Ranking kamer internetowych – jaką wybrać?
Ranking kamer internetowych obecnie interesuje znacznie więcej osób niż jeszcze 2–3 lata temu. Jeszcze niedawno taki sprzęt ciekawił głównie graczy oraz twórców internetowych. Teraz dobra kamera przyda się do spotkania rekrutacyjnego albo pracy na home office, nauki zdalnej czy teleporady z lekarzem. Liczba potencjalnych użytkowników kamer zdecydowanie wzrosła, gdy wiele dziedzin życia przeniosło się do świata online. I chociaż niemal każdy telefon, komputer czy tablet ma wbudowaną kamerę w standardzie, to jednak chcąc mieć prawdziwie profesjonalny sprzęt, raczej powinniśmy kupić specjalny model do wideokonferencji. Co zatem wybrać, żeby być zadowolonym z efektów, a jednocześnie nie przepłacać? Zobacz nasz ranking kamer internetowych.
Jakie cechy ma najlepsza kamera internetowa?
Praktycznie każda kamera internetowa nadaje się do komunikowania się na odległość za pomocą aplikacji typu Skype, Teams albo Zoom. Jakość transmisji może być jednak zróżnicowana, podobnie jak komfort korzystanie z danego urządzenia. Żeby nie być rozczarowanym, dobrze jest solidnie przyjrzeć się urządzeniu przed zakupem. Tylko co będzie tak naprawdę ważne? Poniżej prezentujemy listę najważniejszych cech, które powinno się brać pod uwagę, gdy przeglądamy specyfikację sprzętu.
- Rozdzielczość i płynność nagrywania – to kluczowe parametry decydujące o tym, czy wszystko na nagraniu dokładnie widać. Rozdzielczość, jak wiadomo, mierzymy w pikselach, natomiast wartość ma znaczenie w zestawieniu z płynnością określaną jako liczba klatek na sekundę. Przykładowo nagranie w rozdzielczości Full HD będzie lepiej wyglądać przy 60 klatkach na sekundę niż przy 30 klatkach. W tym drugim przypadku mogą pojawić się rozmycia, zwłaszcza gdy filmujemy obiekty w ruchu.
- Sposób montażu – czyli w jaki sposób ustawimy swoją kamerę. W przypadku laptopów najczęstszym rozwiązaniem jest przyczepianie za pomocą klipsa do krawędzi ekranu. Alternatywna opcja to postawienie na statywie. Często kamery zapewniają też obie możliwości.
- Jakość dźwięku – jeśli nie będziemy korzystać z osobnego mikrofonu, to ten mikrofon wbudowany w kamerę będzie naszym podstawowym narzędziem gwarantującym właściwą jakość dźwięku. Dobrze, jeśli będzie miał redukcję szumów i nie będzie zniekształcał ścieżki audio.
- Wymiary i waga – będą mieć znaczenie, jeśli jesteśmy mobilni i z kamery będziemy korzystać w różnych miejscach, np. podczas podróży. Jeśli spotkania online mają odbywać się w jednym miejscu (w domu albo w pracy), to gabaryty kamery będą mieć mniejsze znaczenie.
- Stosunek ceny do jakości nagrań – wiadomo, że nikt nie lubi przepłacać. Większość użytkowników interesuje raczej tania kamera internetowa. Ranking z tego powodu uwzględnia zatem cenę jako ważny czynnik decydujący o pozytywnej ocenie danego modelu.
Oprócz wymienionych czynników dotyczących kamer warto uwzględnić także uniwersalne informacje, które zazwyczaj staramy się zebrać przy okazji kupowania innych sprzętów. Patrzmy zatem na renomę producenta, trwałość sprzętu, możliwość jego naprawy w razie ewentualnej usterki, a także nasze własne doświadczenia i zaufanie do konkretnej marki.
Ranking kamer internetowych 2021
Szukając dobrych kamer internetowych, sporządziliśmy ranking godnych polecenia modeli. Znalazły się tutaj zarówno bardzo podstawowe kamery w niskich cenach, jak również nieco bardziej zaawansowane, dla bardziej wymagających użytkowników – chociażby dla osób myślących o regularnym organizowaniu streamów czy nagrywaniu vlogów.
Kamera internetowa GEMBIRD CAM0360U-1
Zastanawiasz się, jaka kamera internetowa do 100 zł będzie mieć odpowiednie parametry? Oto odpowiedź. Model ma rozdzielczość 1600×1200 pikseli, możliwość regulowania ostrości oraz podświetlenia. Podłączymy ją do komputera przez USB, korzystając z kabla o długości 1,4 metra.
Kamera internetowa TRUST Tyro
Jeśli na sprzęt możemy wydać trochę więcej, warto skusić się na ten model. W tym przypadku mamy już rozdzielczość Full HD, automatyczny balans bieli i autofocus. Kamerkę można zainstalować do ekranu laptopa, korzystając z załączonego klipsa lub umieścić na statywie. Waży tylko 80 gramów.
Kamera internetowa XIAOMI Imilab
Następna prosta w obsłudze, kompaktowa kamera na klips. Tu także mamy wbudowany mikrofon i rozdzielczość Full HD. Zaletą tego modelu jest wbudowana automatyczna korekta światła, zapewniająca naturalne kolory nawet w warunkach słabego oświetlenia. Inny atut to zaawansowana redukcja szumów.
Kamera internetowa LOGITECH C270 960-001063
Kamera z rozdzielczością 1280×720. Obsługuje funkcję śledzenia twarzy (Face Tracking) i umożliwia robienie zdjęć. Jest kompatybilna z systemami macOS 10.10+, Windows 7+, Chrome OS.
Kamera internetowa LOGITECH StreamCam Biały 960-001297
Najbardziej zawansowany sprzęt w naszym zestawieniu. Wcześniej wymieniliśmy standardowe kamery internetowe. Ranking zamyka natomiast urządzenie świetnie nadające się do przeprowadzania relacji live – tak zwanych streamów. Kamerę dostosowano do transmisji na YouTube oraz Twitch. Dzięki płynności na poziomie 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD możemy mieć pewność, że żaden szczegół nie umknie naszym widzom nawet przy dynamicznych scenach. Ponadto uchwyt do monitora posiada możliwość przechylania i obracania, a nawet montażu na statywie. Wbudowana elektroniczna stabilizacja obrazu zmniejsza natomiast drgania kamery w wyniku przypadkowych uderzeń.
Wiesz już, jaka kamera internetowa sprawdzi się do Twoich celów? Jeśli wciąż nie masz pewności, pamiętaj, że warto przeczytać recenzje i opinie użytkowników, a także zapytać swoich znajomych, którzy używają kamer internetowych na co dzień.
Czy dobra kamera wystarczy do idealnej wideokonferencji?
Zakup odpowiedniej kamery to podstawa, ale o dobrej jakości rozmowie możemy zapomnieć, jeśli nie dysponujemy odpowiednio szybkim i stabilnym połączeniem internetowym. Należy o tym pamiętać i dobrze przygotować się także od tej strony. Podstawą będzie wybór właściwego pakietu internetowego. Oprócz tego warto upewnić się, że sygnał dobrze do nas dociera. Znaczenie ma zatem lokalizacja. Dysponując jednym routerem na kilka pomieszczeń, możemy przecież dostrzec różnice w jakości sygnału w poszczególnych pomieszczeniach. Dlatego do ważnego spotkania online lepiej przystępować, będąc w tym pokoju, gdzie połączenie jest najpewniejsze. Niektórzy decydują się także na korzystanie z połączenia przewodowego zamiast Wi-Fi, które może się rozłączyć w najbardziej nieodpowiednim momencie.
Zobacz więcej

