Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! Mrożenie żywności to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów na zachowanie dłużej świeżości. Zamiast wyrzucać nadmierne ilości jedzenia do kosza lepiej zamrozić je na później. W ten sposób można zachować świeże owoce, pieczywo, mięsa, ryby i wiele innych produktów. Nie mówiąc już o przechowywaniu dużej ilości lodów!


Zamrażarka oczywiście przyda się w każdym domu. Często za mrożenie odpowiedzialna jest chłodziarko-zamrażarka – czyli połączenie lodówki i zamrażarki w jednym urządzeniu. W tym artykule jednak przyjrzymy się osobnym urządzeniom, odpowiedzialnym wyłącznie za zamrażanie. Bierzemy pod uwagę zarówno te wolnostojące, jak i sprzęty do zabudowy. Oto ranking najlepszych zamrażarek!


Jakie cechy mają najlepsze zamrażarki?


Wybór urządzeń do mrożenia żywności jest ogromny. Warto zatem przed zakupem dokładnie im się przyjrzeć. Co jednak w specyfikacji będzie najważniejsze?


  • Rodzaj urządzenia – zamrażarki można podzielić, podobnie jak inne sprzęty AGD, na modele wolnostojące oraz przeznaczone do zabudowy. Wśród zamrażarek wolnostojących, możemy wyodrębnić także modele szufladowe i skrzyniowe.


  • Pojemność – kluczowy parametr, który zdecyduje o tym, ile żywności pomieścimy w środku. Oczywiście jest powiązana z wymiarami, jednak nie za każdym razem większa zamrażarka będzie też pojemniejsza – wiele zależy od konstrukcji i technologii chłodzenia.


  • Klasa energetyczna – mówi nam, czy sprzęt jest energooszczędny. To szczególnie ważne, ponieważ zamrażarka zapewne będzie działać przez całym rok, zatem nawet drobne różnice w zużyciu energii przełożą się na wysokość rachunków za prąd.


  • Cicha praca – ma znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy płytki sen i jesteśmy wyczuleni na hałasy. A w aneksach kuchennych połączonych z salonem często działanie sprzętów jest bardziej uciążliwe niż w osobnej kuchni, typowej dla starego budownictwa. Głośność mierzymy w decybelach – producent podaje zazwyczaj konkretną wartość. Wraz z wprowadzeniem w 2021 roku nowej etykiety energetycznej, klasa emisji hałasu określona jest także w formie liter od A do G.


  • Funkcje – w tym miejscu należy wymienić wszystkie udogodnienia, które oferują njlepsze zamrażarki. To może być funkcja wyjątkowo szybkiego mrożenia, możliwość zachowania na długi niskiej temperatury czy system hamujący gromadzenie się lodu i szronu.


Jaką zamrażarkę wybrać? Przegląd modeli


Ranking zamrażarek 2021 – zobacz, którą wybrać


Jaką zamrażarkę do zabudowy wybrać?


Nasze zestawienie rozpoczynamy od modeli przeznaczonych do zabudowy. Takie sprzęty są popularne w nowoczesnych kuchniach ze względu na funkcjonalność i estetykę.


Zamrażarka SIEMENS GI11VADE0

To typowy model podblatowy. Jeśli uznamy, że zamrażarka ma zajmować miejsce dolnej szafki kuchennej, to będzie właściwy wybór. Urządzenie ma szerokość 55,8 cm i wysokość 71,2 cm. W środku zmieszczą się 72 litry żywności. Wszystkie produkty rozłożymy do 3 szuflad. Zamrażarka ma klasę energetyczną E i klasę emisji hałasu C.


Zamrażarka ELECTROLUX LUT6NF18S seria 600

To dla odmiany wysoka zamrażarka o dużej pojemności. W ciągu 24 godzin może zamrozić skutecznie do 20 kg żywności, a całkowita pojemność wszystkich szuflad to aż 204 litry. Zamrażarka wykorzystuje system no frost. Roczne zużycie energii dla tego modelu wynosi w przybliżeniu 303 kWh.Jaką zamrażarkę wolnostojącą wybrać?


Przechodzimy do modeli wolnostojących. W tej kategorii także mamy do polecenia kilka modeli.


