Recenzja Ace Comabt 7

Rok 2018 pokazał, że jest wielu graczy, którzy najbardziej na świecie kochają to, co już od lat dobrze znają. Stąd fala powrotów wielu kultowych gier, znanych jeszcze z pierwszej edycji Playstation. Udanych wersji na PS4 doczekał się między innymi Crash Bandicoot oraz Spyro the Dragon. Kolejnym tytułem, który na pewno wielu posiadaczy konsol wspomina z łezką w oku, jest Ace Combat. Na tle licznych wyścigów i strzelanek, symulator lotu samolotem bojowym to coś zupełnie innego, więc intrygującego. Gra oczywiście miała wiele edycji na konsole kolejnej generacji, powstały nawet wersje do grania na urządzeniach mobilnych, jednak to wszystko było jedynie cieniem dawnej sławy. W tym roku seria wraca w wielkim stylu jako Ace Comabat 7 – Skies Unknow. Zabawa została wyniesiona na jeszcze wyższy poziom, nie tylko dzięki zdecydowanie poprawionej oprawie audiowizualnej, wykorzystującej potencjał konsol najnowszej generacji, ale również dzięki możliwości grania w wersji VR! Prace nad grą rozpoczęły się już w 2015 roku, a data premiery była wielokrotnie przesuwana, ale na pewno warto było czekać. Przeczytaj naszą recenzję!

Fikcyjny świat i realistyczna walka 

Na tryb fabularny składa się 20 misji, których przejście większości graczy zajmie około 10 godzin. Na fikcyjnym kontynencie Usean dochodzi do konfliktu, którego stronami są Federacja Oseii oraz Królestwo Eruesii. Gracz wciela się w pilota Oseańskich Sił Obrony Lotniczej o pseudonimie Trigger, który wraz ze swoim oddziałem ma za zadanie eliminować zagrożenie ze strony wroga. Jako pilot stajemy za sterami prawdziwych maszyn, jak F-16 C, MiG-29A, Mirage 2000 czy Su-33, które są bardzo wiernie odwzorowane. Jest też odrobina fantastyki, bo obok samolotów w powietrzu będą także supernowoczesne drony bojowe. Pilotowanie każdej maszyny jest trochę inne, dzięki czemu w grze nie brakuje różnorodności. Charakter misji także zmienia się dość dynamicznie. I chociaż zazwyczaj chodzi o znalezienie i eliminację wyznaczonych celów, dodatkowym smaczkiem są zmieniające się warunki pogodowe czy utrudniający misję ostrzał przeciwlotniczy, którego unikamy, chowając się w chmurach. Wielkim utrudnieniem są także limity czasowe na wykonanie zadań – nie ma tu mowy o ociąganiu się! Gra jest dość trudna i często po porażkach wymaga powtórzenia misji od nowa, ale nie jest też na tyle frustrująca, żeby na wczesnym etapie się poddać. Przeciwnie – podnoszenie swoich umiejętności i pokonywanie kolejnych misji daje wiele satysfakcji, a dodatkowym motywatorem jest rozwój i nagrody.

Multiplayer w Ace Combat 7

Gdy przejdziemy całą kampanię fabularną lub znudzi nam się walka z maszynami sterownymi przez SI, można spróbować starcia z żywym przeciwnikiem. W trybie sieciowym możemy toczyć 8-osobowe walki albo w ramach drużyn, albo każdy z każdym. Nie ma tu wielu rozbudowanych opcji, jak chociażby w Call of Duty czy Battlefield, niemniej dobrze, że w ogóle możliwość gry online się tu znalazła. Misje z użyciem technologii VR to także część odrębna od głównej kampanii i składają się na nią 3 dodatkowe misje.

Dla fanów serii i dla nowych graczy

Twórcy przewidzieli, że z grą będą mieć styczność zarówno nowicjusze, jak i starzy wyjadacze, którzy z Ace Combat mają do czynienia od lat. Skalę wyzwania definiuje więc jeden z trzech poziomów trudności. Jest także automatyczny zapis gry podczas wykonywania misji, jednak te check pointy nie występują zbyt często, więc może się zdarzyć tak, że przez jeden prosty błąd będziemy musieli powtarzać piętnaście minut misji.

W związku z tym, że tytuł nie ma na rynku zbyt wielkiej konkurencji, zdecydowanie można polecić go każdemu, kto choć trochę interesuje się lotnictwem i z wypiekami na twarzy oglądał Top Gun.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]