MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Recenzja Call of Duty: Black Ops IV

Seria Call of Duty jest obecna na komputerach i konsolach już od 15 lat. Przez ten czas zdążyła sobie zapracować na miano jednej z najlepszych strzelanek w historii i zyskać liczne grono stałych fanatyków. Nowa odsłona oczywiście budzi emocje, zwłaszcza, że nie obyło się bez kontrowersji. Twórcy zdecydowali się zrezygnować całkowicie z kampanii fabularnej na rzecz usprawnień w trybie multiplayer. To dobrze odzwierciedla trendy na rynku gier – od dłuższego czasu wiadomo, że najbardziej wciągającą częścią zabawy są starcia w sieci z prawdziwymi graczami, a kampanie single player to tylko dodatek, do którego nie przywiązuje się większej uwagi. Mimo to, w strzelankach zawsze pojawiała się także opcja gry dla jednego gracza. I nawet jeśli historia nie była wielce wciągająca, a dialogi wysokich lotów - całkowity brak to odważny krok, który nie wszystkim się spodoba. Co dostajemy w zamian? Na pewno warto zwrócić uwagę na największą mapę w historii Call of Duty a także tryb Blackout, który łączy uniwersum Black Ops z rozgrywką battle royale. Czy warto kupić Call of Duty: Black Ops IV? Zobacz recenzję zaraz po premierze!

Call of Duty: Black Ops IV – co zamiast fabuły?

W związku z tym, że trybu fabularnego już nie ma, trzeba było poszukać innego kreatywnego sposobu na zaprezentowanie bohaterów. Mamy zatem możliwość poczytania o nich, obejrzenia krótkiego filmu z historią postaci, a także rozegrania misji pilotażowej, która pozwoli zapoznać się z umiejętnościami konkretnego żołnierza. Dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnego single player, może to pozostawiać pewien niedosyt, niemniej należy twórców pochwalić za taki sposób wybrnięcia z sytuacji.

Jak przebiega rozgrywka?

Na pewno na pochwałę zasługuje liczba dostępnych trybów i ich różnorodność. Znalazło się tu miejsca dla wielu ciekawych pomysłów, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Wśród nowości jest na przykład tryb Control, gdzie w ustalonym czasie i przed utratą wszystkich punktów odrodzenia, musimy przejąć lub obronić dwa punkty na mapie. Inna ciekawostka to tryb Heist, gdzie zadaniem drużyny jest dotarcie do torby z pieniędzmi przed przeciwnikami i następnie dostarczenie jej do wyznaczonej strefy.

Call of Duty: Black Ops IV zmusza do myślenia i taktycznej gry. W walkach 2 na 2 albo 4 na 4, niezbędne jest odpowiednie zgranie, komunikacja między członkami drużyny, a także właściwy balans broni i umiejętności. Tym, co w pewien sposób ogranicza dostępne możliwości, jest ekwipunek. Ze względu na niewielką liczbę dostępnych slotów, nie ma możliwości przechowywania dużej ilości amunicji ani wielu sztuk broni. Do dyspozycji mamy tylko 2 spluwy, a podniesienie każdej kolejnej, oznacza rezygnację z jednej, którą już się posiada. Oprócz broni, mamy natomiast do dyspozycji inne akcesoria, jak mobilne barykady, linki z hakiem czy pojazdy szpiegujące, umożliwiające śledzenie poczynań przeciwnika z bezpiecznej odległości.

Generalnie, pojazdy to mocna strona Black Ops IV. Będziemy mieli możliwość pokonywania większych odległości, korzystając z samochodów, motorówek, quadów, a nawet helikoptera.

Nowe Call of Duty na pewno jest grą na wysokim poziomie. Doświadczeni fani serii, którzy znają na wylot poprzednie części, będą się tu czuć jak ryby w wodzie, tym bardziej, że twórcy postanowili puścić do nich oko, zamieszczając wiele nawiązań do poprzednich części.

Miłośnicy taktycznego strzelania i kooperacji na polu walki będą mogli poświęcić wiele godzin na zabawę w różnych trybach i przy tym zupełnie zapomną o fabule, które jest tu zwyczajnie niepotrzebna.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]