Premiera zegarka Garmin Fenix 6 – co warto wiedzieć? Najważniejsze funkcje i specyfikacja

Zegarki sportowe Garmin to sprawdzona marka, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród miłośników aktywności sportowych. Kolejny smartwatch – tym razem Fenix, oznaczony numerem 6 – debiutuje na rynku w kilku wariantach, oferując wiele innowacji. Co oferuje flagowy zegarek Garmin? Przedstawiamy w tym artykule!


Specyfikacja i dostępne wersje Garmin Fenix 6


Garmin Fenix 6 to właściwie nie tyle nowy produkt, co cała seria zegarków. Smartwatch pojawia się zasadniczo w 3 wersjach (Fenix 6, Fenix 6S i Fenix X). Każda wersja dostępna jest w wariantach Pro i Saphire, a ostatni także w wariancie Pro Solar. Do tego dochodzą różne paski, ramki i powłoki. W sumie do wyboru jest aż 19 modeli, aby łatwiej dobrać odpowiednią specyfikację i styl do własnych upodobań.

Garmin Fenix 6

Odmiana Pro Solar to największa niespodzianka. Ten zegarek umożliwia ładowanie baterii energią słoneczną. Aby przedłużyć jego działanie, wystarczy znajdować się na słońcu.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na zdecydowanie większy wyświetlacz niż w przypadku Fenixa 5, a także bardzo długą żywotność akumulatora. Smartwatch Garmin zapewnia 60 godzin pracy z GPS, 15 godzin pracy GPS z muzyką, 46 dni pracy bez ładowania w trybie ekspedycyjnym i do 80 dni w trybie oszczędzania energii. Na plus należy ocenić także wbudowaną pamięć do przechowywania plików muzycznych oraz map – na ten cel mamy aż 32 GB.

Wersja Saphire, jak sama nazwa wskazuje, posiada ochronne szkło szafirowe, pozostałe modele zegarków chroni standardowo szkło Gorilla Glass. 

Zegarki Garmin Fenix 6 są wodoszczelne i odporne na wstrząsy, więc spisują się bez zarzutu, niezależnie od tego w jakich warunkach trenujmy.

Zegarek może wyświetlać dane na wiele różnych sposobów w zależności od wybranego układu. W serii Fenix 6s Fenix 6 pojawiły się dwa nowe układy, na których można wyświetlić, odpowiednio - 5 i 6 parametrów. W zegarkach serii Garmin Fenix 6X maksymalnie na jednej stronie możemy ustawić do 10 wskaźników.


Do czego przyda się zegarek Garmin Fenix 6?


  • Do treningu  - z pozoru oczywiste funkcje w nowym Garminie, jak zwykle, są bardzo dopracowane.

W zegarku mamy optyczny czujnik tętna, nawigację, wysokościomierz barometryczny, 3-osiowy elektroniczny kompas, żyroskop, akcelerometr i termometr. Aby trackować różne sporty i efektywnie zbierać informacje o swoich postępach, zapewniony jest dostęp do różnych systemów określania położenia (GPS, GLONASS i Galileo). Oprócz tras do biegania czy jazdy na rowerze, udostępnione są także odrębne trasy narciarskie dla fanów białego szaleństwa.

Garmin Fenix 6 Pro Solar

Oprócz podstawowych danych z treningu, jak szybkość, czas, przebieg trasy czy liczba spalonych kalorii, otrzymamy także wiele zaawansowanych statystyk. Zegarek łatwo wyliczy wskaźniki dynamiki biegu, pułapu tlenowego z uwzględnieniem temperatury otoczenia, a także przekaże wskazówki dotyczące czasu regeneracji po intensywnym wysiłku. W czasie rzeczywistym będą także wyświetlane informacje o zbliżających się podjazdach i podbiegach.

Wielkim ułatwieniem podczas używania zegarka jest na pewno menedżer zasilania. Aplikacja pokazuje wykaz wszystkich funkcji i precyzuje, jak wpływają one na zużywanie energii. Widząc, że akumulator jest bliski rozładowania, możemy wyłączyć wszystkie zbędne czujniki, aby dokończyć trening z aktywną baterią.

  • Do płatności – Garmin konsekwentnie stawia na płatności zbliżeniowe, więc dzięki NFC i aplikacji Garmin Pay, można bez trudu płacić zegarkiem, a portfel zostawić w domu.
  • Integracja ze smartfonem – jak w innych inteligentnych zegarkach, mamy tu wgląd w połączenia, wiadomości tekstowe czy powiadomienia z mediów społecznościowych. Dzięki temu, zawsze będziemy na bieżąco, bez zaglądania do telefonu, który może pozostać w kieszeni. Modele wyposażone w bezprzewodowe przesyłanie muzyki do zgodnych słuchawek Bluetooth współpracują z najpopularniejszymi na świecie serwisami streamingowymi Spotify i Deezer.


Garmin Fenix 6 - czy warto kupić?

Garmin Fenix 6 to idealny zegarek dla osób, które często uprawiają sport i w stosunku do urządzenia monitorującego aktywność, mają naprawdę duże wymagania. Niezależnie od wybranej wersji, cena jest wysoka, niemniej jednak, sprzęt zdecydowanie jest wart tego, aby dużo za niego zapłacić. Zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, lekki i intuicyjny w obsłudze, dostarcza bardzo wiele przydatnych informacji, ułatwiających ćwiczenia i nadaje się do każdej aktywności łącznie z pływaniem czy grą w golfa.


powrót