Ranking najlepszych suszarek do prania na 2021 rok

Szukasz jak najlepszej suszarki do prania? Zajrzyj do tego rankingu suszarek! W ostatnich latach dynamicznie rozwijają się technologie związane z praniem odzieży. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom, jak aktywna piana, programy parowe czy zastosowanie automatyki wagowej, można usuwać plamy szybciej, skuteczniej i mniejszym kosztem. A co, gdy już wyciągniemy ubrania z bębna? Suszenie także może przebiegać sprawniej! Sznurek na balkonie albo suszarka na pranie stojąca obok kaloryfera to już nie jedyne rozwiązania. Elektroniczne suszarki do prania potrafią niesamowicie ułatwić życie i zdecydowanie skrócić czas pomiędzy momentem wrzucenia ubrania do pralki, a chwilą, gdy znów ubrania są gotowe do założenia lub położenia w szafie – zatem, jeśli szukasz suszarki do prania, ranking pomoże wybrać model dostosowany do domowych potrzeb.


Dlaczego warto kupić suszarkę do prania?


Suszarka potrafi zrewolucjonizować podejście do codziennych obowiązków i oszczędzić wiele czasu. Często bywa też jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pranie suszone w tradycyjny sposób sprawia, że parująca woda potrafi zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu ponad normę, a to daje sprzyjające warunki do rozwoju grzybów, pleśni i innych niebezpiecznych organizmów. Suszarka do prania nowej generacji jest więc praktyczna, szybka w działaniu i niezawodna. Coraz łatwiej także o miejsce na taki sprzęt. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie pralki i suszarki pionowo - w ten sposób, że jedno urządzenie spoczywa na drugim, a pomiędzy nimi znajduje się specjalny łącznik. Trudno zatem lekceważyć zalety suszarek do prania. A jaki konkretnie model suszarki do ubrań powinniśmy wybrać? Przedstawiamy ranking najlepszych suszarek do prania.


Ranking suszarek do prania


Na co zwrócić uwagę, kupując suszarkę do ubrań?


  • wielkość wsadu – decyduje o tym, ile prania można zmieścić w bębnie. Dobrze jest, jeśli wybieramy suszarkę, znając już możliwości naszej pralki lub decydujemy się na zakup tych sprzętów w tym samym czasie. Generalnie, oba urządzenia powinny być kompatybilne pod względem pojemności i gabarytów. Idealnie, jeśli odzież z jednego cyklu prania, można w całości przełożyć do suszarki. Dzielenie całego wsadu na raty tylko wydłuża proces suszenia i sprawia, że zużywamy więcej prądu!


  • hałas – suszarka nie należy do najbardziej dyskretnych sprzętów AGD. Chociaż nie generuje aż tak dużego hałasu, jak pralka podczas wirowania, to wciąż może być uciążliwa. Aby uniknąć kłopotów, najlepiej przed zakupem sprawdzić dokładnie głośność działania w specyfikacji i w opiniach użytkowników, którzy recenzowali produkt. Jeśli łazienka znajduje się blisko sypialni i planujemy suszenie późną nocą, ten element robi się szczególnie ważny, jeśli zaś pomieszczenie z suszarką i pokój w którym najczęściej przebywamy, dzieli kilka ścian albo znajdują się na różnych piętrach, wówczas hałas ma marginalne znaczenie.


  • programy bez zagnieceń – oprócz prania i suszenia, jednym z uciążliwych obowiązków, jest także konieczność prasowania. Na szczęście, wiele suszarek potrafi pomóc także w tej kwestii, oferując takie metody pracy, które sprawiają, że zagnieceń będzie znacznie mniej. 


  • zużycie energii – suszarki do prania uchodzą za sprzęty drogie w eksploatacji, które przyczyniają się do podwyższenia rachunków za prąd. Jednak wbrew obiegowym opiniom, to nie zawsze prawda. Na rynku jest także bardzo wiele urządzeń z wysoką klasą energetyczną i to takich należy szukać – nasz ranking najlepszych suszarek do prania 2021 również uwzględnia takie modele!


Suszarka do prania – ranking najlepszych modeli na 2021


Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare


Ten model to dobra propozycja dla wszystkich osób posiadających ubrania z delikatnych tkanin. Chociaż wiele osób boi się używać suszarek ze względu na możliwość zniszczenia ubrań, z modelem Perfect Care można spać spokojnie. Technologia Delicate Care chroni ubrania, dostosowując temperaturę i ruchy bębna do rodzaju tkaniny. Specjalne czujniki mierzą poziom wilgotności każdego załadunku i dostosowują do niego czas suszenia. To właśnie dzięki temu, ubrania nie są narażone na nadmierne działanie ciepła. Dzięki tym rozwiązaniom można spokojnie suszyć pranie bez ryzyka skurczenia i zmiany kształtu. Suszarka Electrolux jest także przyjazna da środowiska, ze względu na niewielkie zużycie energii (klasa energetyczna A++). Jej maksymalny załadunek to 8 kg.Suszarka BOSCH WTW876S0PL


