Pralki – przegląd najlepszych modeli do 1500 zł

Pralka to niezbędny sprzęt w każdym domu. Wymiana przydaje się co kilka lat, szczególnie w sytuacji, gdy robimy drobny remont i nie zaszkodzi, przy okazji zmian w kuchni czy w łazience, zadbać także o nowocześniejszy model. Czasem także stajemy przed koniecznością zakupu, gdy pralka odmówi posłuszeństwa, a naprawa jest niemożliwa lub bardzo kosztowna. Zakup pralki to ważna decyzja, bo oprócz gabarytów i wyglądu, poszczególne urządzenia mogą się bardzo od siebie różnić, przede wszystkim zastosowanymi technologiami i specyfikacją, czyli tym, czego wcale nie widać na pierwszy rzut oka. Przedstawiamy kilka przydatnych rad, jak wybierać pralkę i proponujemy konkretne modele w przedziale cenowym do 1500 zł.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?


Wirowanie – o ile klasa energetyczna pralek jest w tej chwili podobna i waha się między A i A +++, tak w przypadku wirownia można dostrzec już znaczące różnice. Z jednej strony, wirowanie opisane jest przez klasę wirowania od A do D (najwięcej pralek ma wartość B, chociaż zdarzają się wyjątki), z drugiej - przez maksymalną szybkość wirowania, która w najprostszych modelach wynosi 1000 obrotów na minutę, w średnich 1200-1300, a w najbardziej zaawansowanych nawet 1500.

Sterowanie zdalne – jeśli rzadko bywasz w domu lub po prostu jesteś wygodną osobą, na pewno ucieszy Cię możliwość zarządzania pracą pralki nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Takie możliwości zapewniają aplikacje na smartfony kompatybilne z niektórymi pralkami.

Automatyka wagowa – nic tak nie ułatwia pracy, jak automatyzacja całego procesu. Dlatego warto szukać rozwiązań, które pozwalają automatycznie dobierać pralce różne parametry na podstawie załadunku – temperaturę, długość programu, ilość detergentu itd.

Kultura pracy – jeśli dysponujemy niewielkim mieszkaniem lub pralka znajduje się w aneksie kuchennym, dobrze byłoby, gdyby pranie nie dezorganizowało życia w całym domu. Dlatego im ciszej pralka pracuje, tym lepiej. Głośność powinna być podawana w decybelach. Wiadomo, że najbardziej ciche są pralki wyposażone w silnik inwerterowy.

W oparciu o te kryteria, wybraliśmy kilka sprawdzonych modeli, które są zaawansowane technologicznie, a przy tym wciąż w przystępnej cenie.


Zobacz najlepsze pralki do 1500 zł


BEKO WTV6602B0


Bardzo dobra propozycja dla osób, które nie potrzebują pralki o dużych rozmiarach. Głęboka na 45 cm z wsadem 6 kg, oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań. Posiada elektroniczny system wyważania wsadu i system automatycznej kontroli zużycia wody. Wśród dostępnych programów, warto zwrócić uwagę na przykład na Baby Protect – program do prania ubranek niemowlęcych, a także odzieży alergików – wydłużony cykl prania w wysokiej temperaturze z dodatkowym płukaniem, skuteczniej niż standardowy eliminuje bakterie i dokładniej usuwa resztki środka piorącego. Dużym udogodnieniem jest także specjalny program do ubrań sportowych i skrócony program, który umożliwia wykonanie prania już w 14 minut. Pralka umożliwia opóźniony start, posiada zabezpieczenie przed dziećmi, wiruje z maksymalną prędkością 1200 obrotów.CANDY GSF138TWC3


Pralka posiadające bardzo dużo zalet. Załadunek do 8 kg pozwala na wypranie jednorazowo ubrań całej rodziny. Można sterować jej pracą zdalnie, korzystając z laptopa, smartfona lub tabletu. Aplikacja simpliFi umożliwia także kontrolowanie zużycia energii czy stanu technicznego. Najwyższa klasa energetyczna A+++ i klasa wirowania B świadczą o bardzo efektywnej o oszczędnej pracy urządzenia. Wśród programów znajdziemy między innymi program ułatwiający prasowanie, program szybki, program z dodatkowym płukaniem dedykowany gospodarstwom domowym, gdzie występuje twarda woda, możliwość prania w zimnej wodzie. Start prania można opóźnić nawet o 24 godziny.BOSCH WAB 2026 PPL


Pralka o załadunku 6 kg, która umożliwia bardzo elastycznej użytkowanie. Oprócz standardowego działania, oferuje tryb Time Perfect, w którym czas prania skraca się o ponad 60% a także alternatywny tryb Eco Perfect, który o połowę zmniejsza zużycie energii. Dzięki czujnikom, ilość wody jest automatycznie dobierana do wielkości załadunku. Ważne udogodnienie stanowi także możliwość dołożenia prania już w trakcie trwania cyklu. Pralka posiada zabezpieczenie przed dziećmi i ochronę przed zalaniem, a także dedykowane programy do tkanin syntetycznych, sportowych, a także program dla alergików.


ELECTROLUX EWT1066EKW


Pralka ładowana od góry, a nie od frontu będzie dobrym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki technologii Fuzzy Logic, automatycznie dobiera ilość wody, wysokość temperatury, ilość obrotów oraz obciążenie silnika. Dzięki temu, pralka sama dostosowuje parametry w taki sposób, aby pobór prądu czy wody był jak najmniejszy, a oszczędność jak największa. Na pewno będzie dobrym wyborem dla osób posiadających w szafie dużo wełnianych ubrań. Pewność, że te ubrania pozostaną czyste i w idealnym stanie, zapewnia Certyfikat Woolmark Blue (wcześniej nazywany Woolmark Gold). Wśród programów, znajdziemy opcję z dodatkowym płukaniem, syntetyki, jedwab, a także kołdry czy zasłony.Producenci pralek oferujący podobne rozwiązania konkurują ze sobą, co przekłada się na stosunkowo niskie ceny nawet najnowocześniejszych modeli. Dzięki temu, można wybrać taki sprzęt, który zapewni zarówno szybki, jak również oszczędne i wygodne pranie na co dzień.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]