Ranking klawiatur mechanicznych – jaką klawiaturę dla gracza wybrać?

Jaka klawiatura do gier sprawdzi się najlepiej? Zdecydowana większość graczy powie, że klawiatura mechaniczna. Za tym wyborem przemawia wiele argumentów, dlatego modele tego typu zdominowały niejeden ranking klawiatur dla graczy. Jaki sprzęt warto wybrać, gdy szukamy rozwiązania z wyższej półki? Zobacz, jakie klawiatury mechaniczne polecamy!


Dlaczego klawiatura mechaniczna?


Żeby docenić zalety tego rozwiązania, warto mu się bliżej przyjrzeć. Konstrukcja klawiatury ma realny wpływ na sposób jej działania, wygodę użytkowania, a także cenę. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem są klawiatury membranowe. Pod względem budowy przypominają pilot od telewizora. Pod klawiszami znajdują się membrany. Membrana styka się z płytką elektroniczną, a ta przekazuje sygnał do jednostki centralnej, dzięki czemu wiadomo, który przycisk został wciśnięty. Konstrukcja jest zatem prosta i łatwa w produkcji. Co natomiast leży po stronie wad? Przede wszystkim, są to zawodne konstrukcje, które szybko się psują przy intensywnym użytkowaniu. Poza tym przyciski stosunkowo długo wracają do pozycji początkowej i trzeba je wciskać mocniej.


Jaka klawiatura do gier? Przegląd modeli


W klawiaturach mechanicznych mechanizm działania opiera się nie na membranach, lecz na stalowych sprężynach, a każdy klawisz jest zainstalowany na osobnym przełączniku. To bardziej złożony, ale też bardziej trwały i niezawodny system. Gracze szczególnie docenią także fakt, że czas reakcji na klawisz wciśnięty na klawiaturze mechanicznej jest krótszy niż na membranowej, a w e-sporcie o wygranej mogą decydować przecież ułamki sekund.


Podsumowując, po stronie zalet klawiatur mechanicznych wymienić należy:


  • trwałość i wytrzymałość,
  • szybki czas reakcji


Jako wadę najczęściej wskazuje się hałas – często uderzenia w klawisze mechanicznej klawiatury są głośniejsze, co może przeszkadzać – zwłaszcza w nocy.


Skoro już znamy najważniejsze informacje o klawiaturach gamingowych, warto zastanowić się, jaka klawiatura mechaniczna będzie najlepsza.Ranking klawiatur mechanicznych


Klawiatura przewodowa TRACER Stinger

Podstawowy model za niewiele ponad 100 zł. Dysponuje zaawansowanym podświetleniem LED RGB. Klawisze świecą w wielu kolorach z możliwością regulacji natężenia. Do dyspozycji mamy 87 standardowych klawiszy i 11 klawiszy multimedialnych.


Klawiatura przewodowa FURY Tornado

Inny niedrogi model o dużej wytrzymałości. Trwałe przełączniki sprawiają, że żywotność klawiszy szacuje się na 50 milionów naciśnięć. Podświetlenie obsługuje 10 różnych trybów, a nóżki umożliwiają ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia. Do stworzenia obudowy wykorzystano powłokę z włókna węglowego.


Klawiatura gamingowa CORSAIR K68 Mechaniczna Cherry MX Red

Klawiatura przewodowa ze zdejmowaną podpórką na nadgarstki. Posiada ochronę przed zakurzeniem i zachlapaniem, a także podświetlenie klawiszy. Można skonfigurować klawisze do sterowania na bieżąco dźwiękiem, bez zakłócania gry. W trybie blokady klawisza Windows możemy się także uchronić przed przypadkowym rozwinięciem paska Start.


Klawiatura przewodowa MODECOM Volcano Lanparty RGB K-MC-LANPARTY-U-RGB-BLUE

Klawiatura z podświetleniem LED, z aluminiową obudową, wyposażona w 87 klawiszy. Dzięki technologii Anti-Ghosting, można wcisnąć więcej niż 3 klawisze jednocześnie i mieć pewność, że odpowiednie komendy zostaną wydane bez błędów i zakłóceń. Jak na mechaniczną klawiaturę, model jest stosunkowo lekki – waży tylko 710 gramów.


