MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Ranking antywirusów 2020 – jaki program wybrać?

Nasz ranking antywirusów na 2020 jest dla każdego, kto ceni sobie ochronę komputera, a właściwie zamieszczonych na nim plików, i wie, że w dzisiejszych czasach zabezpieczenie elektronicznych dokumentów jest niezwykle istotne. Szkodliwe programy stale ewoluują, więc lista zagrożeń cały czas się wydłuża. Na wszelki wypadek warto śledzić ranking antywirusów i zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę. Tym bardziej że obecnie popsucie się samego urządzenia i – w związku z tym – konieczność wymiany na nowy albo naprawy to najmniejszy problem. Złośliwe oprogramowanie może nieść o wiele gorsze konsekwencje – kradzież tożsamości, bezpowrotne zniszczenie efektów pracy twórczej, stratę zapisanych kontaktów czy kradzież poufnych danych. Jeśli chcesz spać spokojnie, przeczytaj nasz artykuł, w którym doradzamy, jaki antywirus będzie najlepszy.


Co potrafią programy antywirusowe?


Podstawową funkcją oprogramowania antywirusowego jest wykrywanie i eliminowanie wszystkich zagrożeń. Może sprowadzać się to do wielu procesów – skanowania dysków w poszukiwaniu podejrzanych plików, sprawdzania otrzymanych załączników w mailach, instalowanych programów, wysyłania różnych alertów i ostrzeżeń, blokowania stron internetowych. Oprócz tego antywirusy mają także inne, dodatkowe funkcje. Wśród nich można wymienić:


 • menedżer haseł,
 • kontrola rodzicielska,
 • narzędzia do ochrony płatności internetowych,
 • szyfrowanie danych
 • kontrolowanie wbudowanej kamery i ochrona przed szpiegowaniem w ten sposób,
 • tworzenie kopii zapasowych.


Ranking antywirusów 2020


Jaki antywirus wybrać?


Szukając konkretnego antywirusa, przede wszystkim należy patrzeć na ranking programów antywirusowych. Niemniej jednak dobrze mieć świadomość, że w różnych zestawieniach oceny mogą się różnić, bo oceniający stosowali różne kryteria przy testowaniu oprogramowania. Dlatego warto też samodzielnie ocenić atrakcyjność różnych programów przez pryzmat własnych potrzeb. Co jest istotne przy ocenie programów antywirusowych w rankingu?


 • Czas trwania licencji – zazwyczaj to rok, rzadziej 2 lata. Po tym okresie trzeba ponownie zapłacić za dalszą aktualizację oprogramowania i możliwość legalnego używania.


 • Liczba chronionych urządzeń – w zależności od wybranej opcji licencja może chronić 1, 2, a nawet 10 urządzeń.


 • Obsługiwany program operacyjny i rodzaj urządzenia – większość programów nastawiona jest na ochronę systemu Windows i iOS. Są także programy antywirusowe chroniące urządzenia z Androidem – smartfony i tablety.


 • Skuteczność w wykrywaniu zagrożeń – podawana w wielu niezależnych testach, zazwyczaj w formie wartości procentowej.


 • Wpływ na wydajność urządzenia – bezpieczeństwo to podstawa, ale idealny program nie obniża też znacząco wydajności komputera, gdy dyskretnie pracuje w tle, tym samym nie przeszkadzając w wykonywaniu standardowych zadań i nie spowalniając naszej pracy. Najwyższa skuteczność, połączona z odpowiednią wydajnością komputera, jest tym, co cechuje najlepsze programy antywirusowe. Ranking pokaże kilka z nich.


 • Dostępne możliwości – jak napisaliśmy wcześniej, antywirusy mają wiele dodatkowych opcji. Nie zawsze potrzebnych. Na przykład, gdy nie mamy dzieci, kompletnie nie będą nas interesować elementy blokady rodzicielskiej. Najlepiej płacić za to, czego potrzebujemy, zamiast za kosztowne dodatki, z których nie skorzystamy.


W oparciu o te parametry oraz atrakcyjną cenę i oceny użytkowników, wytypowaliśmy polecane programy. Poniżej znajdziesz ich listę – oto jakie antywirusy warto kupić.


Oferta antywirusów


  Ranking antywirusów 2020


  Wśród najlepszych programów na pewno warto wymienić takie jak:  Z tych programów powinniśmy móc wybrać idealny dla nas antywirus. Ranking pokazuje propozycje od różnych producentów i na różne systemy, tak żeby z tego zbioru można było wybrać idealną opcję, niezależnie od tego, na jakim sprzęcie pracujemy. Właściwy wybór pozwoli uniknąć wszelkich kłopotów. Zachęcamy także do sprawdzenia artykułu o innych programach, jakie warto zainstalować na komputerze, oraz do artykułu o podstawowych rodzajach oprogramowania.


