Przegląd zegarków sportowych do 600 zł

Zegarek zawsze był mile widzianym prezentem dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Jednak o ile wcześniej zwracało się uwagę na styl i elegancję, dziś liczy się także technologia. Zegarki coraz częściej nie są traktowane wyłącznie jako ozdoba dla dłoni i wyznacznik prestiżu, ale praktyczny przedmiot, przydatny podczas treningów. Moda na bieganie i niesłabnąca popularność rozmaitych aplikacji sportowych sprawiła, że wielu producentów otworzyło się na nowe potrzeby. Teraz możemy przebierać w modelach zegarków sportowych. Na co warto zwrócić uwagę wśród modeli w przystępnych cenach? Zobacz krótki przegląd rynku!


TIMEX Ironman Sleek 250-LapTen model to jedno z najtańszych rozwiązań oferowanych przez Timex – firmę z ogromnym doświadczeniem w produkcji zegarków. Zamiast ekranu dotykowego jak w smartwatchu, mamy tutaj standardowy wyświetlacz wskazujący godzinę i inne funkcje. Sprzęt doskonale sprawdza się także w nocy dzięki podświetleniu INDIGLO. Technologia podświetla całą tarczę, a nie tylko wskazówki, jak w wielu innych zegarkach. Na uwagę zasługuje także TapScreen. To rozwiązanie umożliwia bardzo intuicyjne sterowanie funkcjami zegarka przez uderzanie wyświetlacza palcem. W ten sposób możemy monitorować międzyczasy, mierzyć czas poszczególnych okrążeń oraz kontrolować trening interwałowy. Zegarek komunikuje się także przy użyciu alarmu dźwiękowego, który utrzymuje biegacza w pożądanym tempie treningu (Target Time Pacer). Zegarek jest i zasilany bateriami i wodoszczelny. Występuje w wersjach kolorystycznych dla mężczyzn i dla kobiet.


TIMEX Ironman Zone Heart Rate


Alternatywna propozycja od tego samego producenta. Tutaj jednak akcenty są rozłożone trochę inaczej. Jak sama nazwa wskazuje, jedną z najważniejszych funkcji jest tutaj mierzenie tętna.
Za cyfrowy pomiar z graficznym przedstawieniem stref tętna odpowiada sensor Timex Digital. Poza tym zegarek sportowy posiada pamięć 27 okrążeń ze wskazaniem średniego tętna na okrążenie, przegląd zapamiętanych treningów, a także stoper z międzyczasami i możliwość zliczania spalonych kalorii. Tak samo, jak inne modele, dysponuje podświetleniem tarczy i jest wodoszczelny.


GARMIN Forerunner FR 15


Garmin to marka, której miłośnikom sportowych akcesoriów nie trzeba przedstawiać. Tak się składa, że producent oferuje rozwiązania zarówno prostsze, jak i bardziej zaawansowane. W tym przypadku mamy do czynienia z modelem nie tylko dla profesjonalnych sportowców, którego cena nie jest jeszcze astronomiczna. Forerunner 15 wskazuje najważniejsze parametry dla biegacza – czas, dystans, tempo, spalone kalorie. Posiada także wbudowany GPS, możliwość monitorowania snu, a także możliwość rejestrowania tempa po sparowaniu z odpowiednim czujnikiem. Czas działania akumulatora wynosi maksymalnie 8 godzin, jeśli korzystamy z GPS, lub 5 tygodni w trybie zegarka/śledzenia aktywności. Ten model na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią dzielić się swoimi wynikami, przygotowywać plany treningowe czy podejmować wyzwania. Umożliwia to interakcja z aktywną społecznością użytkowników w ramach Garmin Connect.


GPS TOMTOM Spark SProducent znany na polskim rynku z dobrych i niedrogich nawigacji samochodowych ma także ciekawe propozycje w segmencie zegarków. Urządzenie wyposażone w GPS dysponuje ekranem ze stosunkowo dużą rozdzielczością, funkcją monitorowania snu, treningu interwałowego i możliwością wyznaczania celów. Co ciekawe, sprzęt jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się nie tylko w rękach biegaczy. Z powodzeniem prześledzimy także wyniki w innych dyscyplinach sportowych. TomTom Spark śledzi wyniki treningów również w przypadku jazdy na rowerze, pływania czy ćwiczeń na siłowni.


Zegarek sportowy to bardzo dobry prezent, niezależnie od okazji. Takie urządzenie może skutecznie zmotywować do treningów, a także uporządkować i ułatwić plany treningowe dla osób, które już od pewnego czasu uprawiają sport, ale brakuje im systematyczności i zapisywania swoich wyników. Ceny zegarków sportowych są zbliżone do zwykłych czasomierzy wysokiej jakości, a lista korzyści, jakich dostarczają jest znacznie dłuższa.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]