Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Ranking lodówek Side by Side – jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka lodówka Side by Side pasuje do Twojej kuchni? To sprzęt, który ma wiele zalet – dzięki takiej przestrzeni do przechowywania żywności nie będziesz jej marnować. Lubisz przygotowywać domowe mrożonki? Świetnie się składa! Zobacz listę najczęściej wybieranych lodówek Side by Side. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze urządzenie w rozsądnej cenie!


Jaka lodówka Side by Side będzie najlepszym wyborem?


Ranking lodówek Side by Side – jaką wybrać?


Zanim zaprezentujemy ranking lodówek Side by Side, warto zaznaczyć, czym ta kategoria urządzeń różni się od innych sprzętów do przechowywania schłodzonej żywności. Lodówki Side by Side mają charakterystyczną konstrukcję, która sprawia, że łatwo je rozpoznać. Komory do chłodzenia i zamrażania produktów znajdują się obok siebie, a nie jedna nad drugą. Omawiane urządzenia bywają również nazywane lodówkami dwudrzwiowymi – drzwi obok siebie. Uwaga – jako Side by Side zaklasyfikowaliśmy również inne wariacje konstrukcji z takimi drzwiami:

  • French door – na górze dwoje drzwi chłodziarki, poniżej szuflada lub szuflady zamrażarki;
  • Multidoor – na górze dwoje drzwi chłodziarki, poniżej dwoje mniejszych drzwi i dwie mniejsze komory; jedna jest zamrażarką, a druga – najczęściej – dostosowywana do potrzeb rodziny.

Największa zaleta takich urządzeń to bardzo duża pojemność – model Side by Side zmieści znacznie więcej produktów niż standardowa lodówka z zamrażalnikiem. Na pewno ponad 400, a często powyżej 600l! Oprócz tego dostęp do żywności jest ułatwiony – na plus przemawia większa liczba półek i drzwi otwierane na obie strony. Dodatkowo lodówki Side by Side mają wiele innych udogodnień, np. kostkarki do lodu albo wbudowane dystrybutory wody. Takie sprzęty, dość kosztowne, są wybierane przede wszystkim przez duże rodziny.

Lodówki Side by Side nie są jednak pozbawione wad. Gabaryty sprawiają, że ten rodzaj sprzętu mieści się wyłącznie w dużych kuchniach – potrzebny jest metr szerokości, niewiele mniej głębokości, niemal 2 m wysokości... Duża lodówka zużywa oczywiście znacznie więcej energii niż chłodziarka o mniejszej pojemności. To najczęściej klasa energetyczna E lub F, średnie roczne zużycie prądu w lodówkach Side by Side wynosi 350-400 kW/h w skali roku, podczas gdy dla standardowej lodówki „słupka” klasy C czy D – o połowę mniej. Wartości różnią się w zależności od klasy energetycznej urządzenia.


Jaka lodówka Side by Side będzie dobrym wyborem? Charakterystyczne cechy najlepszych modeli


Wybór lodówek tego typu jest dość duży, jak zatem wyróżnić najlepsze lodówki Side by Side – czym się kierować? Poniżej prezentujemy listę kluczowych cech:

  • Odpowiednia pojemność – powinna odpowiadać potrzebom, czyli nie być ani za duża (duże koszty), ani za mała (brak miejsca na produkty). Oprócz sumarycznej wielkości wyrażonej w litrach, dobrze jest także spojrzeć na proporcje – ile żywności zmieści się w chłodziarce, a ile można zamrozić.
  • Wygląd – musi się podobać i przede wszystkim – pasować do innych kuchennych sprzętów. To będzie największe urządzenie AGD w twoim domu.
  • Cicha praca – nabiera szczególnego znaczenia, gdy lodówka znajduje się w aneksie kuchennym połączonym z salonem. Jej działanie nie powinno przecież przeszkadzać w codziennych aktywnościach. Zwróć uwagę, że w lodówkach klasa poziomu hałasu to niezależna wartość, choć stanowiąca część etykiety energetycznej. W naszych modelach to klasa C, emisja 36-40 dB.
  • Przydatne technologie – każdy producent ma jakiegoś asa w rękawie. Nie będziemy tu pisać o powszechnych standardach, jak No Frost. Skupimy się raczej na ciekawych technologiach wspierających cyrkulację powietrza, przedłużających świeżość produktów czy ułatwiających obsługę urządzenia.

Ranking lodówek Side by Side – polecane urządzenia


Lodówka Side by Side – ranking


Biorąc pod uwagę popularność, najważniejsze parametry i opinie użytkowników, stworzyliśmy ranking lodówek Side by Side. Wierzymy, że znajdziesz tutaj propozycje, które przypadną Ci do gustu. Zobacz zestawienie najpopularniejszych modeli!


1. miejsce: lodówka Samsung RS65R54412C/EO


Lider rankingu już na pierwszy rzut oka się wyróżnia – to zasługa eleganckiej obudowy wykonanej z czarnego szkła. Ściany lodówki są cienkie, żeby maksymalnie powiększyć powierzchnię użytkową, a przy tym zapewniają wydajną izolację – to rozwiązanie producent nazywa SpaceMax. 

Przy ok. 90 cm szerokości i 180 cm wysokości pomieści 417 l produktów w chłodziarce i 218 l w zamrażarce. Umożliwi to zrobienie zapasów nawet na kilka tygodni. W utrzymaniu właściwej temperatury w każdym zakamarku pomogą otwory przy półkach, przez które wdmuchiwane jest zimne powietrze – to technologia All Around Cooling. Jeśli chcesz szybciej schłodzić lub zamrozić produkty, możesz użyć funkcji Power Cool albo Power Freeze. Na lewych drzwiach efektowna kostkarka – wewnątrz przezroczysty pojemnik. Roczne zużycie energii lodówki Samsung RS65R54412C/EO wynosi ok. 432 kWh.


2. miejsce: lodówka LG GSXV90BSAE


Na drugim miejscu została sklasyfikowana lodówka LG, o bardzo podobnych gabarytach i imponującej pojemności 635 l, w modnym kolorze stalowym. Produkty są równomierne chłodzone, niezależnie od tego, na której półce się znajdują – to zasługa technologii DoorCooling. Dodatkowo technologia Linear Cooling zmniejsza wahania temperatury, dzięki czemu produkty przechowywane w lodówce utrzymują świeżość znacznie dłużej. Ciekawym rozwiązaniem jest też higieniczna dezynfekcja dyspensera do wody za pomocą światła UV.

Lodówka LG GSXV90BSAE jest naszpikowana nowoczesnymi technologiami. Jej pracą można sterować zdalnie za pomocą aplikacji LG ThinQ. Najciekawszym rozwiązaniem jest InstaView Door-in-Door. Wystarczy zastukać, aby wewnątrz zapaliło się światło – przez przezroczyste „drzwi w drzwiczkach” podejrzysz, co jest w środku. To osobno otwierana komora z produktami pierwszej potrzeby. Między innymi dzięki temu rozwiązaniu szacowane roczne zużycie energii przez wielką lodówkę to jedynie 348 kWh.


3. miejsce: lodówka Amica FY3259.3DFBX


Zdecydowanie najmniejsza lodówka w naszym zestawieniu – ma tylko 65,4 cm szerokości i 180 cm wysokości. Wyróżnia się zastosowaniem technologii Nano Fresh, która ułatwia zachowanie świeżości produktów i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Pewnie spodoba Ci się także funkcja Superzamrażanie, dzięki której zamrozisz produkty w zaledwie 15-30 minut. Lodówka Amica FY3259.3DFBX nie jest tak pojemna jak modele wymienione wcześniej (228+129 l), ale to dobry kompromis, jeśli większy model Side by Side nie mieści się w twojej kuchni. Kusić może również niska cena – ok. 3000 zł. Roczne zużycie prądu – mniej więcej 360 kWh.


