Ranking piekarników do zabudowy 2021

Z pewnością każdego miłośnika domowych wypieków zainteresuje ranking piekarników do zabudowy. Samodzielne przygotowanie ciast daje na pewno dużo radości, a to przecież tylko jedno z zastosowań piekarnika. Za pomocą odpowiedniego sprzętu przygotujemy też wykwintne zapiekanki, chrupiącą pizzę i frytki a także inne potrawy. Jeśli nie wiesz, jaki piekarnik do zabudowy kupić, mamy kilka propozycji w naszym rankingu 2021.


Co powinien potrafić dobry piekarnik do zabudowy?


Im bardziej uniwersalny jest piekarnik, tym lepiej, ponieważ da więcej możliwości i będzie mógł z powodzeniem zastąpić inne urządzenia – na przykład kuchenkę mikrofalową, jeśli będzie wielofunkcyjnym urządzeniem z funkcją mikrofali. Pieczenie ciast, mięsa, ryb, chleba, suszenie grzybów czy przygotowanie chipsów owocowych i warzywnych – to wiele zastosowań, do których powinien być przygotowany piekarnik do zabudowy. Ranking zawiera właśnie takie modele. Idealny piekarnik powinien się szybko nagrzewać w środku, a jednocześnie mieć chłodną obudowę, aby nikt się nie poparzył. Bardzo przydatne są także wszelkie rozwiązania zmierzające do automatyzacji – na przykład ustawienie startu na konkretną godzinę, automatyczne wyłączenie, automatyczny dobór temperatury do potrawy czy prosty program do czyszczenia wnętrza.


Piekarniki elektryczne do zabudowy


Co jeszcze uwzględnić przy zakupie piekarnika do zabudowy?


Dobrze znać najważniejsze funkcje, jakie mają piekarniki elektryczne do zabudowy. Ranking uwzględnia też inne elementy decydujące o atrakcyjności konkretnego modelu. W tym miejscu należy wymienić przede wszystkim takie cechy jak:


  • klasa energetyczna – im jest lepsza, tym mniejsze rachunki zapłacimy. Najlepiej jest zatem szukać modeli z klasą A+,
  • liczba poziomów – im więcej możliwości, tym łatwiej dobrać idealne ułożenie,
  • ergonomia – łatwe wysuwanie blach, ciche otwieranie drzwi, łatwość regulacji i kontrolowania dostępnych opcji – to wszystko elementy, które na co dzień bardzo ułatwiają korzystanie z piekarnika.


Ranking piekarników do zabudowy 2021


Jakie elektryczne piekarniki do zabudowy szczególnie polecamy? Oto wybrane modele w rankingu!


Piekarnik SAMSUNG Dual Cook Flex

Ten pierwszy z piekarników elektrycznych do zabudowy w naszym rankingu ma klasę A+ – jest więc bardzo nowoczesny, a przy tym niedrogi podczas częstego użytkowania. Separator dzieli komorę piekarnika na dwie niezależne strefy. Dzięki temu można w tym samym czasie piec różne potrawy w innych temperaturach, nie martwiąc się o mieszanie smaków i zapachów. Piekarnik ma 3 komory, w których można umieszczać blachy na 4 poziomach. Całkowita pojemność to 75 litrów. Szybkie i wygodne czyszczenie bez użycia detergentów zapewnia odpowiedni program parowy.


Piekarnik BOSCH HBG633NB1

Piekarnik o klasie energetycznej A+, ma termoobieg 4D, funkcję rozmrażania, grill, a także specjalny program do pizzy. Rodziców ucieszy zabezpieczenie przed dziećmi oraz chłodny front. Prowadnice teleskopowe w tym modelu sprawiają, że przenoszenie blach do pieczenia jest bezpieczne i bardzo wygodne. Pojemność urządzenia to 71 litrów.


Piekarnik ELECTROLUX Intuit COE7P31X SenseCook

Bardzo dobrze oceniany i niedrogi piekarnik do zabudowy w naszym rankingu. Zaletą jest na pewno termosonda, która umożliwia sprawdzenie w łatwy sposób temperatury we wnętrzu przygotowywanej potrawy. Urządzenie piecze szybko i równomiernie, a przy tym bardzo szybko się nagrzewa. Piekarnik ma szeroki zakres temperatury – od 30 do 300 stopni. Urządzenie może także samo podpowiadać, jaka temperatura będzie optymalna do obróbki termicznej danego produktu. Do dyspozycji jest 9 automatycznych programów.


Piekarnik BEKO BIM 24300 BS

Ostatni w naszym rankingu piekarników elektrycznych do zabudowy jest Jeden z tańszych modeli z klasą energetyczną A. Drzwi zamykają się w nim bardzo cicho i bez trzaskania. Pieczenie może odbywać się na 5 poziomach w ramach dostępnych 8 funkcji. Najciekawszą jest chyba pieczenie 3D, które aktywuje wszystkie elementy grzewcze i umożliwia przygotowanie kilku potraw na raz.


Mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie wybrać odpowiedni piekarnik do zabudowy. Ranking 2021 pokazuje tylko takie urządzenia, które będą dobrą inwestycją.


Zobacz więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.
Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Chcesz wiedzieć, jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Zobacz nasz poradnik!
Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Grill w piekarniku to duże urozmaicenie w kuchni. Dzięki tej funkcji możemy przygotować wiele smacznych potraw bez użycia tłuszczu, w dodatku niezależnie od pogody.
Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!
Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.
Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 
Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Ranking 2021

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Ranking 2021

Jakie modele ekspresów do kawy do 3500 zł polecamy? Zobacz nasz poradnik.
No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.
Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Zastanawiasz się, jak umyć mikrofalówkę i pozbyć się z niej zapachu? To dobrze! O czyszczeniu mikrofalówki nie należy zapominać.
Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel