Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł. Jaki wybrać?

Chcesz mieć dobrą kawę? Zastanów się, jaki ekspres do 3000 zł warto kupić. Jak wiadomo, na smak kawy wpływa jakość ziaren, ale także urządzenie, które wykorzystamy do przygotowania napoju. Dobry ekspres kosztuje, niemniej jednak szybko się zwraca. Zwłaszcza jeśli zestawiamy koszty dużych opakowań kawy do ekspresu z cenami jednorazowych kapsułek. Na jaki model się zdecydować? Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy w tym rankingu ekspresów do kawy do 3000 zł.


Kawa to dla wielu osób napój, bez którego trudno wyobrazić sobie dobry początek dnia. Niektórzy uwielbiają ją parzyć, korzystając z kawiarki czy manualnego ekspresu kolbowego, inni – wolą mieć aromatyczny napój szybko i łatwo, więc wybierają automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Chociaż dobra kawa często kojarzy się z pracą biurową, to ostatnie miesiące zainspirowały do poszukiwania dobrego ekspresu także do domu – zwłaszcza jeśli to właśnie dom, a nie biuro jest aktualnie miejscem pracy. Jeśli oprócz smaku i łatwej dostępności kawy, chcemy mieć też intuicyjną, łatwą obsługę urządzenia i wiele możliwości jego regulacji, trzeba dokładnie przeanalizować dostępne modele. Jaki ekspres do kawy do 3000 zł polecamy? Zobacz nasz ranking, żeby się przekonać.


Ekspres do kawy do 3000 zł – jaki wybrać?


Ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

 

Wizualnie większość ekspresów jest do siebie podobna. To jednak nie oznacza, że wybór nie ma znaczenia, a porównując urządzenia, należy się kierować wyłącznie ceną. Takie myślenie może się skończyć rozczarowaniem po kilku tygodniach od zakupu. Co zatem jest ważne, gdy wybieramy ekspres?


  • Rodzaj kawy, z której można przygotować napój – ekspres może przygotować kawę tylko z ziaren, tylko z gotowej zmielonej mieszanki lub obsługiwać oba systemy jednocześnie. Wydaje się, że lepszy efekt osiągniemy, przygotowując kawę ze świeżo mielonych ziaren, zwłaszcza jeśli będziemy mieli także wpływ na to, jak drobno będą mielone – a to się da regulować!


  • Możliwość regulacji – im więcej ustawień, tym łatwiej o idealną kawę. Standardem jest ustawianie ilości wody i mleka, często ustawimy także moc kawy czy twardość wody.


  • Dozownik – może być pojedynczy lub podwójny, do przygotowania 2 kaw naraz. Dobrze, jeśli jego wysokość będzie można dokładnie regulować. W ten sposób przygotujemy kawę nie tylko w filiżance, ale także w kubku czy wysokiej szklance do latte.


  • Dodatkowe funkcjeekspres do kawy może się automatycznie wyczyścić albo odkamienić, czasem współpracuje z aplikacją mobilną czy zapamiętuje profil użytkownika i jego wybory – im więcej opcji, tym lepiej – nigdy nie wiadomo, co akurat będzie pasować do naszych preferencji.


Nie można też zapomnieć o odpowiednim wyglądzie oraz takich rozmiarach, aby na kuchennym blacie nie zabrakło miejsca na inne sprzęty. Estetyka i gabaryty są ważne, ponieważ ekspres do kawy to przecież sprzęt, z którego korzystamy cały czas, a nie tylko wyciągamy z szafki okazjonalnie. Jak widać, ważnych aspektów jest dużo. Dobrze zatem je dokładnie przeanalizować, patrząc na każdy model, i wybierać na podstawie konkretnych kryteriów, a nie pod wpływem emocji.