4. miejsce: lodówka Haier HSR3918EWPG


Klasyczna lodówka Side by Side – dwoje drzwi, 330 l chłodziarki i 191 zamrażarki, kostkarka, brak szuflad. To podstawowa Seria 3 uznanego chińskiego producenta, z systemem równomiernej dystrybucji powietrza Multi Air Flow i osobną regulacją temperatury w chłodziarce i zamrażarce. Haier zachwala też system automatycznego zatrzymywania drzwi przy kącie prostym, co zapobiega przypadkowemu obijaniu mebli czy ściany koło lodówki. Warto podkreślić, że to jeden z najbardziej ekonomicznych modeli z całej serii – klasa energetyczna E, szacowane roczne zużycie 317 kWh.


5. miejsce: lodówka Beko GN163140ZGBN


Pod względem kolorystyki przypomina lidera rankingu – lodówkę Side by Side marki Samsung. Tutaj także postawiono na kolor czarny i minimalistyczny, elegancki design. Mniejsza jest pojemność tego modelu. Przy niemal takiej samej szerokości i wysokości pomieści 580 l. Wyróżnikiem jest nowoczesna technologia Harvestfresh, imitująca światło słoneczne, zmieniając kolor oświetlenia we wnętrzu chłodziarki. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu warzywa i owoce przechowywanych w lodówce zachowują swoje wartości odżywcze nawet przez miesiąc! Warta uwagi jest też funkcja szybkiego mrożenia. Na froncie efektowny panel dotykowy. Roczne zużycie energii przez Beko GN163140ZGBN wynosi ok. 327 kWh.

Lodówka Beko GN163140ZGBN - polecane lodówki side by side


To już cały ranking lodówek Side by Side. Mamy nadzieję, że znalazłeś faworyta!


Wiesz, jaka lodówka Side by Side się sprawdzi?


Właściwa analiza swoich potrzeb i możliwości to klucz do sukcesu. Jest wiele modeli występujących w różnych wariantach, więc warto cierpliwie szukać takiej lodówki Side by Side, która będzie ci odpowiadać pod względem wielkości, designu i funkcji. A co, jeśli taki sprzęt wydaje się zbyt drogi? Zawsze można rozważyć zakup urządzenia AGD na raty!

Przeczytaj także nasz artykuł o energooszczędnych lodówkach.


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1. Ranking drukarek atramentowych – jaki najlepszy sprzęt wybrać?

2. Najlepszy laptop do pracy – jak wybrać biznesowy model?

3. Małe mikrofalówki – jakie najmniejsze modele polecamy?

Czytaj więcej

Ranking lodówek Side by Side – jaką wybrać? Ranking lodówek Side by Side – jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka lodówka Side by Side pasuje do Twojej kuchni? To sprzęt, który ma wiele zalet – dzięki takiej przestrzeni do przechowywania żywności nie będziesz jej marnować. Lubisz przygotowywać domowe mrożonki? Świetnie się składa! Zobacz listę najczęściej wybieranych lodówek Side by Side. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze urządzenie w rozsądnej cenie!

Więcej

Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6 Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej wybiera się lodówki do zabudowy. Ranking tych produktów to zbiór konkretnych, polecanych modeli, które cechują się doskonałą jakością, przydatnymi funkcjami i dużą efektywnością. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi propozycjami. 

Więcej

Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek? Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek?

Zastanawiasz się, jaką lodówkę kupić? Zobacz nasz ranking – oprócz porad dotyczących wyboru lodówki w kilku miejscach przedstawiamy jednocześnie polecane modele.

Więcej

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać? Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.

Więcej

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić? Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 

Więcej

Mała lodówka – jaką wybrać? Ranking Mała lodówka – jaką wybrać? Ranking

Interesuje Cię mała lodówka? Jaką wybrać, aby być zadowolonym z takiego zakupu? Zobaczcie poradnik, jak wybrać lodówkę do małej kuchni!

Więcej

Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021 Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021

Interesuje Cię lodówka do 1200 zł? Nawet przy ograniczonym budżecie warto starannie dobierać sprzęt AGD.

Więcej

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna? Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!

Więcej

Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów

Interesuje Cię lodówka do 1000 zł? Gdy mamy ograniczony budżet na zakup chłodziarki, należy wybierać rozważnie. Nawet za niewielkie pieniądze da się jednak kupić nowoczesny, funkcjonalny sprzęt. 

Więcej

Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Polecane lodówki, które prezentujemy w tym rankingu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]