Ranking drukarek laserowych – wielofunkcyjnych i nie tylko!

Od lat wiadomo, że w przypadku dużej liczby wydruków to druk laserowy jest znacznie tańszy niż atrament. Dlatego warto przeczytać ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych. Ta technologia bardzo dobrze sprawdza się przy wydruku wszelkiego rodzaju dokumentów i w domu, i w biurze. Zastanawiasz się, jaką drukarkę laserową wybrać? Zobacz nas poradnik.


Jaki są najważniejsze cechy drukarek laserowych?


  • Niskie koszty eksploatacji – drukarki mogą pracować dużo i często, a nawet przy intensywnym użytkowaniu toner wymienimy raz na kilka miesięcy. Nie ma też pojawiającego się czasem w drukarkach atramentowych problemu wysychającego tuszu.


  • Szybkość druku – taki sprzęt potrafi bardzo szybko drukować dokumenty, zwłaszcza te monochromatyczne. 20–30 stron w ciągu minuty to poziom nieosiągalny dla drukarki atramentowej.


  • Duże gabaryty – wśród drukarek tego typu praktycznie nie znajdziemy modeli kompaktowych. Trzeba będzie zatem przygotować sobie więcej miejsca w biurze czy w gabinecie na umiejscowienie takiego sprzętu.


  • Duży koszt zakupu – drukarki laserowe zazwyczaj nie są tanie, zwłaszcza jeśli mowa o tych, które mają generować także wydruki w kolorze. W tym przypadku koszt zakupu będzie nawet kilkakrotnie wyższy niż atramentowej.


Ranking drukarek laserowych


Prosty rachunek zysków i strat do zakupu drukarki laserowej raczej skłania osoby, które drukują dość często. Warto natomiast zastanowić się, jakie konkretnie rozwiązanie będzie odpowiednie. Drukarka monochromatyczna czy kolorowa, a może drukarka laserowa ze skanerem? Ranking uwzględnia różne opcje, tak żeby dać duży wybór.

Nie wiesz, jaka drukarka laserowa będzie odpowiednia? Pamiętaj, żeby porównując dostępne opcje wrócić uwagę na:


  • szybkość wydruku,
  • rozdzielczość wydruku,
  • wydajność tonera,
  • współpracę z innymi urządzeniami, zwłaszcza mobilnymi,
  • dodatkowe funkcje – kopiowanie, skanowanie, wydruki w kolorze.Ranking drukarek laserowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych laserowych 2021


1. Drukarka laserowa HP Laser 107w WiFi 4ZB78A

Pierwsza drukarka laserowa w naszym rankingu jest wyposażona w łączność Wi-Fi, która generuje nawet 20 stron w ciągu minuty. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 1200×1200 dpi. Ma podajnik na 150 arkuszy i odbiornik mogący pomieścić 100 kartek. Drukowanie z urządzeń mobilnych Apple ułatwia funkcja AirPrint. Obsługiwane formaty to A4, A5, B5, C5, DL, a oprócz zwykłego papieru jako nośnika można także użyć etykiet, kopert, papieru kolorowego czy papieru z recyklingu.


2. Drukarka laserowa HP Laser 107a

To tańszy wariant tej samej drukarki dla osób, które nie potrzebują przesyłania plików z urządzeń mobilnych bezprzewodowo. W tej wersji można wykorzystywać do przesyłu danych interfejs USB 2.0. Warto też podkreślić, że drukarka jest energooszczędna. Zapewnia to technologia HP Auto-On/Auto-Off. Drukarki wyposażone w tę funkcję wykrywają automatycznie aktywność. Gdy wyślemy plik do druku, automatycznie wybudzają się z trybu wyłączenia. Jednocześnie, drukarka wyłącza się sama w przypadku braku aktywności. W ten sposób nie trzeba pamiętać o tym, żeby włączać i wyłączać sprzęt.