DHCP – co to za termin? Nie wiesz, co to jest DHCP? Ręczne przydzielanie adresów IP to żmudne i czasochłonne zajęcie. W ogromnych sieciach, liczących kilkaset urządzeń, jest to nawet niemożliwe. Na szczęście istnieje serwer DHCP, który przydziela je automatycznie, bez ingerencji człowieka (administratora sieci). Po lekturze artykułu będziesz też wiedzieć, jak skonfigurować serwer DHCP samodzielnie.

WPS – co to za skrót? Warto to wiedzieć, jeśli korzysta się z routera. Wyjaśniamy, do czego służy tak oznakowany przycisk na routerze i podajemy podstawowe informacje na temat skrótu WPS. Dowiedz się, jak szybko połączyć się z Wi-Fi bez konieczności wpisywania długiego i skomplikowanego hasła.

Stopnie ochrony IP informują użytkownika o warunkach, w jakich wykorzystywane może być konkretne urządzenie. Choć osoby dobrze zaznajomione ze światem technologii i sprzętu elektronicznego rozpoznają najczęściej wykorzystywane oznaczenia, warto poznać zasadę przyznawania konkretnych stopni ochrony i używane do tego skale.

W tym artykule odpowiemy na pytania dotyczące przycisku Num Lock – co to takiego, do czego służy, gdzie jest Num Lock na klawiaturze i dlaczego tak naprawdę jest on potrzebny.

Jeśli Twój komputer przestał działać płynnie lub zaczął dawać niepokojące sygnały, warto skontrolować podstawowe parametry podzespołów. Jednym z nich jest temperatura poszczególnych elementów. W tym artykule pokażemy Ci, jak sprawdzić temperaturę procesora Win 10 w kilku prostych krokach i bez specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Zaczynajmy!

Zastanawiasz się, jak wysłać duży plik mailem szybko i bez kłopotu? W tym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów oraz wskażemy narzędzia systemowe, które mogą to bardzo ułatwić.

Jak wyłączyć Windows Defender? Co to właściwie jest i jak działa? Komu jest potrzebne? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w artykule.

Softbox to narzędzie pracy znane wielu fotografom, ale też osobom prowadzącym streamy czy wideokonferencje. Jaki softbox będzie odpowiedni? Zobacz nasz poradnik.

Zastanawiasz się, ile może kosztować najlepszy mikrofon dla gracza, a może planujesz nagrywać swoje streamy na YouTube i w tym celu poszukujesz właściwego sprzętu? Sprawdź, co polecamy.

Jaką kaerę internetową wybrać, żeby być zadowolonym z efektów, a jednocześnie nie przepłacać? Zobacz nasz ranking kamer internetowych.