Ranking telewizorów LED. Znajdź najlepszy dla siebie!

1 + 5 sposóbów na to, aby znaleźć najlepszy telewizor


Tylko w jednym ze sklepów internetowych można znaleźć ponad 300 telewizorów LED. W jaki sposób znaleźć najlepszy dla siebie? Porównać obraz wyświetlany przez telewizory wystawione w sklepie stacjonarnym? Zaufać doradcy klienta? Dać się przekonać przez materiały promocyjne danego producenta? Zobaczyć polecane telewizory w sklepach internetowych? Czytać testy na polskich i zagranicznych stronach internetowych? Każdy z tych sposobów jest dobry. Jeszcze prościej będzie jednak sprawdzić poniższy ranking telewizorów LED.

Sony KD-65X9005C


Sony KD-65X9005C to naj...smuklejszy telewizor 4K japońskiego producenta. 4,9-milimetrowa ramka znajduje się na tej samej płaszczyźnie co ekran. Jak ułatwić sobie wyobrażenie tego, jak cienki jest to model? Wystarczy zauważyć, że jest on smuklejszy od najcieńszego smartfona! Telewizor Sony KD-65X9005C został zaprojektowany tak, aby odległość między nim a ścianą mogła wynieść tylko 4 cm. Jeżeli jednak miałby on zostać ustawiony na stoliku, to dwa ustawienia podstawy pozwolą ustawić telewizor zarówno na wąskim, jak i szerokim meblu. Niepowtarzalną wyrazistość obrazu, najbogatsze kolory i oszałamiający kontrast gwarantuje procesor obrazu 4K X1. Sony KD-65X9005C to telewizor z linii BRAVIA z platformą Android TV. Szybki dostęp do wszystkich treści, doskonałe parowanie i tysiące aplikacji, czyli wszystko to, za co kochamy smartfony i tablety, jest teraz oferowane również przez telewizory.

LG 55EG910V


A może OLED zamiast LED? LG 55EG910V to rewolucyjny telewizor 4K, w którym każdy pojedynczy piksel jest niezależnym źródłem światła. Jakie korzyści przynosi to użytkownikom? Perfekcyjną czerń, nieskończenie duży kontrast i maksymalne bogactwo kolorów. To nie wszystkie zalety tego wyjątkowego telewizora koreańskiego producenta. LG 55EG910V to telewizor z zakrzywionym ekranem. Na tle konkurencji wyróżnia się jednak idealną krzywizną. Bez względu na kąt patrzenia jakość obrazu jest tak samo wysoka, a kolory tak samo realistyczne. Telewizor LG 55EG910V jest perfekcyjnie dopasowany do pola widzenia użytkownika. Całość dopełnia intuicyjny i wygodny system WebOS 2.0, który pozwala na swobodny dostęp do wszystkich funkcji Smart TV.

Samsung UE55JS8500


Samsung UE55JS8500 to jeden z telewizorów 4K z przełomowym panelem Nano Crystal. Technologia nanokryształów pozwala temu modelowi na odwzorowanie aż 64 razy więcej kolorów w porównania do starszych telewizorów Samsunga. Pozostałe zaawansowane rozwiązania, takie jak np.: silnik remasterujący SUHD, technologia przyciemniania obrazu, czy funkcje Peak Illuminator Pro i Auto Depth Enhancer pozwalają odpowiednio na poprawianie obrazu, zapewnienie najoptymalniejszych poziomów czerni i bieli oraz zdecydowanie żywszych kolorów, jak również zwiększenie poczucia głębi. Zakrzywiony ekran to sposób na powiedzenie "nie" wszelkim zniekształceniom w obrazie. Telewizor Samsung UE55JS8500 działa pod kontrolą nowego, szybkiego i intuicyjnego systemu operacyjnego Tizen.

Philips 49PUS7170/12


Największą zaletą Philips 49PUS7170/12 jest oczywiście jedyna w swoim rodzaju technologia Ambilight. Emitowana na ścianę z trzech stron ekranu bardzo szeroka poświata wyraźnie poszerza ekran, a ponadto przenosi poza niego kolory i zaklęte w nich emocje i dynamikę. Telewizor 4K Philips 49PUS7170/12 może poszczycić się wyjątkowo głęboką czernią, jasną bielą, żywymi kolorami oraz naturalnymi odcieniami skóry oraz ostrymi, płynnymi ruchomymi obrazami. Korzystanie z zainstalowanego w telewizorze systemu operacyjnego Android TV ułatwia nie tylko czterordzeniowy procesor i 16 GB pamięci z opcją rozszerzenia, ale także pilot z pełną klawiaturą.

Samsung UE48J6300


Ranking telewizorów LED nie mógłby nie obejmować takiego telewizora Full HD, jak Samsung UE48J6300. Atrakcyjna propozycja koreańskiego producenta wyróżnia się nieszablonowym wzornictwem, metalizowanym panelem, zakrzywionym kształtem ekranu i delikatnie ściętymi ramkami. Zaletą zakrzywionego ekranu jest nie tylko estetyczny wygląd, ale także większe poczucie głębi. Ten efekt jest dodatkowo wzmacniany przez funkcję Auto Depth Enhancer, która ustawia różne poziomy kontrastu dla poszczególnych obszarów ekranu. Gdyby chcieć zwięźle wymienić wszystkie zalety telewizora Samsung UE48J6300, na pewno należałyby do nich intensywne kolory, bezprzewodowy Internet oraz odtwarzanie filmów bezpośrednio z USB i szybka synchronizacja z urządzeniami mobilnymi. Dodatkowo system operacyjny Tizen oferuje wiele różnorodnych aplikacji i płynne przełączanie między różnymi treściami.

Sony KDL-40W705C


Telewizor Sony KDL-40W705C udowadnia, że już około 2000 zł wystarczy, aby kupić dobry telewizor Full HD. Być może nie będzie tak funkcjonalny, jak dużo droższe, wyżej wymienione modele, ale on również ma kilka ciekawych funkcji. Pierwszą z nich jest bez wątpienia zaawansowana technologia przetwarzania obrazu X-Reality PRO, która dba o jak najwyższą jakość każdego z pikseli. W nowoczesnych telewizorach bardzo ważna jest również ich multimedialność. Dlatego Sony KDL-40W705C pozwala na udostępnianie na swoim ekranie fotografi z nawet 10 urządzeń jednocześnie oraz nagrywanie filmów na zewnętrzny dysk twardy. Przestrzenny, realistyczny dźwięk oraz lepsze, mocniejsze basy to zasługa trybu ClearAudio+ i konstrukcji bass reflex.

Ranking 7 wyjątkowych telewizorów


Powyższy ranking telewizorów LED objął modele praktycznie z każdej półki cenowej. Doskonale pokazuje to, jak dzięki niezbyt wygórowanej dopłacie użytkownik może liczyć na wiele dodatkowych funkcji i jeszcze więcej nowoczesnych rozwiązań. Najdroższe modele w tym rankingu oferują m.in. bezkompromisową jakość obrazu. Na całe szczęście tańsze telewizory również mają czym się pochwalić i mogą stanowić ciekawą alternatywę dla tych użytkowników, którzy szukają nieco tańszego telewizora.

powrót