3. Urządzenie wielofunkcyjne BROTHER DCP-1512E

Można byłoby stworzyć osobny ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych, jednak na potrzeby zestawienia wystarczy jeden przykładowy model. Generalnie taki sprzęt jest bardzo podobny do wcześniej wymienionych, z tą różnicą, że posiada także wbudowany skaner i kopiarkę. Zapewnia to oczywiście większą wygodę i elastyczność. Trudno jednak powiedzieć, czy jest koniecznością. Obecnie wiele osób skanuje dokumenty, korzystając ze specjalnych aplikacji na smartfona. Szybkość drukowania i kopiowania to 20 stron na minutę. Możliwe jest także kopiowanie wielokrotne, łączenie 2 lub 4 plików w jedną kopię, a także powiększanie i pomniejszanie w stosunku do źródłowych rozmiarów.


4. Urządzenie wielofunkcyjne BROTHER DCP-L3510CDW

A oto sprzęt, który zamyka nasz ranking. Drukarek laserowych kolorowych raczej nie używa się zbyt często, czasami jednak będą mieć zastosowania, chociażby w sytuacji, gdy chcemy generować dokumenty na papierze firmowym z barwnym logotypem. Oczywiście, jak inne drukarki laserowe, wciąż lepiej sprawdza się przy plikach tekstowych niż przy drukowaniu obrazów, niemniej jednak kolor jest dużym atutem na tle innych. Ten nowoczesny sprzęt umożliwia skanowanie plików bezpośrednio do iCloud lub na adres e-mail oraz drukowanie plików z iTunes. Standardowa szybkość druku to 18 stron na minutę, zarówno w przypadku kolorowych, jak i czarno-białych wydruków. Drukarka ma podajnik na 250 arkuszy i wspiera różne systemu operacyjne – nie tylko Windows, ale również Linux i Mac OS X.


Bez względu na to, jaką drukarkę laserową wybierzemy, jest to dobra inwestycja, która szybko się zwraca. Niska awaryjność i niski koszt druku sprawiają, że popyt na te urządzenia wcale nie słabnie.


A jeśli szukasz budżetowego modelu, zachęcamy do zajrzenia do naszego rankingu drukarek w przystępnych cenach!


Zobacz więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?
Czy warto kupić MacBooka? Jeśli tak, to jakiego?

Czy warto kupić MacBooka? Jeśli tak, to jakiego?

Zastanawiasz się, czy warto kupić MacBooka? Przedstawiamy wady i zalety MacBooka i prezentujemy wybrane modele. Sprawdź nasz poradnik, zanim wybierzesz.
Mysz optyczna czy laserowa – która lepsza?

Mysz optyczna czy laserowa – która lepsza?

Mysz optyczna czy laserowa? To istotne pytanie dla każdej osoby regularnie korzystającej z komputera. Czym się różnią? Przeczytaj poradnik i zobacz przykładowe modele, które polecamy.
Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 
Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Trudno bowiem korzystać z komputera, nie mogąc wciskać klawiszy! Co robić, gdy nie działa klawiatura w laptopie? Zobacz poradnik!
Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora to ważny czynnik wpływający na wydajne działanie komputera. Jaka powinna być optymalna temperatura procesora?
PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

Gry online niekoniecznie muszą zachwycać zaawansowaną grafiką i efektami specjalnymi. Czasem lepiej sprawdzają się proste rozwiązania, czego dobrym przykładem Playerunknown's Battlegrounds.
Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Nie masz pewności, czy lepszym rozwiązaniem będzie matryca matowa, czy błyszcząca? Zobacz nasz poradnik i przykładowe produkty.
Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Co to jest partycja? Windows 10 – jak podzielić dysk na partycje – zobacz praktyczne informacje – krok po kroku.
Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows? Te cieszą się dobrymi opiniami, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy korzystają z takich tabletów w pracy. Jaki tablet z Windows warto więc kupić? Zobacz nasz poradnik.

powrót