Ranking odkurzaczy samochodowych

Utrzymanie czystości w samochodzie jest równie ważne, co porządek w domu. Zwłaszcza, jeśli w aucie spędzamy dużo czasu, jeżdżąc do pracy, na zakupy oraz na weekendowe wypady za miasto. Zadbane i czyste auto sprawia, że przyjemniej się w nim przebywa. Czystość będzie mieć także znaczenie, gdy zdecydujemy się sprzedać auto. Zabrudzeń, kurzu i okruchów na tapicerce nie sposób jednak uniknąć. W szczególności wtedy, gdy podróżują z nami dzieci lub zwierzęta. Nic tak dobrze nie rozprawi się z zabrudzeniami, jak porządne i regularne odkurzanie. Na stacjach benzynowych jednak rzadko można znaleźć odkurzacze automatyczne na monety. Znacznie rozsądniejsze będzie poleganie na własnym sprzęcie. Jaki odkurzacz samochodowy warto kupić? Przedstawiamy najciekawsze modele.

Zanim wymienimy konkretne modele, warto wymienić najważniejsze parametry sprzętu, które powinno się brać pod uwagę przy zakupie.

  • Rodzaj ładowania – dostępne są odkurzacze akumulatorowe, odkurzacze podłączane do gniazdka samochodowego, a także modele łączące te dwie opcje.
  • Czas pracy – im dłuższy, tym większa szansa, że uda się dokładnie wyczyścić wszystkie modele bez potrzeby ponownego ładowania. Trzeba jednak mieć świadomość, że generalnie, miniaturowe odkurzacze działając bardzo krótko, a ładują się przez kilka godzin.
  • Praca na sucho i na mokro – niektóre odkurzacze wyłącznie zbierają kurz, piasek i paprochy, inne poradzą sobie także z rozlanym płynem. W przypadku tych uniwersalnych, często podaje się dwie wartości jeśli chodzi o pojemność zbiornika – osobno dla cieczy i dla stałych zanieczyszczeń.Odkurzacz SENCOR SVC 190 B


To podstawowy model, który można kupić za niecałe 100 zł. W pełni naładowana bateria działa przez 15 minut, co powinno wystarczyć na dokładne odkurzenie nawet dużego auta. W skład zestawu wchodzi kilka wymiennych końcówek, zapewniających wszechstronne zastosowanie urządzenia: nasadka do zbierania płynów, ssawka szczelinowa, szczotka. Odkurzacz zbiera zarówno kurz i piach, jak również rozlane płyny.


Odkurzacz ELECTROLUX ZB5104WDB


To następny odkurzacz pracujący na sucho i na mokro. Na tle innych wyróżnia się bardzo dobrą ergonomią i komfortem użytkowania. Kółka Soft Steer ułatwiają odkurzanie i chronią delikatne powierzchnie. Dzięki kołom, można łatwo przesuwać odkurzacz, nie obciążając nadgarstków. Urządzenie z pełnym akumulatorem pracuje 10 minut, a o stanie naładowania baterii informuje świetlny wskaźnik.


Odkurzacz SEVERIN HV 7144


To model, który zapewnia możliwość ładowania za pomocą standardowej ładowarki sieciowej lub za pomocą ładowarki samochodowej. Pojemnik mieści do 200 ml suchego kurzu lub do 100 ml cieczy. Pełne ładowanie zapewnia 18 minut pracy. Zaletą są także kompaktowe wymiary tego odkurzacza oraz niska waga.


Odkurzacz HOOVER SJ4000DWB6 011


To odkurzacz zasilany przez gniazdko zapalniczki samochodowej 12 V.  Waży niewiele ponad 0,5 kilograma i może pomieścić w zbiorniku 0,3 litra kurzu. W pakiecie z odkurzaczem jest ssawka szczelinowa oraz szczotka do kurzu. 


Odkurzacz tylko do samochodu? Niekoniecznie!


Warto pamiętać o tym, że kupując ręczny odkurzacz z myślą o zachowaniu porządku w aucie, przy okazji możemy znaleźć dla niego kilka innych zastosowań. Lekki i poręczny odkurzacz doskonale sprawdzi się do czyszczenia mebli tapicerowanych, półek z książkami, a także różnych trudno dostępnych zakamarków, do których bardzo trudno dotrzeć, używając tradycyjnego odkurzacza. Wydaje się wiec, że zakup odkurzacza do auta to dobry pomysł i potencjalnie duży komfort za niewielkie pieniądze.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]