Ta suszarka do ubrań z naszego rankingu może służyć przez długie lata z jednakową efektywnością, bez serwisowania czy specjalnego czyszczenia. W wielu innych urządzeniach tego typu, przepływ powietrza bywa zahamowany przez włókna i osady pozostałe po programie suszenia. Model Bosch dysponuje systemem automatycznego samoczyszczenia podczas każdego cyklu. W efekcie, niezakłócona cyrkulacja powietrza pozwala utrzymać zużycie energii na niezmiennie niskim poziomie przez cały czas eksploatacji suszarki. Na uwagę zasługuje także cicha praca, co udało się osiągnąć, dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji. Bardzo skuteczne wytłumienie dźwięków zapewnia izolacja ścian, a także nowatorski amortyzator oraz zmodyfikowany system stabilizujący urządzenie. Oprócz samej głośności pracy, możemy także wyciszyć sygnały dźwiękowe informujące o zakończeniu cyklu. Na duży komfort użytkowania suszarek Bosch ma też wpływ oświetlenie wnętrza. To rozwiązanie, poza większą wygodą przy załadunku i wyjmowaniu bielizny, pozwala śledzić postęp programu bez otwierania drzwi. Zawsze można zobaczyć, co dzieje się w suszarce, przy zamkniętych drzwiczkach. Na wygodnym, dotykowym ekranie, oprócz standardowych programów, możemy wybierać wiele dodatkowych opcji, w tym te odpowiedzialne za mniej zagnieceń albo szczególnie delikatne potraktowanie tkanin w normalnych warunkach narażonych zniszczenie w wysokiej temperaturze.


Suszarka SAMSUNG DV90M6200CW/EO


To bardzo nowoczesne urządzenie z inteligentną diagnostyką. Wskaźnik poziomu wody pokazuje, ile wody odparowało z ubrań, dzięki czemu będziemy wiedzieć, kiedy opróżnić zbiornik. Oprócz tego, jest specjalny alarm informujący o konieczności wymiany filtra, a także znany z innych sprzętów Samsung system smart check, w ramach którego suszarka sama odnajduje problemy techniczne i wskazuje, w jaki sposób je rozwiązać. Informacje o wszystkich istotnych kwestiach odnajdziemy, korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfonie. Na uznanie zasługuje program szybki, który umożliwia całkowite wysuszenie niewielkiej ilości ubrań w ciągu zaledwie 35 minut. Zastosowanie technologii pompy ciepła pozwala suszyć w niższej temperaturze niż w suszarce kondensacyjnej, co oznacza mniejsze zużycie prądu. W efekcie, sprzęt charakteryzuje się najwyższą możliwą klasą energetyczną A+++. Warto także zwrócić uwagę na Air Wash, system, który zapewnia, oprócz dokładnego suszenia, także świeży zapach.

A co z bezpieczeństwem tkanin podczas suszenia? Samsung zapewnia specjalnie wyprofilowany bęben Diamond o zmniejszonych otworach, co ma zapobiegać powstawaniu mechanicznych uszkodzeń. Plusem jest także większa niż standardowo pojemność. W tej suszarce zmieścimy do 9 kilogramów prania!


Suszarka BEKO DS7433RX


To budżetowa suszarka do prania z naszego rankingu, która kosztuje poniżej 2000 zł, co przy cenach wielu innych modeli wygląda bardzo atrakcyjnie. Przy pełnym załadunku (7 kg) urządzenie potrzebuje niecałych 3 godzin na całkowite wysuszenie ubrań. Ciekawą opcją jest także wybór programu szybkiego, dzięki któremu 1 kg ubrań wysuszymy już w 30 minut. Do regularnego stosowania najlepszy będzie natomiast program Daily – 4 kilogramy suszymy w godzinę.  Mamy dostępne także specjalne ustawienia do suszenia dżinsów, syntetyków, bawełny czy szczególnie delikatnych tkanin. Ubrania w tej suszarce pozostają bez większych zagnieceń, a suszenie odbywa się w dowolnym momencie dnia, dzięki funkcji automatycznego startu o wyznaczonej godzinie.


Jak widać w naszym rankingu suszarek do ubrań, wiele firm oferuje technologie umożliwiające suszenie prania w bardzo szybki, skuteczny i profesjonalny sposób. Każdy z opisywanych modeli kładzie nacisk na inne elementy lub te same cele osiąga w trochę inny sposób. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie wymienione w rankingu suszarki do ubrań to dobra inwestycja.


Przeczytaj więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.
Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Chcesz wiedzieć, jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Zobacz nasz poradnik!
Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Grill w piekarniku to duże urozmaicenie w kuchni. Dzięki tej funkcji możemy przygotować wiele smacznych potraw bez użycia tłuszczu, w dodatku niezależnie od pogody.
Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!
Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Lodówki no frost – ranking 2021. Jaką wybrać?

Zastanawiasz się na zakupem nowej lodówki no frost? Zobacz jaką wybrać.
Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Ranking najlepszych zamrażarek – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić? Nasz poradnik na pewno Ci się przyda! 
No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.
Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Zastanawiasz się, jak umyć mikrofalówkę i pozbyć się z niej zapachu? To dobrze! O czyszczeniu mikrofalówki nie należy zapominać.
Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!
Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]