Zamrażarka BEKO FSE1073N

To tania zamrażarka o pojemności 85 litrów. W ciągu doby zamrozimy 10,5 kg produktów spożywczych. Do dyspozycji mamy jedną półkę z klapką oraz 2 szuflady. Roczne zużycie energii na poziomie 209 kWh rocznie wcześniej pozwało osiągnąć klasę energetyczną A+, ale według nowych standardów sprzęt otrzymuję etykietę energetyczną F. Maksymalny hałas, jaki generuje ta zamrażarka, to 37 decybeli.


Zamrażarka MPM 80-ZS-06

To kolejna niedroga zamrażarka, która zmieści się pod blatem w kuchni. W środku zmieści się 70 litrów. Roczne zużycie energii wynosi 145 kWh.


Zamrażarka ELECTROLUX LYB1AF8W0

Kolejny model o podobnych gabarytach. Ta zamrażarki wykorzystuje technologię low frost, co oznacza, że na ściankach osadzana się 80% mniej lodu.


Zamrażarka BOSCH GS36NVIEP

To propozycja dla gospodarstw domowych, które mają większe potrzeby niż standardowo. Drzwi wykonane ze stali nierdzewnej mają specjalną powłokę antiFingerprint, dzięki czemu na obudowie nie pozostają ślady placów, nawet gdy często otwieramy i zamykamy zamrażarkę. System multiAirflow zapewnia natomiast optymalną cyrkulację powietrza i równomierne chłodzenie na wszystkich poziomach. W środku znajduje się 5 szuflad, w których zmieści się ponad 240 litrów. Według nowej klasyfikacji energetycznej urządzenie ma klasę energetyczną E.


Zamrażarka SAMSUNG RZ32M7535B1/EO

Ta wysoka na 185 cm zamrażarka szufladowa pomieści ponad 300 litrów żywności. Warto wspomnieć, że ma wiele innowacyjnych funkcji. Na przykład, gdy chcemy błyskawicznie schłodzić jakiś produkty, wystarczy wcisnąć przycisk Power Freeze, by aktywować intensywne zamrażanie. Warto także odnotować znajdującą się w środku wygodną kostarkę. System All-Around Cooling równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w komorze, aby nie powstawały różnice temperatur w poszczególnych częściach urządzenia.Jaką zamrażarkę skrzyniową wybrać?


Aby zakończyć nasz ranking zamrażarek, wymieniamy jeszcze modele skrzyniowe. Te częściej można spotkać w lokalach gastronomicznych niż w domach, niemniej jednak, jeśli zapotrzebowanie na mrożenie jest bardzo duże, to rozwiązanie może się sprawdzić.


Zamrażarka GORENJE FH401CW

To polecany przez nas model mieszczący 384 litry produktów. Zamrażarka wykorzystuje oświetlenie LED i generuje niewiele hałasu (do 39 dB). Funkcja FastFreeze zamraża żywność w temperaturze około −24°C, FreezeProtect w −15°C. W przypadku niespodziewanej awarii zasilania sprzęt utrzymuje niską temperaturę ponad 50 godzin!


Zamrażarka ELECTROLUX LCB3LF38W0 seria 300

Tutaj zmieścimy 371 litrów zamrożonej żywności. W ciągu doby potrafi zamrozić 25 kg produktów.


Jak widać po rankingu zamrażarek, wybór modeli jest naprawdę duży. Mamy nadzieję, że znajdziesz w tym zestawieniu coś dla siebie.


Zobacz więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać? Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.

Więcej

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić? Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!

Więcej

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać? Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.

Więcej

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić? Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 

Więcej

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system? No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.

Więcej

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać? Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!

Więcej

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna? Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!

Więcej

Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie? Czy lodówka może stać obok piekarnika? To dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy lodówka może stać obok piekarnika? Jeśli nie masz pewności, spieszymy z wyjaśnieniem.

Więcej

Jaką lodówkę od Samsunga wybrać? Jaką lodówkę od Samsunga wybrać?

Stając więc przed wyborem modelu lodówki, który ma służyć nam przez lata, zwróćmy uwagę na jakość sprzętu, na którego zakup się zdecydujemy.

Więcej

Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok Lodówki – ranking niezawodności na 2021 rok

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Polecane lodówki, które prezentujemy w tym rankingu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]