Pralki ładowane od góry – podpowiadamy, jaką wybrać!

Zazwyczaj decydujemy się na standardowe pralki ładowane od frontu, jednak w pewnych okolicznościach dobrym rozwiązaniem są także te ładowane od góry. Czasami taka pralka znacznie lepiej komponuje się w układzie przestrzennym łazienki. Szczególnie wtedy, gdy mamy mało miejsca i trudno byłoby znaleźć przestrzeń do otwierania drzwiczek. Jeśli dysponujemy wąską wnęką na zaledwie 40 cm, taki model pralki może się wcisnąć. Poza tym wkładanie i wyjmowanie ubrań jest znacznie prostsze, jeśli nie musimy się ciągle schylać – nasz kręgosłup będzie z pewnością wdzięczny. Na co zwrócić uwagę, wybierając pralkę ładowną od góry?
Pralka CANDY EVO GT 12062D3

Parametry


Jak w przypadku innych urządzeń, jeśli zależy nam na pieniądzach, powinniśmy oszczędzać energię. Dlatego najlepiej wybierać modele o najwyższej klasie energetycznej. Drugim ważnym elementem jest klasa wirowania, która decyduje o tym, na ile skutecznie jest odwirowywana woda i co za tym idzie, na ile suche są ubrania po wyjęciu z pralki.

Wielkość wsadu


Innym sposobem na oszczędności, oprócz szukania modelu o wysokiej klasie energetycznej, jest po prostu rzadsze włączanie pralki. Możemy sobie na to pozwolić, jeśli dysponujemy urządzeniem o większej pojemności. Generalnie, pralki ładowane od frontu są większe – spokojnie mogą pomieścić 8 i więcej kilogramów brudnych ubrań. Dla mniejszych modeli, z ładowaniem od góry, jest to wartość raczej niedostępna. Niemniej, zawsze lepiej wybrać pralkę mieszczącą 7 kg niż 5 kg. O ile oczywiście mamy na to miejsce w mieszkaniu. Pralki o najmniejszej pojemności będą odpowiednie dla osób żyjących samotnie, dla dużej rodziny zdecydowanie należy szukać pralki spośród tych bardziej pojemnych.

Poziom hałasu


To, jaki poziom hałasu wytwarza pralka, także ma znaczenie. Szczególnie, jeśli mieszkamy na niewielkiej przestrzeni i nie chcemy, aby pranie zakłócało inne domowe czynności. Najlepiej sprawdzać poziom hałasu szukając w specyfikacji wartości wyrażonej w decybelach.

Inteligentne technologie


Pod względem wielu rozwiązań pralki ładowane na różne sposoby działają w analogiczny sposób. Także tutaj mamy do czynienia z automatyką wagową, czyli dostosowywaniem pracy pralki oraz zużycia środków piorących do wagi i rodzaju załadunku (w modelach Whirlpool to tak zwany Szósty Zmysł). Wiele modeli dysponuje także technologiami umożliwiającymi skuteczne pranie nawet w najniższych temperaturach (mniej energii na podgrzanie wody). Ważne są także wszystkie funkcje zapewniające większe bezpieczeństwo – ochrona przed dziećmi (tak zwana blokada rodzicielska), a także ochrona przed zalaniem. Odpowiednie rozwiązania znajdą się także dla tych, którzy na co dzień piorą koszule i krawaty, i nie lubią problemów z prasowaniem pogniecionej odzieży. Elektrolux proponuje zastosowane tego samego programu, co w suszarkach do prania, dzięki czemu unikamy zagnieceń, a pranie może od razu z bębna trafić na wieszak. Dla wymagających jest jeszcze Time Manager, pozwalający dostosować długość cyklu prania do swoich zajęć – możemy dowolnie skracać lub wydłużać program, aby skończyć pranie w wybranym momencie.

Producent


W wyborze domowego sprzętu AGD raczej powinniśmy być konsekwentni. Jeśli jesteśmy przywiązani do jakiejś marki i zadowoleni z obsługi urządzeń, warto kolejny raz wybrać to, co sprawdzone. Liderzy na rynku pralek ładowanych od góry to te same firmy, które dostarczają standardowy sprzęt. Zawsze możemy liczyć na wysoką jakość, wybierając Whirlpool, Electrolux czy Bosch albo Candy.

Wybór właściwej pralki zależy od rozkładu innych urządzeń i ich usytuowania w mieszkaniu. Pod względem skuteczności działania, pralki ładowane od góry w niczym nie ustępują tym tradycyjnym, dlatego wyboru należy dokonywać w oparciu o bardzo podobne kryteria.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]