Premiera LG G6 – poznaj możliwości nowego smartfona

Smartfon LG G5 był ciekawym i odważnym projektem, który jednak nie odniósł rynkowego sukcesu i poległ w starciu z innymi flagowcami. Koreańczycy wyciągnęli wnioski i zaprezentowali światu urządzenie, która ma niewiele wspólnego z poprzednikiem. Przede wszystkim, zrezygnowano z modułowej konstrukcji na rzecz zwartej bryły z aluminium i szkła. Jest także kilka innowacji i zaskoczeń. Prezentujemy pełną specyfikację w krótkim artykule!Jaki jest smartfon LG G6?


Wodoszczelny i odporny na upadki


Wytrzymałość smartfona ma coraz większe znaczenie i LG ma to na uwadze. Obudowa cechuje się popularnym certyfikatem IP68, co oznacza, że urządzenie wytrzyma zanurzenie do 30 minut w wodzie o głębokości do 1,5 metra. Poza tym, większą odporność na uderzenia i upadki, ma zapewniać nowy kształt z wyraźnie zaokrąglonymi krawędziami.


Nietypowa rozdzielczość


Pora na pierwsze zaskoczenie. Od dłuższego czasu jesteśmy już przyzwyczajeni do ekranów o proporcjach 16:9. A w tym przypadku mamy do czynienia ze stosunkiem 18:9, czyli ekranu o powierzchni dwóch kwadratów. 5,7-calowy panel QHD (2880 x 1440 pikseli) ma lepiej niż tradycyjne ekrany sprawdzać się podczas gry czy oglądania filmów. Umożliwi też wykonanie idealne kwadratowych zdjęć, w sam raz do umieszczenia na Instagramie lub Snapchacie. Dla tradycjonalistów, pozostanie jednak opcja wykonywania fotografii w innych formatach – na przykład 4:3 lub 16:9.Fotograficzny smartfon


Chcąc być na topie, producenci muszą oferować atrakcyjne rozwiązania w dziedzinie mobilnej fotografii i tutaj LG na pewno spełnia oczekiwania. Znów dostajemy podwójny aparat o dobrych parametrach. Smartfon wyposażony jest w dwa obiektywy na tylnej ściance, z których jeden jest szerokokątny, a drugi standardowy. Do 13 Mpix zwiększona została rozdzielczość szerokokątnych. Taki sam sensor znajduje się za obiektywem standardowym. Za uchwycenie obrazów w ruchu i niwelowanie efektu drżących rąk, odpowiada nowy system stabilizacji optycznej, opracowany wspólnie z firmą Qualcomm. Jasność szerokiego obiektywu to f/2,4, natomiast standard oferuje imponujące f/1,8. W przednim aparacie do zdjęć typu selfie, mamy matrycę 5 Mpix i kąt do 100 stopni, co znacznie ułatwia uchwycenie w kadrze liczniejszej grupy. Aparat umożliwia wykonanie zdjęć panoramicznych, łatwe tworzenie gifów, a także zdjęcia w formacie 1:1 wraz z podglądem, które możemy bardzo łatwo edytować. Głównym aparatem nakręcimy także video w jakości 4K Ultra HD.


Wydajność i najważniejsze podzespoły


LG G6 jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 821. Chociaż za chwilę pojawią się smartfony z jeszcze bardziej wydajnym nowym Snapdragonem 835, raczej różnica nie będzie odczuwalna, Procesor wspierają 4 GB pamięci RAM. Smartfon ma też 32 GB pamięci wewnętrznej.  Akumulator ma pojemność 3300 mAh i ładuje się bardzo szybko, dzięki użyciu standardu Quick Charge 3.0. Niestety, nie ma możliwości, aby go wymienić.Jeszcze więcej mocnych stron


Samartfon G6 obsługuje Asystenta Google, który dotychczas był obsługiwany przez smartfony Google Pixel. W wydaniu G6, Asystent jest kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami i funkcjami dostępnymi w nowym smartfonie LG. Co ciekawe, Asystent działa nawet wtedy, gdy ekran smartfona jest wyłączony. Wystarczy powiedzieć OK Google – i zadać pytanie lub wydać polecenie. Poza tym, jak przystało na flagowca, nowy model LG posiada czytnik linii papilarnych.


Czy warto mieć smartfon LG G6?


W pierwszym kwartale 2017 roku trudno już podejmować decyzję o zakupie nowego smartfonu, gdy nie wiadomo jeszcze, co zaprezentuje konkurencja i jak będzie się prezentować cena nowego LG na tle pozostałych flagowców, jak chociażby Samsung Galaxy S8.

Rezygnacja z nie do końca dopasowanych i kosztownych modułów, wydaje się krokiem we właściwym kierunku. Czas pokaże, czy ten model pokona najlepsze smartfony i przyniesie producentowi sukces czy, jak poprzednik, pozostanie w cieniu innych.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel