Przegląd gier na Playstation 4 za mniej niż 100 zł

Granie na konsoli jeszcze nigdy nie było tak tanie, jak obecnie. Konkurencja między głównymi graczami - Microsoft i Sony, sprawiła, że konsole stały się dostępne nawet za mniej niż 1000 zł, a dodatkowo ceny gier także spadły do bardzo atrakcyjnego poziomu. Naturalnie, w dniu premiery wciąż są wysokie, niemniej na rynku jest już bardzo wiele gier niebędących już gorącymi premierami, ale wciąż nośnymi tytułami, które są dostępne za niewielkie pieniądze. Po co dziś szczególnie warto sięgnąć? Przedstawiamy najciekawsze konsole hity za mniej niż 100 zł. Dla ułatwienia podzieliliśmy gry na kilka kategorii.

Najlepsze strzelanki na konsole do 100 zł

W kwestii wyboru strzelanek, konsolowi gracze mogą czuć się naprawdę rozpieszczani przez wydawców gier. Wybór jest bardzo duży, a nowe tytuły pojawiają się na tyle często, że na kolejną premierę nie trzeba czekać wielu miesięcy. W związku z tym, że propozycji jest sporo, a uwaga gracza jest skupiona na nowościach, starsze tytuły konkurują ceną. Dzięki temu, gry sprzed kilku lat można kupić bardzo tanio. Co może szczególnie kusić? Na pewno kultowa seria Call of Duty, a konkretnie Call of Duty: Infinite Warfare. To jedna  z najbardziej oryginalnych odsłon tej strzelanki, zrealizowana z ogromnym rozmachem i w zaskakującej konwencji. Twórcy zrobili fanom niespodziankę, przenosząc rozgrywkę poza granice kuli ziemskiej! Zamiast w typowym konflikcie militarnym, bierzemy udział w kosmicznej kampanii, gdzie walczymy na różnych planetach układu słonecznego. Ciekawa fabuła opiera się na założeniach prosto ze świata futurologii. W dalekiej przyszłości przeludniona i pozbawiona surowców Ziemia jest całkowicie zależna o kosmicznych kolonii. Władzę nad koloniami chce jednak przejąć grupa bezwzględnych radykałów zahartowanych w boju. W kampanii fabularnej wcielamy się w kapitana Reyesa, pilota elitarnych sił specjalnych, który dowodzi jednym z ostatnich ziemskich okrętów wojennych. W niewyobrażalnie trudnych okolicznościach, Reyes musi poprowadzić zdziesiątkowane siły koalicji do walki przeciwko bezlitosnemu nieprzyjacielowi. Brzmi podobnie jak historia Gwiezdnych Wojen i skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. W Infinity Warfare podróżujemy po najdalszych zakątkach galaktyki, pilotujemy myśliwiec i troszczymy się o losy całej załogi na ogromnym statku Retrubution. Widowiskowa strzelanina sprawia jeszcze więcej radości w trybie wieloosobowym oraz w nowym trybie – zombies.

Następna ciekawa propozycja to Titanfall 2. Gra wydana nie tak dawno, bo pod koniec 2016 roku, robi doskonałe wrażenie pod względem oprawy audiowizualnej i zaskakuje ciekawym modelem rozgrywki, w którym skupiamy się na osiągnięciu perfekcyjnej współpracy pomiędzy człowiekiem a naszpikowanym uzbrojeniem tytanem, którym kierujemy. Po dobrze przyjętej, jednak dalekiej od ideału pierwszej części, kontynuacja rozbudziła wielkie nadzieje i można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zdołała im sprostać. Przede wszystkim, gra jest ciekawym wyzwaniem pod względem taktycznym. W zależności od rozwoju sytuacji i zadania, jakie mamy do zrealizowania, korzystamy z jednego z sześciu dostępnych robotów bojowych. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, a mechanika jest tak dobrze zbilansowana, że nie ma rozwiązań idealnych, ani umiejętności umożliwiających łatwe przejście gry bez odrobiny myślenia. Oprócz ciekawej kampanii fabularnej, mamy także bardzo dopracowane tryby multiplayer. Krytycy oczywiście mogą czuć niedosyt, że nie ma tu masowych potyczek, jak w innych grach, ale walki 6 przeciwko 6 to już wystarczające wyzwanie, a dzięki temu, że nie ma tłumu, udaje się także uniknąć chaosu i problemów z płynnością rozgrywki. Titanfall 2 to idealna propozycja dla każdego, kto chciał kiedyś pobawić się mechem bojowym!

Najlepsze gry przygodowe na konsole

Dobre gry przygodowe zawsze były w cenie. Ich zaletą jest na pewno szersze grono odbiorców niż w przypadku strzelanek, a także przewaga konsoli nad ekranem komputera – w końcu piękne lokacje zawsze przyjemniej ogląda się na 50 calach, a nie na 17 czy 20.

