

Na jakie cechy pralki warto zwrócić uwagę, gdy kupujemy nowy sprzęt? Sprawdź nowości od Samsunga.
Pralko-suszarka czy suszarka i pralka osobno? Co wybrać?

Pralko-suszarka czy suszarka i pralka osobno? Co wybrać?

W tym artykule analizujemy, co jest lepsze – pralko-suszarka czy suszarka i pralka osobno – oraz polecamy najlepsze modele z danej kategorii.
Czyszczenie pralki – jak wyczyścić ją octem, a jak przy pomocy specjalnych detergentów?

Czyszczenie pralki – jak wyczyścić ją octem, a jak przy pomocy specjalnych detergentów?

Czyszczenie pralki co jakiś czas jest bardzo potrzebne. Robiąc to regularnie, nie tylko pozbędziemy się różnych zabrudzeń, ale także nieprzyjemnych zapachów. W jaki sposób wyczyścić pralkę, żeby jej wnętrze było czyste i świeże? Można zdecydować się na specjalne detergenty lub skorzystać produktów do czyszczenia dostępnych na co dzień w każdym domu.
Jaki prać ubrania szybko i oszczędnie – przegląd programów i technologii w pralkach najnowszej generacji

Jaki prać ubrania szybko i oszczędnie – przegląd programów i technologii w pralkach najnowszej generacji

Oto przegląd technologii, na które warto zwracać uwagę, kupując nowoczesną pralkę.
Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!
Jak poradzić sobie z trudnymi plamami – najciekawsze triki związane z praniem

Jak poradzić sobie z trudnymi plamami – najciekawsze triki związane z praniem

Jakie triki będą pomocne, gdy plama nie chce zejść? Poniżej przegląd sprawdzonych metod.
Ranking najlepszych suszarek do prania na 2021 rok

Ranking najlepszych suszarek do prania na 2021 rok

Elektroniczne suszarki do prania potrafią niesamowicie ułatwić życie i zdecydowanie skrócić czas pomiędzy momentem wrzucenia ubrania do pralki, a chwilą, gdy znów ubrania są gotowe do założenia lub położenia w szafie, dlatgo przedstawimy najczęściej wybierane suszarki przez Klientów.