Pralki wąskie ładowane od przodu – ranking
Wąska pralka ładowana od przodu – o głębokości lub szerokości do 50 cm – sprawdzi się w każdej łazience i w każdej rodzinie. W naszym materiale prezentujemy zarówno modele o załadunku 8 kg, jak i mniejsze, a także wyjątkową pralkę mini do aneksu. Wszystkie z drzwiczkami frontowymi – to najpopularniejsza i zdaniem większości najwygodniejsza i najładniejsza konstrukcja. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza pralka wąska, ranking odpowie na to pytanie.
Wąska pralka ładowana od przodu – głównie modele slim
Zacznijmy od wyjaśnienia, co rozumiemy pod tym pojęciem. Wąska pralka ładowana od przodu ma jeden z boków o długości maksymalnie 50 cm. Najczęściej chodzi o głębokość o 5 do nawet 13 cm krótszą od standardowej – i te centymetry mogą być kluczowe przy wyborze modelu do konkretnego pomieszczenia. Pralka jest urządzeniem, które będzie stało w tym samym miejscu przez długie lata, być może „na zawsze”. Nie bez powodu wielu producentów oferuje dekadę, 15 lub nawet 20 lat gwarancji na ciche silniki inwerterowe!
Uwaga – we wszystkich pralkach o załadunku 6 i więcej kilogramów zmiennym parametrem jest głębokość, nie szerokość. Szerokość jest bardzo zbliżona niemal we wszystkich takich modelach, także o większej pojemności. Podobnie jak wysokość. Te ustandaryzowane wartości to – odpowiednio – ok. 60 i ok. 85 cm.
Dla określenia pralek „wąskich”, czyli „płytkich”, używana jest terminologia anglojęzyczna – „slim”. Niekiedy zawarta w nazwie modelu. W naszym sklepie kupisz:
- pralki slim, czyli pralki wąskie ładowane od przodu o głębokości 40-50 cm;
- pralki superslim, głębokość ok. 38 cm.
Takie modele często mają pojemność 6-7 kg – dla singla, pary, rodziny z dzieckiem. Są też urządzenia o głębokości jedynie pół metra i załadunku aż 8,5 kg – duże rodziny również mogą znaleźć pralkę wąską ładowaną od przodu, która wystarczy dla wszystkich domowników.
Wszystkie poniższe modele określamy jako pralki wąskie – ranking prezentuje jednak tylko jeden wyjątkowy model o mniejszej szerokości, a nie głębokości. Jego załadunek wynosi 3 kg, to opcja do kawalerki.
Ciekawa i pożyteczna informacja: pierwsza cyfra w nazwie pralki najczęściej określa ładowność!
Ranking pralek wąskich ładowanych od przodu
Przedstawiliśmy najważniejsze informacje ogólne na temat pralek wąskich – ranking wskazuje najpopularniejsze modele. Weź pod uwagę, że jest wiele zbliżonych urządzeń o podobnych, skomplikowanych nazwach, różniących się kilkoma literami czy cyframi. Po zapoznaniu się z naszymi propozycjami i znalezieniu faworyta, warto przyjrzeć się innym pralkom danego producenta.
1. miejsce: pralka Beko WUE6636AWE
Beko produkuje liczne wąskie pralki ładowane od przodu – ranking poleca aż trzy kompaktowe modele tej uznanej marki, a w sklepie MediaMarkt.pl znajdziesz ich jeszcze więcej! Firma trafnie rozpoznaje tę potrzebę klientów – sprzęt nieduży, dobrze wyceniony i tani w eksploatacji. Beko WUE6636AWE ma klasę energetyczną D, w przypadku urządzenia o załadunku 6 kg to oznacza pobór około 640 Wh i 36 l wody na cykl. Analogiczny model o pojemności większej o kilogram – głębszy jedynie o centymetr Beko WUE7636AWE – zużywa 44 l i 690 Wh. W obu zastosowano m.in. technologię prania parowego – gorące powietrze aplikowane jest na początku i końcu cyklu, aby usunąć i zabrudzenia, i zagniecenia, a dodatkowo utrzymać ubrania w bębnie w świeżości przez wiele godzin. Właściciele zwierząt docenią program z dodatkowymi praniem wstępnym i płukaniem, a rodzice – program eliminujący bakterie i alergeny. Jest też opcja automatycznego czyszczenia bębna – to Self Clean. Urządzenie poradzi sobie z „24 rodzajami plam” – producent wymienia majonez, trawę, wino… Wszystkim możesz zarządzać z telefonu, włączyć urządzenie zdalnie. Jeśli poziom wody na to pozwala, da się dokładać ubrania w trakcie cyklu.