Wśród gier przygodowych, po które warto sięgnąć, zwłaszcza, gdy są dostępne w promocyjnej cenie, na pewno trzeba wymienić te, które w jakimś stopniu przyczyniły się do rynkowego sukcesu konsol – serie Tomb Raider i Uncharted. Ta pierwsza, jeszcze 20 lat temu królowała na konsolach PSX, druga - była jednym z głośniejszych tytułów na Playstation 3, a na najnowszej konsoli pojawiła się zarówno jako zremasterowana wersja oryginału oraz jako kontynuacja. To, co jest największą siłą gier przygodowych, to na pewno różnorodność. W grach tego typu znajdziemy ciekawą fabułę, zagadki logiczne, pochowane skarby, przedmioty i bonusy, wspaniałe widoki w dopracowanych lokacjach a także ciekawą i różnorodną walkę czy sterowanie pojazdami. Za mniej niż 100 zł kupimy Rise of the Tomb Raider w wersji na 20-lecie serii. To zestaw obejmujący grę Rise of the Tomb Raider razem z licznymi dodatkami, takimi, jak nowy poziom trudności, specjalne stroje dla Lary Croft,  dodatkowe misje, wsparcie dla Playstation VR. Gra dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Alternatywa dla tego kultowego tytułu, w równie atrakcyjnej cenie, to Uncharted 4 Kres Złodzieja. Tutaj mechanika gry jest dość podobna, ale zamiast w piękną panią archeolog, wcielamy się w nieustraszonego poszukiwacza skarbów – Nathana Drake’a. W czwartej części, Drake, chociaż już zrezygnował ze swojego niebezpiecznego fachu, znów musi stawić czoła wyzwaniu – tym razem, żeby uratować swojego brata. Oprócz bardzo ciekawej i wciągającej kampanii dla jednego gracza, Uncharted kusi także trybem wieloosobowym, gdzie możemy działać zespołowo w walce z drużyną przeciwną, a także używać mistycznych przedmiotów, jak sarkofag z El Dorado albo Kamień Cintamani z Shambhali.

Najlepsze gry akcji

Kolejna kategoria to te gry, w których mechanika jest przepełniona akcją, ale ze względu na jej różnorodny charakter, trudno grę przypisać do strzelanek czy przygodowych. Wspólnym mianownikiem każdego z wymienionych tytułów jest rozwinięta fabułą i pojawienie się rozbudowany elementów RPG. Najnowsza z opisywanych gier to Vikings: Wolves of Midgard wydana naprawdę niedawno, bo w 2017 roku. Wolves of Midagrd to mówiąc najprościej hack'n'slash w stylu kultowego Diablo, ale osadzony w klimacie mitologii nordyckiej. Moda na motywy związane z Wikingami oraz sprawdzony format rozgrywki tworzą bardzo przyjemne połączenie. Świat fantasy, składanie bogom w ofierze krwi pokonanych wrogów, potężne artefakty, budowanie własnej osady – to wszystko ciekawe i naprawdę wciągając elementy, które spodobają się fanom fantastyki i RPG.

Dla tych, którzy wolą of świata fantasy świat postapokaliptyczny, nie ma lepszej propozycji niż Fallout. Seria zapoczątkowana w 1997 roku na PC była kontynuowana także na PlayStation 3 i Xbox 360. Najnowsza wersja to Fallout 4, który pojawił się na konsol najnowszej generacji pod koniec 2015 roku. Świat po zagładzie nuklearnej nie jest miejscem łatwym do życia, więc w grze czeka dużo wyzwań. Cechą charakterystyczną serii jest pełna swoboda działania. Nie podążamy zatem wyznaczoną ścieżką kolejnych zadań głównych i pobocznych a dość swobodnie poruszamy po mapie szukając sojuszników, pokonując wrogów i tworząc przedmioty ze znalezionych części. Ciekawy system rzemiosła oraz dopracowany tryb strzelania to duże zalety, podobnie jak postacie poboczne i możliwość budowania z nimi relacji.

Następna gra z tych przepełnionych akcją to For Honor. Dla tych, którzy zamiast strzelać, wolą się posługiwać bronią ręczną, ten tytuł może być spełnieniem marzeń. W przeciwieństwie do starego Soul Calibur czy Dynasty Warriors, nie jest to typowo arkadowa rąbanka, tylko prawdziwie taktyczna walka z wykorzystaniem systemu parowania i uników. W grze mamy do wyboru trzy postacie reprezentujące zupełnie inne style walki – rycerza, Wikinga oraz samuraja. Gra rozwija skrzydła także w trybie wieloosobowym, gdzie zmierzymy się przez sieć z prawdziwymi nieprzewidywalnymi rywalami.

Inne niedrogie gry na konsole

Ostatnia kategoria godna uwagi to gry przeznaczane dla większej liczby graczy, które szczególnie dobrze sprawiają się podczas rozrywki z udziałem liczniejszej grupy znajomych. Gry muzyczne, barowe i imprezowe raczej nie będą uruchamiane codziennie, ale w określonych okolicznościach dostarczą bardzo wiele satysfakcji. Jedną z nich jest na pewno Wiedza to potęgaczyli następca analogicznej gry na Playstation 3 o nazwie Buzz. Gracze wcielają się w rolę uczestników teleturnieju i odpowiadają na pytania prowadzącego, walcząc o mino zwycięzcy. Podczas rozgrywki liczy się wiedza i refleks, ale także wszelkie nieczyste zagrywki, które pozwolą pogrążyć swoich przeciwników!

 Liczba tytułów dostępnych na konsole Playstation 4 i Xbox One z każdym rokiem jest coraz większa. W związku z tym spadają ceny, co oznacza, że w starsze, ale równie dobre gry można zaopatrzyć się znacznie taniej. Warto skorzystać z okazji, póki jeszcze są na sklepowych półkach.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel