Prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny

Święty Mikołaj bardzo uważnie czyta listy, które do niego docierają i stara się, aby wszyscy obdarowani byli zadowoleni z upominków. Czasem jednak pod choinką pojawiają się także inne, niespodziewane podarunki, które mogą okazać się miłym zaskoczeniem. Gwiazdka jest bowiem świetną okazja do tego, aby podarować prezent zarazem atrakcyjny i przydatny czy to dla edukacji, czy dla zdrowia. Dobrze dobrane prezenty nie tylko cieszą i zapewniają zabawę, ale potrafią również rozwijać, uczyć nowych rzeczy i zachęcać do zdrowych nawyków. W tym artykule przedstawiamy listę pomysłów na tego rodzaju upominki.

Czytnik e-booków

To przede wszystkim wartościowa alternatywa dla wszechobecnych tabletów. W przypadku dzieci, podarowanie czytnika może doskonale ukierunkować na rozwijanie pasji do czytania. W przypadku tabletu multimedialnego zadanie jest trudniejsze, ponieważ sprzęt oferuje znacznie więcej alternatywnych sposobów spędzania czasu, więc szansa na to, że uwagę użytkownika od czytania odwrócą gry lub serwisy społecznościowe, jest naprawdę spora. Czytniki e-booków, oprócz ograniczenia swojej funkcji do niezbędnego minimum, są także zdrowsze dla oczu. Monochromatyczne kartki zamiast kolorowych obrazów oraz technologia e-papieru zamiast świecącego ekranu to zamiana, która dobrze wpłynie na wzrok.

Czytnik będzie także znakomitym sprzętem dla osoby, która już bardzo dużo czyta - i to niezależnie od wieku. Ze względu na prostotę działania, z czytnikiem poradzą sobie także seniorzy, a perspektywa posiadania wielu książek wgranych na jedno urządzenie, zamiast wygospodarowania kolejnej półki na regale na wersje drukowane, jest naprawdę atrakcyjna. Docenią to także ci, którzy często się przeprowadzają. Czytnik można wrzucić po prostu do torby czy plecaka, natomiast pakowanie setek książek to naprawdę czasochłonna czynność.

Czytniki e-booków o przekątnej ekranu 6 cali kosztują 350 – 600 zł. Pozornie to duży jednorazowy wydatek, jednak kwota bardzo szybko się zwraca. Pomijając komfort i wygodę, należy podkreślić, że posiadanie czytnika umożliwia bardzo tanie, a często też darmowe pozyskiwanie ciekawych tytułów. W tej chwili najpopularniejsze modele na rynku do czytniki Kindle oraz InkBook.

Gry planszowe

To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają okazji do wspólnej, rodzinnej zabawy i sposobu na to, żeby spędzać więcej czasu z bliskimi. Planszówki to wciągająca rozrywka, która dostępna jest dla każdego, jedynie pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią grę. Propozycji są setki, więc znajdzie się coś interesującego ze względu na zainteresowania oraz poziom zaawansowania w grach. Łatwo zresztą znaleźć na własną rękę informacje o poziomie trudności gier, preferowanym wieku czy tematyce – to zawsze znajduje się w recenzjach.

Na rynku jest także wiele hitów, które sprawdzają się w praktycznie każdej sytuacji, niezależnie od tego, w jakim gronie będziemy grać. Co warto wskazać wśród takich planszowych bestsellerów? Niezmiennie wśród najpopularniejszych gier na całym świecie jest kultowe Monopoly. Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie grała lub chociaż nie słyszała tej nazwy. Monopol doczekał się przez ostatnie lata dziesiątek alternatywnych wersji, gdzie w oparciu o tę samą mechanikę i podobną planszę, do gry wprowadza się wiele urozmaiceń. Przede wszystkim należy tu wskazać wersje tematyczne czy kierowane do fanów. Monopoly występuje więc w wersji z Grą o Tron, z reprezentacją Polski w piłce nożnej, a także z konkretnymi miastami. My szczególnie polecamy edycję związaną z Wrocławiem, czyli Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale. Wartość samą w sobie stanowi możliwość poznania wrocławskich krasnali, zaletą jest także fakt, że gra ma uproszczone zasady, dzięki czemu jest odpowiednia nawet dla 4-latków.

Inna gra dla całej rodziny, w tym najmłodszych jej członków, to Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty. Proste zasady tego szalonego wyścigu nie powinny uśpić czujności graczy. Mimo, że mechanika jest łatwa, a jedna rozgrywka nie zajmuje zbyt dużo czasu, nie ma tutaj mowy o nudzie. Duża losowość sprawia, że gra jest nieprzewidywalna i emocjonująca do samego końca. Jednocześnie może grać do 5 osób, a gra skonstruowana jest w ten sposób, że im więcej graczy, tym lepsza zabawa, więc idealnie grać właśnie w gronie 4-5 osobowym, chociaż wariant dla dwóch graczy także jest możliwy.

Oprócz tego, warto wymienić takie sprawdzone gry jak Osadnicy z Catanu, Carcassonne czy Jungle Speed, a także kultową Jengę.

Gry planszowe nie tylko wciągają, ale też przekazują pozytywne wartości, uczą współzawodnictwa, rozwijają zdolność strategicznego planowania i logicznego myślenia. Z tego powodu będą rewelacyjnym prezentem dla dzieci i mądrych rodziców, którzy chcą, aby ich pociechy się rozwijały. Ale planszówka będzie także świetną propozycją dla dorosłych jako sposób na oderwanie się od codzienności i rozładowanie stresu w najbardziej bezpieczny i zrazem przyjemny sposób. Gry potrafią być tak wciągające, że momentalnie zapomina się o wszystkich problemach.

Elektryczna szczoteczka do zębów

Zalety użycia sprzętu elektrycznego, zamiast manualnych szczoteczek, przy higienie jamy ustnej są oczywiste. Szczoteczka elektryczna, dzięki swojej konstrukcji i sposobie działania, wykonuje znacznie szybsze ruchy niż ludzka dłoń i znacznie dokładniej dociera do wszelkich niedostępnych zakamarków. Im szybciej zaczniemy w odpowiedni sposób dbać o swoje zęby, tym większa szansa, że w całym życiu uniknie się poważniejszych problemów z uzębieniem. Z tego powodu szczoteczki elektryczna zaleca się do używania nawet przez 4-letnie dzieci. Szczoteczki dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych kształtem, wielkością i twardością włosia, ale też pod względem dodatkowych funkcji. Producenci znaleźli różne sposoby na to, aby codzienną czynność zamienić w zabawę. Mamy więc szczoteczki z wizerunkami ulubionych postaci z bajek, spersonalizowane naklejki, które można dowolnie zamieszczać na szczoteczce, a nawet dedykowane aplikacje kompatybilne z urządzeniem, które motywują do systematycznego i dokładnego mycia zębów.

Jeśli dziecko jeszcze nie używało szczoteczki tego typu, być może Gwiazdka to świetny pretekst, żeby to zmienić. Zwłaszcza, jeśli rodzice również otrzymają nowe szczoteczki elektryczne i dzięki temu cała rodzina będzie mogła razem przetestować upominki. W końcu przykładem powinny świecić nie tylko wesołe postacie z aplikacji, ale również dorośli, których dzieci wnikliwie obserwują i lubią naśladować. Dzięki różnym trybom i prędkościom pracy oraz wymiennym końcówkom, można zresztą używać jednej szczoteczki przez dwie osoby.

Nowa gra video, zabawka czy gadżet dla geeków to prezenty, które lubimy dostawać i nie ma w tym niczego złego. Jednak oprócz spełniania różnych zachcianek wynikających z mody czy obecnych trendów, dobrze jest także obdarowywać innych mądrymi i przemyślanymi prezentami, które docenią, chociaż wcześniej nie uświadamiali sobie, że tego właśnie potrzebują.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel