Ranking drukarek laserowych – wielofunkcyjnych i nie tylko!

Od lat wiadomo, że w przypadku dużej liczby wydruków to druk laserowy jest znacznie tańszy niż atrament. Dlatego warto przeczytać ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych. Ta technologia bardzo dobrze sprawdza się przy wydruku wszelkiego rodzaju dokumentów i w domu, i w biurze. Zastanawiasz się, jaką drukarkę laserową wybrać? Zobacz nas poradnik.


Jaki są najważniejsze cechy drukarek laserowych?


  • Niskie koszty eksploatacji – drukarki mogą pracować dużo i często, a nawet przy intensywnym użytkowaniu toner wymienimy raz na kilka miesięcy. Nie ma też pojawiającego się czasem w drukarkach atramentowych problemu wysychającego tuszu.


  • Szybkość druku – taki sprzęt potrafi bardzo szybko drukować dokumenty, zwłaszcza te monochromatyczne. 20–30 stron w ciągu minuty to poziom nieosiągalny dla drukarki atramentowej.


  • Duże gabaryty – wśród drukarek tego typu praktycznie nie znajdziemy modeli kompaktowych. Trzeba będzie zatem przygotować sobie więcej miejsca w biurze czy w gabinecie na umiejscowienie takiego sprzętu.


  • Duży koszt zakupu – drukarki laserowe zazwyczaj nie są tanie, zwłaszcza jeśli mowa o tych, które mają generować także wydruki w kolorze. W tym przypadku koszt zakupu będzie nawet kilkakrotnie wyższy niż atramentowej.


Ranking drukarek laserowych


Prosty rachunek zysków i strat do zakupu drukarki laserowej raczej skłania osoby, które drukują dość często. Warto natomiast zastanowić się, jakie konkretnie rozwiązanie będzie odpowiednie. Drukarka monochromatyczna czy kolorowa, a może drukarka laserowa ze skanerem? Ranking uwzględnia różne opcje, tak żeby dać duży wybór.

Nie wiesz, jaka drukarka laserowa będzie odpowiednia? Pamiętaj, żeby porównując dostępne opcje wrócić uwagę na:


  • szybkość wydruku,
  • rozdzielczość wydruku,
  • wydajność tonera,
  • współpracę z innymi urządzeniami, zwłaszcza mobilnymi,
  • dodatkowe funkcje – kopiowanie, skanowanie, wydruki w kolorze.Ranking drukarek laserowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych laserowych 2021


1. Drukarka laserowa HP Laser 107w WiFi 4ZB78A

Pierwsza drukarka laserowa w naszym rankingu jest wyposażona w łączność Wi-Fi, która generuje nawet 20 stron w ciągu minuty. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 1200×1200 dpi. Ma podajnik na 150 arkuszy i odbiornik mogący pomieścić 100 kartek. Drukowanie z urządzeń mobilnych Apple ułatwia funkcja AirPrint. Obsługiwane formaty to A4, A5, B5, C5, DL, a oprócz zwykłego papieru jako nośnika można także użyć etykiet, kopert, papieru kolorowego czy papieru z recyklingu.


2. Drukarka laserowa HP Laser 107a

To tańszy wariant tej samej drukarki dla osób, które nie potrzebują przesyłania plików z urządzeń mobilnych bezprzewodowo. W tej wersji można wykorzystywać do przesyłu danych interfejs USB 2.0. Warto też podkreślić, że drukarka jest energooszczędna. Zapewnia to technologia HP Auto-On/Auto-Off. Drukarki wyposażone w tę funkcję wykrywają automatycznie aktywność. Gdy wyślemy plik do druku, automatycznie wybudzają się z trybu wyłączenia. Jednocześnie, drukarka wyłącza się sama w przypadku braku aktywności. W ten sposób nie trzeba pamiętać o tym, żeby włączać i wyłączać sprzęt.


3. Urządzenie wielofunkcyjne BROTHER DCP-1512E

Można byłoby stworzyć osobny ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych, jednak na potrzeby zestawienia wystarczy jeden przykładowy model. Generalnie taki sprzęt jest bardzo podobny do wcześniej wymienionych, z tą różnicą, że posiada także wbudowany skaner i kopiarkę. Zapewnia to oczywiście większą wygodę i elastyczność. Trudno jednak powiedzieć, czy jest koniecznością. Obecnie wiele osób skanuje dokumenty, korzystając ze specjalnych aplikacji na smartfona. Szybkość drukowania i kopiowania to 20 stron na minutę. Możliwe jest także kopiowanie wielokrotne, łączenie 2 lub 4 plików w jedną kopię, a także powiększanie i pomniejszanie w stosunku do źródłowych rozmiarów.


4. Urządzenie wielofunkcyjne BROTHER DCP-L3510CDW

A oto sprzęt, który zamyka nasz ranking. Drukarek laserowych kolorowych raczej nie używa się zbyt często, czasami jednak będą mieć zastosowania, chociażby w sytuacji, gdy chcemy generować dokumenty na papierze firmowym z barwnym logotypem. Oczywiście, jak inne drukarki laserowe, wciąż lepiej sprawdza się przy plikach tekstowych niż przy drukowaniu obrazów, niemniej jednak kolor jest dużym atutem na tle innych. Ten nowoczesny sprzęt umożliwia skanowanie plików bezpośrednio do iCloud lub na adres e-mail oraz drukowanie plików z iTunes. Standardowa szybkość druku to 18 stron na minutę, zarówno w przypadku kolorowych, jak i czarno-białych wydruków. Drukarka ma podajnik na 250 arkuszy i wspiera różne systemu operacyjne – nie tylko Windows, ale również Linux i Mac OS X.


Bez względu na to, jaką drukarkę laserową wybierzemy, jest to dobra inwestycja, która szybko się zwraca. Niska awaryjność i niski koszt druku sprawiają, że popyt na te urządzenia wcale nie słabnie.


A jeśli szukasz budżetowego modelu, zachęcamy do zajrzenia do naszego rankingu drukarek w przystępnych cenach!


Zobacz więcej

Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli

Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zastanawiasz się, jaka podkładka pod mysz będzie dobra? A te źle dobrane – będą generować niepotrzebne problemy. Zatem jeśli szukasz podkładki pod mysz, ten rankikng jest dla Ciebie!
Rodzaje systemów operacyjnych – jaki wybrać? Czym dokładnie jest taki system?

Rodzaje systemów operacyjnych – jaki wybrać? Czym dokładnie jest taki system?

Chcesz poznać rodzaje systemów operacyjnych, dowiedzieć się, czym są i na co wpływają? Zobacz kompleksowy poradnik, który ułatwi Ci wybranie właściwego systemu operacyjnego.
Jak podkręcić procesor? Overclocking CPU krok po kroku

Jak podkręcić procesor? Overclocking CPU krok po kroku

Jeśli lubisz grać w gry komputerowe, być może zastanawiasz się, jak podkręcić procesor, aby osiągnąć lepszą wydajność. Jak zrobić to bezpiecznie? Oto nasz poradnik!
Zasilacz UPS – co to jest? Jaki wybrać?

Zasilacz UPS – co to jest? Jaki wybrać?

Jeśli zależy nam na stabilnym działaniu komputera pomimo awarii i przerw w dostawie prądu, warto zainwestować w zasilacz awaryjny UPS.
Jak zmienić rozszerzenie pliku na Windows 10?

Jak zmienić rozszerzenie pliku na Windows 10?

Wiedza na temat tego, jak zmienić rozszerzenie pliku, należy do grona podstawowych umiejętności, potrzebnych każdego dnia. W przypadku użytkowników systemu Microsoft Windows 10 sprawa jest bardzo prosta.
Jaki softbox wybrać? Jak go ustawić i co to w ogóle jest?

Jaki softbox wybrać? Jak go ustawić i co to w ogóle jest?

Softbox to narzędzie pracy znane wielu fotografom, ale też osobom prowadzącym streamy czy wideokonferencje. Jaki softbox będzie odpowiedni? Zobacz nasz poradnik.
Jak poprawić jakość kamerki? Jak prawidłowo ją ustawić?

Jak poprawić jakość kamerki? Jak prawidłowo ją ustawić?

Poniżej podpowiemy, jak poprawić kamerkę oraz co robić, aby uzyskać najlepsze efekty i być dobrze widocznym podczas spotkań i konferencji online.
Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Zastanawiasz się, ile może kosztować najlepszy mikrofon dla gracza, a może planujesz nagrywać swoje streamy na YouTube i w tym celu poszukujesz właściwego sprzętu? Sprawdź, co polecamy.
Ranking kamer internetowych – jaką wybrać?

Ranking kamer internetowych – jaką wybrać?

Jaką kaerę internetową wybrać, żeby być zadowolonym z efektów, a jednocześnie nie przepłacać? Zobacz nasz ranking kamer internetowych.
Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

powrót