Premiery gier 2022 – największe hity, na jakie czekamy tego roku

Interesują Cię nowe gry? 2022 rok przyniesie wiele ciekawych premier. Pod koniec 2021 roku wielu graczy mogło czuć się zawiedzionych, gdy słyszeli, że niektóre długo wyczekiwane tytuły pojawią się dopiero w pierwszym kwartale 2022. Z drugiej strony cierpliwość popłaca, bo powinniśmy dostać naprawdę dopracowane gry, bez większych błędów i problemów technicznych. W co warto zagrać w 2022 roku? Zobacz naszą listę najważniejszych premier!


Premiery gier 2022 – zapowiedzi interesujących propozycji


Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction


Data premiery: styczeń 2022

Najnowsze premiery gier otwiera taktyczna gra akcji, prezentowana w widoku z pierwszej osoby, przeznaczona dla jednego do trzech graczy. Zadaniem uczestników jest zebrać elitarną drużynę operatorów Rainbow Six, by dokonywać najazdów w nieprzewidywalne strefy zagrożenia, w których żyją, rozwijają się i zabijają przybyszy tajemnicze Archaiki. Gra dostępna na konsole PS5, PS4, Xbox One oraz Xbox Series.

Dying Light 2


Data premiery: 4 lutego 2022

Długo oczekiwana kontynuacja kultowej gry polskiego studia Techland. Survival horror powraca w nowym wydaniu na PS4, PS5, Xbox Series oraz PC. Pierwsza część, wydana w 2015 roku zachwycała rozległym otwartym światem, a także zmiennymi porami dnia, które odgrywały kluczową rolę w rozgrywce. Za dnia mieliśmy dużą przewagę nad zainfekowanymi wirusem potworami podobnymi do zombie. W nocy role się odwracały, a gracz musiał poruszać się wyjątkowo ostrożnie i nie wdawać w przypadkowe starcia ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

Co przynosi nowe Dying Light? Przede wszystkim dostajemy nową fabułę i nowych bohaterów – akcja rozgrywa się 20 lat później. Konflikt podzielił jedną z ostatnich ocalałych z apokalipsy ludzkich osad, a cywilizacja cofnęła się do wieków ciemnych. W tych nieprzyjaznych okolicznościach przyjdzie nam poznawać swoją przeszłość, toczyć walki, a także uciekać z wykorzystaniem licznych umiejętności, jak chociażby parkour. Zapowiada się przepełniona akcją, efektowna gra z niebanalną historią. Zabawa tylko dla pełnoletnich!

Horizon Forbidden West


Data premiery: 18 lutego 2022

Jeśli ktoś śledził w ostatnim czasie premiery gier PS5 2022, to pewnie o tym tytule słyszał. Zwłaszcza że z Horizon Forbiden West zrobiło się dużo zamieszania. Ta przygodowa gra, z fabułą rozgrywającą się w postapokaliptycznym świecie przyszłości, pierwotnie miała być dostępna jeszcze w 2021 roku i tylko na konsolę PlayStation 5. Jednak przedłużająca się praca zdalna z powodu pandemii oraz niedobór nowych konsol na rynku zweryfikował plany twórców. Ostatecznie premierę przesunięto na rok 2022, a gra będzie dostępna zarówno na PS5, jak i na PS4. To dobra wiadomość, że gra będzie dostępna dla szerszego grona odbiorców, bo zapowiada się naprawdę epicko!

Ziemia umiera. Bezwzględne burze i niepowstrzymana plaga pustoszą rozproszone po świecie skupiska ludzkie, podczas gdy nowe, przerażające maszyny grasują u ich granic. Życie na Ziemi chyli się ku kolejnej zagładzie, ale może jej zapobiec Aloy – bohaterka znana z poprzedniej części serii. W trakcie swojej wyprawy ponownie zjednoczy siły ze starymi przyjaciółmi, zawrze przymierza z nowymi wojującymi frakcjami i odkryje spuściznę starożytnej przeszłości. Horizon Forbiden West oferuje piękne lokacje, możliwość eksploracji i interakcji z wieloma postaciami, efektowne walki z wielkimi maszynami i przeciwnikami dosiadającymi wierzchowce. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej.


Kupując przedpremierowo Horizon Forbiden West w wersji kolekcjonerskiej, otrzymasz dodatkowo:

 • Steelbook z voucherem do pełnej wersji gry,
 • Minialbum z grafikami,
 • Figurki Mumakła i Aloy.
 • Dodatkowo w zawartości cyfrowej znajdziesz:
 • możliwość odblokowania w trybie foto (specjalna poza i farba na twarz),
 • element Apex Clawstrider Machine Strihe,
 • pakiet materiałów,
 • cyfrową ścieżkę dźwiękową,
 • cyfrowy komiks Horizon Zero Dawn Cz. 1: The Sunhawk,
 • elitarny strój Carja Behemoth i krótki łuk,
 • elitarny strój Nora Thunder i procę.

 Elden Ring


Data premiery: 25 lutego 2022

To gra RPG akcji w konwencji fantasy stworzona przez FromSoftware Inc. i wyprodukowana przez BANDAI NAMCO, która pojawi się na konsolach PS4, PS5, Xbox Series oraz na PC.

Fabuła tego, największego jak do tej pory, tytułu FromSoftware została osadzona w świecie pełnym tajemnic i niebezpieczeństw. Warto zaznaczyć, że nowy świat fantasy występujący w Elden Ring został stworzony przez Hidetakę Miyazakiego, twórcę kultowej serii gier DARK SOULS, oraz George’a R. R. Martina – autora „Gry o tron”.

Edycja premierowa, oprócz gry, zawiera:

 • plakat,
 • zestaw naklejek,
 • materiałową naszywkę
 •  karty z grafikami.