2. miejsce: pralka Samsung WW8NK62E0RW/EO AddWash Slim
Nazwa długa – i mówiąca. AddWash oznacza wrzutnię do ubrań, drzwiczki w drzwiczkach, dokładaj swobodnie w trakcie prania, rozwiązane unikalne. Slim w tym wypadku to pralka 45 cm ładowana od przodu o wsadzie aż 8 kg – ranking prezentuje pięć podobnie ergonomicznych konstrukcji. W pełnej nazwie urządzenia producent stosuje też pojęcie Ecobubble. To autorska technologia, polegająca na wstępnym połączeniu proszku z wodą i powietrzem, zanim trafią do bębna, gdzie mieszanka natychmiast wnika we włókna tkanin. Dodatkowe wsparcie przynosi aktywna piana – ubrania namaczane są w pracującym detergencie. W walce z bakteriami i alergenami pomoże para. O włączenie programu autoczyszczenia bębna Samsunga WW8NK62E0RW/EO AddWash Slim upomni się sama pralka – przypomni po 40 cyklach. Informacje o problemach technicznych otrzymasz wprost na smartfon. W MediaMarkt kupisz oczywiście też większe pralki z drzwiczkami AddWash. Uwaga, Samsung udziela już nie 10-, ale 20-letniej gwarancji na swój silnik inweterowy! Kolejna bardzo ważna informacja na koniec – klasa energetyczna C, czyli 630 Wh na cykl (przy pojemności większej o 2 kg od zwycięzcy – mniejsze zużycie niż pralka klasy D).
3. miejsce: pralka Haier i-Pro 7 HW80-B14979
Kolejna bardzo pojemna wąska pralka ładowana od przodu – 8 kg i głębokość jedynie 46 cm. Haier i-Pro 7 HW80-B14979 to urządzenie szczególne, bo wyróżnione logotypem BetterWay. Ma klasę energetyczną A, co przy tak dużym załadunku oznacza jedynie 470 Wh i 44 l wody na cykl, a hałas podczas wirowania (1400 obr./min.) to tylko 69 dB. Dla porównania – pralka z miejsca drugiego, wirująca wolniej (1200 obr./min), generuje niemal 73 dB. Należy jednak zaznaczyć, że Haier z serii i-Pro 7 jest znacząco droższy od konkurentów. Wyróżnia się i energooszczędnością, i 15-letnią gwarancją na silnik, i funkcjami – ważenie wsadu, czyszczenie „mikroparą” – i designem. Ma bardzo duże drzwi, efektownie podświetlane bęben („o strukturze poduszki”) i pokrętło. Są wreszcie system antybakteryjny ABT (tlenek cynku w kołnierzu i szufladzie) oraz certyfikaty niemieckiego instytutu VDE!

4. miejsce: pralka Beko AWUE6511BWW3
Popularność Beko AWUE6511BWW3 wynika przede wszystkim z ceny – to wąska pralka ładowana od przodu za niewiele ponad 1000 zł, najtańsza w zestawieniu, ponad dwukrotnie tańsza od modelu z miejsca trzeciego. To także pralka bardzo „chuda”, jedynie 41,5 cm głębokości! Klasa energetyczna E – niska cena, ale wyższy koszt eksploatacji, taki model polecamy osobom, które nie robią prania codziennie. Nie ma funkcji parowych, wirowanie 1000 obr./min… Inżynierowie udoskonalili za to konstrukcję bębna – nazwano go AquaWave, przemieszczenie się tkanin nad otworami wlotowymi zapobiega uszkodzeniom materiału.
5. miejsce: pralka Samsung WW60A3120BH/EO
Pralka 40 cm ładowana od przodu – w płaszczyźnie nazywanej „grubością” Samsung WW60A3120BH/EO wygrywa, na zdjęciach produktowych pokazywany jest nietypowo w ujęciu bocznym, po skosie, aby pokazać, że to pralka bardzo wąska. Samsung określa takie modele w nazwie produktu „Slim”. Model kompaktowy, z funkcjami parowymi – w ten sposób usuwane są bakterie i alergeny. Klasa energetyczna C i automatyczne czyszczenie bębna, podobnie jak w droższym modelu Samsunga, ale bez wrzutni, technologii Ecobubble oraz aktywnej piany.
6. miejsce: pralka Beko WUE8636AWE
Beko WUE8636AWE to urządzenie bardzo zbliżone do modelu z miejsca pierwszego, co widać w nazwie, która informuje też o większej pojemności – 8 kg. Ale jest jeszcze inna znacząca różnica, to różnica w klasie energetycznej – urządzenie należy do klasy C! 620 Wh na cykl – to mniej niż mniejszy model. I co ciekawe, choć ta pralka jest bardziej pojemna i bardziej oszczędna, wcale nie jest droższa. Niższe miejsce w rankingu wynika z mniejszej popularności. A ta może wynikać m.in. z nieco większej głębokości – w tej płaszczyźnie zajmuje pół metra. Funkcje i właściwości – bez zmian.
7. miejsce: pralka Haier HW80-B14959U1-S
Ten model to Seria 5, niższa i tańsza od urządzenia z miejsca trzeciego, najdroższego w rankingu. Ale najważniejsze parametry bez zmian – załadunek 8 kg i klasa energetyczna A! Zużywa minimalnie więcej energii i jest trochę większa – 50 cm grubości. To jednak wciąż pralka wąska. Ranking wyróżnia ją za te same cechy: automatyka wagowa, mikropara, świetny design z wielkim otworem załadunkowym, silnik objęty 15-letnią gwarancją, system antybakteryjny, obsługa przez aplikację i automatyczne czyszczenie.

