Ranking słuchawek nausznych na 2021 rok. Jakie kupić?

Słuchawki nauszne to częsty wybór, zwłaszcza, jeśli mowa o odpowiednim sprzęcie do wykorzystania w domu. Dlatego nasz ranking słuchawek nausznych 2021 powinien zainteresować zarówo osoby lubiące słuchać muzyki, jak również miłośników gier online oraz osoby pracujące zdalnie. Dobre słuchawki to podstawa do dobrej komunikacji z innymi ludźmi w przypadku rozmów oraz gwarancja najwyższej jakości dźwięku w ulubionych utworach. Jakie słuchawki nauszne więc wybrać?

 

Słuchawki nauszne – czym się charakteryzują?

 

Słuchawki tego typu są przeciwieństwem modeli dousznych czy dokanałowych. Mają zatem większe rozmiary i pokrywają ucho od zewnątrz. Można wśród nich wyróżnić modele nauszne, czyli takie, które spoczywają bezpośrednio na małżowinie usznej, oraz modele wokółuszne, które otaczają ucho od zewnątrz, co sprawia, że mają jeszcze bardziej masywną konstrukcję, ale często zapewniają większy komfort. Na potrzeby artykułu umieszczamy te typy słuchawek w jednej kategorii. Słuchawki o konstrukcji nausznej mogą być używane do telefonu, komputera/laptopa, a nawet do gramofonu.


Jakie słuchawki nauszne? Ranking modeli


Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki nauszne?

 

Porównując ze sobą różne modele, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów decydujących o tym, na ile wygodne będą konkretne słuchawki na co dzień.


  • Wymiary i waga – wpływają na mobilność. Jeśli dużo podróżujemy ze słuchawkami, dobrze, żeby mieściły się łatwo do torby lub plecaka.
  • Parametry audio – pasmo przenoszenia i impedancja – to one decydują o jakości dźwięku, gdy słuchamy muzyki.
  • Jakość wykonania, materiały – to, z czego są zrobione słuchawki, ma wpływ na to, jak działają. Sam pałąk powinien być wykonany z trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Elementy stykające się z małżowiną uszną powinny być miękkie i przyjemne w dotyku, żeby nie wywoływać nadmiernego nacisku.
  • Sposób działania – słuchawki mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. W tym drugim przypadku, z docelowym urządzeniem połączą się przez Bluetooth.
  • Mikrofon – istotny, jeśli w słuchawkach chcemy prowadzić rozmowy – najczęściej można regulować jego położenie, a także odłączać od zestawu w zależności od potrzeb.