  Zobacz więcej

  Jaki laptop 2w1 wybrać? Ranking 2020

  Jaki laptop 2w1 wybrać? Ranking 2020

  Ranking najlepszych laptopów 2w1.  Zastanawiasz się nad zakupem? Zobacz, jaki laptop 2w1 warto wybrać w 2020 roku!
  Notebook a laptop – czym różnią się od siebie te sprzęty?

  Notebook a laptop – czym różnią się od siebie te sprzęty?

  Szukając mobilnego komputera, można natknąć się na różne określenia. Notebook a laptop – na czym właściwie polega różnica w nazewnictwie? Wyjaśniamy, jak prawidłowo nazywać sprzęt komputerowy, i doradzamy, jaki model laptopa czy notebooka warto wybrać. 
  AMD czy Intel? Który procesor sprawdzi się do gier, a który do pracy?

  AMD czy Intel? Który procesor sprawdzi się do gier, a który do pracy?

  AMD czy Intel? To pytanie można sobie zadać, szukając idealnego procesora lub analizując gotowe zestawy komputerowe. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat rodzajów procesorów, żeby łatwiej dobrać odpowiednią opcję.
  Intel i3 vs i5 vs i7 – który wybrać? Czym charakteryzują się te generacje procesorów?

  Intel i3 vs i5 vs i7 – który wybrać? Czym charakteryzują się te generacje procesorów?

  Poznaj generacje procesorów Intel. Wyjaśniamy, czym się różnią: Intel Core i3, i5 oraz i7.
  Jaki fotel ergonomiczny wybrać? Ranking modeli biurowych i do domu

  Jaki fotel ergonomiczny wybrać? Ranking modeli biurowych i do domu

  Co ciekawe, o wygodnych krzesłach pamiętają profesjonalni gracze, natomiast pracownicy biurowi często zupełnie tę kwestię lekceważą, a to duży błąd! Jaki fotel biurowy będzie więc najlepszy?
  Thermal throttling procesora – co to jest? Czy można mu zapobiec?

  Thermal throttling procesora – co to jest? Czy można mu zapobiec?

  Komfort pracy na komputerze z czasem może być na niższym poziomie niż w dniu zakupu. Wielu użytkowników może spotkać się z problemem, jakim jest throttling. Co to za zjawisko i jak sobie z nim radzić? Wyjaśniamy.
  Karta graficzna dedykowana a zintegrowana – czym się różnią? Czy mogą działać razem?

  Karta graficzna dedykowana a zintegrowana – czym się różnią? Czy mogą działać razem?

  Karta graficzna jest jednym z elementów wpływających na wydajność komputera – zwłaszcza w grach. Czasem, przeglądając specyfikację sprzętu, widzimy, czy występuje grafika zintegrowana, czy dedykowana. Ale co to znaczy i jak przekłada się na cenę oraz działanie urządzenia? Wyjaśniamy te kwestie i doradzamy, którą opcję lepiej wybrać.
  Matryca VA czy IPS? A może TN? Rodzaje matryc w monitorach

  Matryca VA czy IPS? A może TN? Rodzaje matryc w monitorach

  Zakup odpowiedniego monitora komputerowego to ważna decyzja. Oprócz jego rozdzielczości oraz rozmiarów należy zwrócić uwag także na to, jaką ma matrycę. Czy lepsza będzie matryca VA czy IPS, a może TN? Przedstawiamy porównanie matryc w monitorach.
  Jaki laptop do 3000 zł? Ranking TOP 8

  Jaki laptop do 3000 zł? Ranking TOP 8

  Jaki laptop do 3000 warto wybrać? W rankingu przyjrzymy się różnym modelom, zarówno o uniwersalnym zastosowaniu, jak również typowym laptopom do gier. Jeśli myślisz nad zakupem nowego komputera w rozsądnej cenie, ten artykuł jest dla Ciebie.
  Ranking antywirusów 2020 – jaki program wybrać?

  Ranking antywirusów 2020 – jaki program wybrać?

  Nasz ranking antywirusów na 2020 jest dla każdego, kto ceni sobie ochronę komputera. Jeśli chcesz spać spokojnie, przeczytaj nasz artykuł, w którym doradzamy, jaki antywirus będzie najlepszy.

  powrót

  [script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
  pixel
  [script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
  [script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]