8. miejsce: pralka LG F2WV5S8S1E
To najbardziej ładowna pralka wąska ładowana od przodu – tylko 47,5 cm głębokości przy pojemności aż 8,5 kg! Producent nazywa ją również Vivace V500. W muzyce to oznacza żwawe tempo, w pralce – 1400 obr./min. W nomenklaturze LG pojawia się też hasło ThinQ, czyli obsługa przez aplikację. Nie tylko diagnostyka (komunikat zakodowany w sygnale dźwiękowym wysyłanym do komórki), ale również wprowadzanie nowych programów, obsługa za pomocą głosu. To nowoczesne urządzenie, z pomiarem ciężar wsadu i detekcją rodzaju materiału. Jest oczywiście program parowy, czyli dezynfekcja i brak zagnieceń. Silnik objęty dekadą gwarancji pracuje w sześciu trybach, delikatnymi tkaninami kołysze, a proszek rozpuszcza energicznymi półobrotami. Świetne wykonanie ze zbierakiem ze stali nierdzewnej i ładnym metalicznym pokrętłem. Klasa energetyczna C.
9. miejsce: pralka Electrolux EW6SN226SPI PerfectCare 600
Na dziewiątym miejscu urządzenie typu superslim! To wyjątkowa pralka wąska – ranking prezentuje tylko jeden model o głębokości poniżej 40 cm, a dokładnie: 37,8 cm. Załadunek 6 kg – w sam raz dla pary z małą łazienką. Electrolux EW6SN226SPI PerfectCare 600 oferuje automatyczne dopasowanie czasu prania do załadunku, ma certyfikat szwajcarskiej organizacji Swissatest dla programu antyalergicznego wspomaganego parą oraz delikatny programam dla dżinsów. Warto zwrócić uwagę na duży wyświetlacz. Ponownie – klasa energetyczna C.
10. miejsce: pralka Electrolux EWC 1351
Krótka nazwa, mała pojemność – tylko 3 kg. To pralka 50 cm szerokości ładowana od przodu – ranking prezentuje jeden model o tak krótki boku z frontu. Dokładnie: 49,5 cm, czyli aż 10 cm krótszym niż u konkurentów. To także model niski – 67 cm, niemal 20 cm niższy od standardu, w sam raz np. do studenckiego aneksu kuchennego. Mała pojemność oznacza relatywnie duże zużycie wody i prądu – Electrolux EWC 1351 ma klasę energetyczną F. Nie zmieścił tu się wyświetlacz, nie ma pary, automatyki pomiarów czy czyszczenia bębna. Lecz silnik kręci nim jak w najlepszych dużych modelach – wirowanie aż 1300 obr./min!
Pralki wąskie ładowane od przodu – wybór należy do Ciebie!
Zestawiliśmy 10 popularnych wąskich pralek ładowanych od przodu – ranking wygrał model cieszący się największym powodzeniem. Kolejność wskazuje więc na preferencje zakupowe klientów, niektóre modele o bardziej rozbudowanej funkcjonalności mają więc niższe pozycje. Szczególnej uwadze polecamy parametry:
- pojemność – najczęściej wskazuje ją pierwsza cyfra w nazwie, warto poszukać w sklepie innych zbliżonych modeli, jeśli potrzebujesz większego lub mniejszego;
- głębokość i szerokość – jeśli szukasz pralki wąskiej w jednej z tych płaszczyzn;
- klasa energetyczna – wyższa cena zakupu urządzenia ergonomicznego i ekologicznego zwróci się z nawiązką;
- pranie parowe – dziś już standard, to higiena i brak zagnieceń, a także przyjemne ciepło wyjmowanych ubrań;
- automatyka – ważenie, detekcja rodzaju tkaniny, a na tej podstawie dobór programu przez pralkę, to także oszczędności!
Polecamy także inne nasze rankingi:
- Najlepsze pralki ładowane od góry – być może zdecydujesz się na model o takiej konstrukcji;
- Ranking suszarek do prania – klienci coraz częściej tworzą komplety pralki z suszarką;
- Jaką pralko-suszarkę wybrać? Ranking produktów – modele 2w1 to oszczędność miejsca i pieniędzy!
Zobacz więcej

