Premiery gier – październik 2021

Nadchodzący miesiąc będzie obfitował w ciekawe premiery gier. Październik 2021 to dobry czas na zakup zarówno gier dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na jakie tytuły szczególnie warto czekać? Oto nasza lista na na PS5, PS4, Xbox, PC i Nintendo Switch!

 

FIFA 22 – premiera 1 października 2021


Platformy: PCPS4Xbox OnePS5Xbox SeriesNintendo Switch


Tak jak zwykle, miłośnicy futbolu czekają na Ligę Mistrzów, Mistrzostwa Świata, a także kolejną edycję FIFA. Premiera w tym roku będzie miała miejsce 1 października. Dlaczego warto na nią czekać? Oprócz aktualizacji składów i umiejętności piłkarzy można liczyć na wiele nowinek. Twórcy wzięli się przede wszystkim za nieco zaniedbane tryby dla jednego gracza – przede wszystkim tryb kariery. Bardzo ciekawie zapowiada się chociażby możliwość stworzenia własnego zespołu i poprowadzenia go jako menedżer.


Będą też zmiany w oprawie dźwiękowej. Po wielu latach na emeryturę (przynajmniej w FIFA 22) odchodzi legendarny Dariusz Szpakowski, a duet komentatorów w polskiej wersji językowej mają teraz tworzyć Jacek Laskowski i Tomasz Smokowski. Niespodzianka czeka nas także w wersji angielskiej. Tam po raz pierwszy usłyszymy damski głos. Komentować będzie Alex Scott – była reprezentantka Anglii w piłce nożnej. Jak co roku, dużo emocji budzi też kwestia dodawania nowych lig. W FIFA 21 mogliśmy sięgnąć chociażby po zespoły z ligi rumuńskiej. W edycji 22 ma się pojawić natomiast… liga indyjska.LEGO Marvel Super Heroes – premiera 7 października 2021


Platformy: Nintendo Switch


To, dla odmiany, gra o superbohaterach przeznaczona dla dużo młodszego odbiorcy. LEGO to oczywiście przepis na sukces, w końcu od lat seria cieszy się wielką popularnością. Iron Man, Wolverine, Hulk, Spider-Man, Kapitan Ameryka czy Deadpool jako ludziki z klocków dostarczają wiele rozgrywki i zachęcają do rozwiązywania zadań i łamigłówek. Gra LEGO Marvel Super Heroes na Nintendo Switch dostępna jest dla dzieci od lat 7.