Ranking kamer internetowych – jaką wybrać?

Ranking kamer internetowych obecnie interesuje znacznie więcej osób niż jeszcze 2–3 lata temu. Jeszcze niedawno taki sprzęt ciekawił głównie graczy oraz twórców internetowych. Teraz dobra kamera przyda się do spotkania rekrutacyjnego albo pracy na home office, nauki zdalnej czy teleporady z lekarzem. Liczba potencjalnych użytkowników kamer zdecydowanie wzrosła, gdy wiele dziedzin życia przeniosło się do świata online. I chociaż niemal każdy telefon, komputer czy tablet ma wbudowaną kamerę w standardzie, to jednak chcąc mieć prawdziwie profesjonalny sprzęt, raczej powinniśmy kupić specjalny model do wideokonferencji. Co zatem wybrać, żeby być zadowolonym z efektów, a jednocześnie nie przepłacać? Zobacz nasz ranking kamer internetowych.


Jakie cechy ma najlepsza kamera internetowa?


Praktycznie każda kamera internetowa nadaje się do komunikowania się na odległość za pomocą aplikacji typu Skype, Teams albo Zoom. Jakość transmisji może być jednak zróżnicowana, podobnie jak komfort korzystanie z danego urządzenia. Żeby nie być rozczarowanym, dobrze jest solidnie przyjrzeć się urządzeniu przed zakupem. Tylko co będzie tak naprawdę ważne? Poniżej prezentujemy listę najważniejszych cech, które powinno się brać pod uwagę, gdy przeglądamy specyfikację sprzętu.


  • Rozdzielczość i płynność nagrywania – to kluczowe parametry decydujące o tym, czy wszystko na nagraniu dokładnie widać. Rozdzielczość, jak wiadomo, mierzymy w pikselach, natomiast wartość ma znaczenie w zestawieniu z płynnością określaną jako liczba klatek na sekundę. Przykładowo nagranie w rozdzielczości Full HD będzie lepiej wyglądać przy 60 klatkach na sekundę niż przy 30 klatkach. W tym drugim przypadku mogą pojawić się rozmycia, zwłaszcza gdy filmujemy obiekty w ruchu.


  • Sposób montażu – czyli w jaki sposób ustawimy swoją kamerę. W przypadku laptopów najczęstszym rozwiązaniem jest przyczepianie za pomocą klipsa do krawędzi ekranu. Alternatywna opcja to postawienie na statywie. Często kamery zapewniają też obie możliwości.


  • Jakość dźwięku – jeśli nie będziemy korzystać z osobnego mikrofonu, to ten mikrofon wbudowany w kamerę będzie naszym podstawowym narzędziem gwarantującym właściwą jakość dźwięku. Dobrze, jeśli będzie miał redukcję szumów i nie będzie zniekształcał ścieżki audio.


  • Wymiary i waga – będą mieć znaczenie, jeśli jesteśmy mobilni i z kamery będziemy korzystać w różnych miejscach, np. podczas podróży. Jeśli spotkania online mają odbywać się w jednym miejscu (w domu albo w pracy), to gabaryty kamery będą mieć mniejsze znaczenie.


  • Stosunek ceny do jakości nagrań – wiadomo, że nikt nie lubi przepłacać. Większość użytkowników interesuje raczej tania kamera internetowa. Ranking z tego powodu uwzględnia zatem cenę jako ważny czynnik decydujący o pozytywnej ocenie danego modelu.


Oprócz wymienionych czynników dotyczących kamer warto uwzględnić także uniwersalne informacje, które zazwyczaj staramy się zebrać przy okazji kupowania innych sprzętów. Patrzmy zatem na renomę producenta, trwałość sprzętu, możliwość jego naprawy w razie ewentualnej usterki, a także nasze własne doświadczenia i zaufanie do konkretnej marki.


Najlepsza kamera internetowa – jaką wybrać?


Ranking kamer internetowych 2021


Szukając dobrych kamer internetowych, sporządziliśmy ranking godnych polecenia modeli. Znalazły się tutaj zarówno bardzo podstawowe kamery w niskich cenach, jak również nieco bardziej zaawansowane, dla bardziej wymagających użytkowników – chociażby dla osób myślących o regularnym organizowaniu streamów czy nagrywaniu vlogów.


Kamera internetowa GEMBIRD CAM0360U-1

Zastanawiasz się, jaka kamera internetowa do 100 zł będzie mieć odpowiednie parametry? Oto odpowiedź. Model ma rozdzielczość 1600×1200 pikseli, możliwość regulowania ostrości oraz podświetlenia. Podłączymy ją do komputera przez USB, korzystając z kabla o długości 1,4 metra.


Kamera internetowa TRUST Tyro

Jeśli na sprzęt możemy wydać trochę więcej, warto skusić się na ten model. W tym przypadku mamy już rozdzielczość Full HD, automatyczny balans bieli i autofocus. Kamerkę można zainstalować do ekranu laptopa, korzystając z załączonego klipsa lub umieścić na statywie. Waży tylko 80 gramów.


Kamera internetowa XIAOMI Imilab

Następna prosta w obsłudze, kompaktowa kamera na klips. Tu także mamy wbudowany mikrofon i rozdzielczość Full HD. Zaletą tego modelu jest wbudowana automatyczna korekta światła, zapewniająca naturalne kolory nawet w warunkach słabego oświetlenia. Inny atut to zaawansowana redukcja szumów.


Kamera internetowa LOGITECH C270 960-001063

Kamera z rozdzielczością 1280×720. Obsługuje funkcję śledzenia twarzy (Face Tracking) i umożliwia robienie zdjęć. Jest kompatybilna z systemami macOS 10.10+, Windows 7+, Chrome OS.


Kamera internetowa LOGITECH StreamCam Biały 960-001297

Najbardziej zawansowany sprzęt w naszym zestawieniu. Wcześniej wymieniliśmy standardowe kamery internetowe. Ranking zamyka natomiast urządzenie świetnie nadające się do przeprowadzania relacji live – tak zwanych streamów. Kamerę dostosowano do transmisji na YouTube oraz Twitch. Dzięki płynności na poziomie 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD możemy mieć pewność, że żaden szczegół nie umknie naszym widzom nawet przy dynamicznych scenach. Ponadto uchwyt do monitora posiada możliwość przechylania i obracania, a nawet montażu na statywie. Wbudowana elektroniczna stabilizacja obrazu zmniejsza natomiast drgania kamery w wyniku przypadkowych uderzeń.


Wiesz już, jaka kamera internetowa sprawdzi się do Twoich celów? Jeśli wciąż nie masz pewności, pamiętaj, że warto przeczytać recenzje i opinie użytkowników, a także zapytać swoich znajomych, którzy używają kamer internetowych na co dzień.Czy dobra kamera wystarczy do idealnej wideokonferencji?


Zakup odpowiedniej kamery to podstawa, ale o dobrej jakości rozmowie możemy zapomnieć, jeśli nie dysponujemy odpowiednio szybkim i stabilnym połączeniem internetowym. Należy o tym pamiętać i dobrze przygotować się także od tej strony. Podstawą będzie wybór właściwego pakietu internetowego. Oprócz tego warto upewnić się, że sygnał dobrze do nas dociera. Znaczenie ma zatem lokalizacja. Dysponując jednym routerem na kilka pomieszczeń, możemy przecież dostrzec różnice w jakości sygnału w poszczególnych pomieszczeniach. Dlatego do ważnego spotkania online lepiej przystępować, będąc w tym pokoju, gdzie połączenie jest najpewniejsze. Niektórzy decydują się także na korzystanie z połączenia przewodowego zamiast Wi-Fi, które może się rozłączyć w najbardziej nieodpowiednim momencie.


Zobacz więcej

Jaki softbox wybrać? Jak go ustawić i co to w ogóle jest? Jaki softbox wybrać? Jak go ustawić i co to w ogóle jest?

Softbox to narzędzie pracy znane wielu fotografom, ale też osobom prowadzącym streamy czy wideokonferencje. Jaki softbox będzie odpowiedni? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać? Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Zastanawiasz się, ile może kosztować najlepszy mikrofon dla gracza, a może planujesz nagrywać swoje streamy na YouTube i w tym celu poszukujesz właściwego sprzętu? Sprawdź, co polecamy.

Więcej

Ranking kamer internetowych – jaką wybrać? Ranking kamer internetowych – jaką wybrać?

Jaką kaerę internetową wybrać, żeby być zadowolonym z efektów, a jednocześnie nie przepłacać? Zobacz nasz ranking kamer internetowych.

Więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021 Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?

Więcej

Jak włączyć i sprawdzić kamerę w laptopie? Instrukcja krok po kroku Jak włączyć i sprawdzić kamerę w laptopie? Instrukcja krok po kroku

Żeby korzystać z możliwości videorozmów, najpierw trzeba wiedzieć, jak włączyć kamerę w laptopie. W jaki sposób uruchamia się kamera w laptopie? Zobacz.

Więcej

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić? Ranking 2021 Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić? Ranking 2021

Ranking klawiatur bezprzewodowych, który zaprezentujemy na pewno ułatwi decyzję o zakupie takiego sprzętu.

Więcej

Jaki pendrive kupić – do 64GB, 128GB i nie tylko? Ranking najlepszych pendrive Jaki pendrive kupić – do 64GB, 128GB i nie tylko? Ranking najlepszych pendrive

Dobry pendrive wciąż jest bardzo przydatnyś. Jeśli zależny nam na szybkim przenoszeniu danych z jednego urządzenia na drugie, bez używania sieci, to nośnik USB jest znakomitym wyborem.

Więcej

Mysz optyczna czy laserowa – która lepsza? Mysz optyczna czy laserowa – która lepsza?

Mysz optyczna czy laserowa? To istotne pytanie dla każdej osoby regularnie korzystającej z komputera. Czym się różnią? Przeczytaj poradnik i zobacz przykładowe modele, które polecamy.

Więcej

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku? Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 

Więcej

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Trudno bowiem korzystać z komputera, nie mogąc wciskać klawiszy! Co robić, gdy nie działa klawiatura w laptopie? Zobacz poradnik!

Więcej

powrót