Klawiatura przewodowa GENESIS Thor 300 TKL RGB

Klawiatura o znakomitych parametrach. Czas reakcji to tylko 8 ms. Żywotność przycisków wynosi natomiast w przybliżeniu 50 milionów naciśnięć. Ta klawiatura o wysokim profilu ma aluminiową obudowę, antypoślizgowe stopki oraz, naturalnie, funkcję podświetlenia.


Klawiatura przewodowa LOGITECH G512 Carbon GX Brown Tactile 920-009352

Model o aluminiowej konstrukcji. Rozmieszczenie przycisków sprawia, że elementy sterujące multimediami i podświetleniem są zawsze pod ręką. Używając klawisza FN, można sterować poziomem głośności, odtwarzać i wstrzymywać, wyciszać, przełączać tryby gry czy zmieniać efekty świetlne. Łącznie mamy aż 104 podświetlane klawisze.


Klawiatura przewodowa HYPERX Alloy Origins Red HX-KB6RDX-US

Klawiatura w aluminiowej obudowie, którą można ustawić na trzy sposoby w zależności od tego, jaki preferujemy poziom nachylenia. Do dyspozycji mamy podświetlenie (na 5 poziomach jasności), wbudowaną pamięć, a także specjalny tryb dla graczy.


Przegląd klawiatur mechanicznych to tak naprawdę ranking klawiatur gamingowych. Nie da się ukryć, że najczęściej to właśnie gracze sięgają po takie modele, chociaż oczywiście sprawdzą się świetnie też przy innych zadaniach. Jeśli pracując na komputerze, stawiamy na trwałość, niezawodność i szybką reakcję, to każdy z tych modeli powinien spełnić oczekiwania!


Zobacz więcej

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

Więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021 Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?

Więcej

Jaki dobry komputer do gier wybrać? Ranking 2021 Jaki dobry komputer do gier wybrać? Ranking 2021

Dobry komputer do gier to często niemała inwestycja. Jaki komputer gamingowy kupić? Oto ranking z najlepszymi modelami.

Więcej

Ranking klawiatur mechanicznych – jaką klawiaturę dla gracza wybrać? Ranking klawiatur mechanicznych – jaką klawiaturę dla gracza wybrać?

Ranking klawiatur dla graczy. Jaki sprzęt warto wybrać, gdy szukamy rozwiązania z wyższej półki? Zobacz!

Więcej

Czy warto kupić MacBooka? Jeśli tak, to jakiego? Czy warto kupić MacBooka? Jeśli tak, to jakiego?

Zastanawiasz się, czy warto kupić MacBooka? Przedstawiamy wady i zalety MacBooka i prezentujemy wybrane modele. Sprawdź nasz poradnik, zanim wybierzesz.

Więcej

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku? Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 

Więcej

Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna? Temperatura procesora – jak ją sprawdzić i jaka powinna być optymalna?

Temperatura procesora to ważny czynnik wpływający na wydajne działanie komputera. Jaka powinna być optymalna temperatura procesora?

Więcej

PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić? PUBG Lite – minimalne wymagania do gry. Jaki sprzęt kupić?

Gry online niekoniecznie muszą zachwycać zaawansowaną grafiką i efektami specjalnymi. Czasem lepiej sprawdzają się proste rozwiązania, czego dobrym przykładem Playerunknown's Battlegrounds.

Więcej

Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać? Matryca błyszcząca czy matowa? Która lepsza? Jaką wybrać?

Nie masz pewności, czy lepszym rozwiązaniem będzie matryca matowa, czy błyszcząca? Zobacz nasz poradnik i przykładowe produkty.

Więcej

Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10 Jak podzielić dysk na partycje? Instrukcja dla Windows 10

Co to jest partycja? Windows 10 – jak podzielić dysk na partycje – zobacz praktyczne informacje – krok po kroku.

Więcej

powrót