Ranking antywirusów 2021 – jaki program wybrać?

Nasz ranking najlepszych antywirusów na 2021 jest dla każdego, kto ceni sobie ochronę komputera, a właściwie zamieszczonych na nim plików, i wie, że w dzisiejszych czasach zabezpieczenie elektronicznych dokumentów jest niezwykle istotne. Szkodliwe programy stale ewoluują, więc lista zagrożeń cały czas się wydłuża. Na wszelki wypadek warto śledzić ranking antywirusów i zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę. Tym bardziej że obecnie popsucie się samego urządzenia i – w związku z tym – konieczność wymiany na nowy albo naprawy to najmniejszy problem. Złośliwe oprogramowanie może nieść o wiele gorsze konsekwencje – kradzież tożsamości, bezpowrotne zniszczenie efektów pracy twórczej, stratę zapisanych kontaktów czy kradzież poufnych danych. Jeśli chcesz spać spokojnie, przeczytaj nasz artykuł, w którym doradzamy, jaki antywirus będzie najlepszy w 2021 roku.


Co potrafią programy antywirusowe?


Podstawową funkcją oprogramowania antywirusowego jest wykrywanie i eliminowanie wszystkich zagrożeń. Może sprowadzać się to do wielu procesów – skanowania dysków w poszukiwaniu podejrzanych plików, sprawdzania otrzymanych załączników w mailach, instalowanych programów, wysyłania różnych alertów i ostrzeżeń, blokowania stron internetowych. Oprócz tego antywirusy mają także inne, dodatkowe funkcje. Wśród nich można wymienić:


 • menedżer haseł,
 • kontrola rodzicielska,
 • narzędzia do ochrony płatności internetowych,
 • szyfrowanie danych
 • kontrolowanie wbudowanej kamery i ochrona przed szpiegowaniem w ten sposób,
 • tworzenie kopii zapasowych.


Ranking antywirusów 2021


Jaki najlepszy antywirus wybrać?


Szukając konkretnego antywirusa, przede wszystkim należy patrzeć na ranking programów antywirusowych. Niemniej jednak dobrze mieć świadomość, że w różnych zestawieniach oceny mogą się różnić, bo oceniający stosowali różne kryteria przy testowaniu oprogramowania. Dlatego warto też samodzielnie ocenić atrakcyjność różnych programów przez pryzmat własnych potrzeb. Co jest istotne przy ocenie programów antywirusowych w rankingu?


 • Czas trwania licencji – zazwyczaj to rok, rzadziej 2 lata. Po tym okresie trzeba ponownie zapłacić za dalszą aktualizację oprogramowania i możliwość legalnego używania.


 • Liczba chronionych urządzeń – w zależności od wybranej opcji licencja może chronić 1, 2, a nawet 10 urządzeń.


 • Obsługiwany program operacyjny i rodzaj urządzenia – większość programów nastawiona jest na ochronę systemu Windows i iOS. Są także programy antywirusowe chroniące urządzenia z Androidem – smartfony i tablety.


 • Skuteczność w wykrywaniu zagrożeń – podawana w wielu niezależnych testach, zazwyczaj w formie wartości procentowej.


 • Wpływ na wydajność urządzenia – bezpieczeństwo to podstawa, ale idealny program nie obniża też znacząco wydajności komputera, gdy dyskretnie pracuje w tle, tym samym nie przeszkadzając w wykonywaniu standardowych zadań i nie spowalniając naszej pracy. Najwyższa skuteczność, połączona z odpowiednią wydajnością komputera, jest tym, co cechuje najlepsze programy antywirusowe. Ranking pokaże kilka z nich.


 • Dostępne możliwości – jak napisaliśmy wcześniej, antywirusy mają wiele dodatkowych opcji. Nie zawsze potrzebnych. Na przykład, gdy nie mamy dzieci, kompletnie nie będą nas interesować elementy blokady rodzicielskiej. Najlepiej płacić za to, czego potrzebujemy, zamiast za kosztowne dodatki, z których nie skorzystamy.


W oparciu o te parametry oraz atrakcyjną cenę i oceny użytkowników wytypowaliśmy polecane programy antywirusowe. Poniżej znajdziesz ich ranking – oto jakie antywirusy warto kupić.



Ranking antywirusów 2021


Jakie najlepsze programy antywirusowe warto wymienić?



Z tych programów powinniśmy móc wybrać idealny dla nas antywirus. Ranking pokazuje propozycje od różnych producentów i na różne systemy, tak żeby z tego zbioru można było wybrać idealną opcję, niezależnie od tego, na jakim sprzęcie pracujemy. Właściwy wybór pozwoli uniknąć wszelkich kłopotów. Zachęcamy także do sprawdzenia artykułu o innych programach, jakie warto zainstalować na komputerze, oraz do artykułu o podstawowych rodzajach oprogramowania.


Zobacz więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?
Czy warto kupić MacBooka? Jeśli tak, to jakiego?

Czy warto kupić MacBooka? Jeśli tak, to jakiego?

Zastanawiasz się, czy warto kupić MacBooka? Przedstawiamy wady i zalety MacBooka i prezentujemy wybrane modele. Sprawdź nasz poradnik, zanim wybierzesz.
Mysz optyczna czy laserowa – która lepsza?

Mysz optyczna czy laserowa – która lepsza?

Mysz optyczna czy laserowa? To istotne pytanie dla każdej osoby regularnie korzystającej z komputera. Czym się różnią? Przeczytaj poradnik i zobacz przykładowe modele, które polecamy.
Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 
Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Trudno bowiem korzystać z komputera, nie mogąc wciskać klawiszy! Co robić, gdy nie działa klawiatura w laptopie? Zobacz poradnik!
Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora to ważny czynnik wpływający na wydajne działanie komputera. Jaka powinna być optymalna temperatura procesora?
PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

Gry online niekoniecznie muszą zachwycać zaawansowaną grafiką i efektami specjalnymi. Czasem lepiej sprawdzają się proste rozwiązania, czego dobrym przykładem Playerunknown's Battlegrounds.
Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Nie masz pewności, czy lepszym rozwiązaniem będzie matryca matowa, czy błyszcząca? Zobacz nasz poradnik i przykładowe produkty.
Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Co to jest partycja? Windows 10 – jak podzielić dysk na partycje – zobacz praktyczne informacje – krok po kroku.
Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows? Te cieszą się dobrymi opiniami, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy korzystają z takich tabletów w pracy. Jaki tablet z Windows warto więc kupić? Zobacz nasz poradnik.

powrót