Jak reagować, gdy pralka nie grzeje wody? Wyjaśniamy, co może być przyczyną takiej awarii, i jak sobie z nią poradzić. Doradzimy też, co robić, żeby podobne usterki nie pojawiały się w przyszłości. Zobacz, jak sprawdzić, czy pralka podgrzewa wodę, i w jaki sposób wykryć usterkę.

Jaka suszarka do prania będzie najlepszym wyborem? O tym, że to przydatne urządzenie, nie trzeba nikogo przekonywać – kto raz spróbuje związanych z nim udogodnień, nie będzie chciał z nich rezygnować. Polecamy sprawdzony sprzęt, który pomoże w codziennych obowiązkach. Zobacz ranking najlepszych suszarek do prania i postaw na model dostosowany do twoich potrzeb!

W każdym mieszkaniu potrzebna jest pralka. Jaką wybrać? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ranking najlepszych pralek. Przedstawiamy przydatne wskazówki techniczne i polecamy konkretne modele. Niezależnie od tego, czy kupujesz pralkę do nowego mieszkania, czy wymieniasz przestarzały sprzęt na nowocześniejszy, sprawdź najpopularniejsze propozycje czołowych producentów!

Dobra pralko-suszarka to rozwiązanie dla osób, które potrzebują nie tylko wyprać, ale też szybko wysuszyć ubrania – bez rozwieszania ich na sznurku. To idealne wyjście, gdy nie chcesz kupować oddzielnie pralki i suszarki ze względu na koszty czy gabaryty obu urządzeń. Zastanawiasz się, który model wybrać? Zobacz najlepsze pralko-suszarki w naszym rankingu!

Kalibracja pralki Samsung jest potrzebna do jej prawidłowego działania. To rutynowa, prosta czynność, którą użytkownik może wykonać samodzielnie. Nie zajmie zbyt wiele czasu! Z naszego poradnika dowiesz się, jak przejść przez ten proces krok po kroku i czy trzeba go powtarzać? Zobacz praktyczne wskazówki!

Czyszczenie pralki co jakiś czas jest bardzo potrzebne. Robiąc to regularnie, nie tylko pozbędziesz się różnych zabrudzeń, ale także nieprzyjemnych zapachów. W jaki sposób wyczyścić pralkę, żeby jej wnętrze było czyste i świeże? Możesz postawić na specjalne detergenty lub skorzystać produktów do czyszczenia dostępnych na co dzień w każdym domu. Sprawdź najlepsze sposoby!

Wiele osób jest przekonanych, że najlepszym zakupem do domu będzie pralka Bosch – ranking urządzeń tej firmy prezentujemy w naszym artykule. Na doskonałą renomę i wizerunek lidera produkcji sprzętu AGD marka pracuje ponad sto lat. Jeśli zastanawiasz się, jaką pralkę Bosch wybrać, zobacz koniecznie listę najpopularniejszych modeli i sprawdź, który będzie dla ciebie najlepszy.

Wąska pralka ładowana od przodu – o głębokości lub szerokości do 50 cm – sprawdzi się w każdej łazience i w każdej rodzinie. W naszym materiale prezentujemy zarówno modele o załadunku 8 kg, jak i mniejsze, a także wyjątkową pralkę mini do aneksu. Wszystkie z drzwiczkami frontowymi – to najpopularniejsza i zdaniem większości najwygodniejsza i najładniejsza konstrukcja. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza pralka wąska, ranking odpowie na to pytanie.

Na początek dobre wiadomości – wiele nowoczesnych pralek ma klasę energetyczną A. Suszarki najczęściej należą natomiast do najwyższej „starej” klasy A+++. To oznacza, że urządzenia pracują tanio i cicho – takie są korzyści z zastosowania pompy ciepła i silnika inwerterowego z napędem bezpośrednim, który obraca bęben w całkowicie kontrolowany sposób

Rozwój technologiczny ma charakter ciągły. Wciąż pojawiają się nowe sprzęty, jeszcze lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Jakie AGD do kuchni będą dobre? Po przeczytaniu artykułu na pewno łatwiej będzie znaleźć odpowiedź!