Recenzja Devil May Cry 5

Czas na powrót kolejnej serii, z której bardziej doświadczeni gracze powinni mieć dużo pozytywnych wspomnień. Seria Devil May Cry debiutowała blisko 20 lat temu, jeszcze w czasach Playstation 2, a potem całkiem nieźle radziła sobie na PC oraz konsolach nowszej generacji, takich jak Playstation 3 oraz Xbox 360. Powrót po dłuższej przerwie mógł przyprawić o szybsze bicie serca nie tylko fanów gier sprzed lat, ale także innych graczy, którzy uwielbiają tytuły przepełnione akcją i efektowną, spektakularną walką. Co oferuje Devil My Cry 5? Zobacz recenzję!

Jak dokopać demonom?

Devil May Cry to typowa gra z gatunku hack'n'slash. Wielogodzinne zmagania łowców demonów z hordami przeciwników są przyjemne i efektowne, a przy tym - bezlitosne dla przycisków na padzie oraz kciuków, które są stale w użyciu. Gra z pewnością spodoba się każdemu, kto lubi szybkie tempo oraz klimaty fantasy. Z inwazją sił piekielnych będzie się zmagać trzech bohaterów o zupełnie innym stylu gry i umiejętnościach. W tej części serii, w roli herosów występują znani z poprzednich części Dante i Nero a także trzeci, zupełnie nowy wojownik – V. Do tłuczenia dziesiątek przeciwników wykorzystamy natomiast miecze, pistolety, a także umiejętność posyłania do walki swoich własnych demonów, które można kontrolować!

Nowa wersja gry ma wszystkie atuty pierwowzoru takie jak szybkie tempo, intuicyjny i spektakularny system walki oraz ciekawe elementy fabularne, które wzbogacają rozgrywkę i sprawiają, że przywiązujemy się do kontrolowanych postaci. Z dawnych czasów został także pierwotny, korytarzowy charakter eksploracji. Twórcy oparli się pokusie umieszczenia akcji w otwartym świecie. Zamiast tego, podążamy wytyczonymi z góry ścieżkami, co doskonale się tutaj sprawdza.

Oprawa wizualna? Diabelnie dobra!

Warto było czekać na nową odsłonę Devil May Cry przede wszystkim ze względu na możliwości graficzne, jakie dostępne są na konsolach w tej chwili. Na dużych ekranach w rozdzielczości 4K, wszystkie wybuchy, błyski i światła robią fenomenalne wrażenie, a poziom szczegółowości modeli postaci oraz lokacji - robi doskonałe wrażenie. Dopełnieniem jest znakomita ścieżka dźwiękowa, która doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas walki.

Gra jest stosunkowo łatwa, przez co jest mniej wymagającym tytułem, niż chociażby God of War. Stawia też zdecydowanie większy nacisk na walkę. Będzie zatem idealną propozycją dla fanów slasherów, takich jak, legendarne Diablo. W ostatnich latach zdecydowanie brakowało tego typu tytułów, a różne próby nawiązania do klasyki gatunku, takie, jak Vikings: Wolves of Midgard nie były całkowicie udane. Oprócz tłuczenia demonicznego mięsa armatniego, mamy tutaj także licznych bossów, z którymi walki są trudniejsze i zdecydowanie bardziej efektowne. Dla fanów broni białej, Devil May Cry będzie tym samym co nowy Doom dla miłośników strzelanek. Mamy prawdziwego króla slaherów!

Ile czasu potrzeba na uratowanie świata?

Gra składa się z 20 misji, które na normalnym poziomie trudności powinny zająć nam około 10 godzin. W trakcie rozgrywki będziemy prowadzić na zmianę wszystkich 3 bohaterów oraz poświęcimy trochę czasu na rozwijanie swoich umiejętności i ekwipunku. Po uporaniu się z wyzwaniem, jako bonus otrzymujemy pierwotnie ukryty najwyższy możliwy poziom trudności. Zdecydowanie polecamy po ukończeniu gry spróbować swoich sił jeszcze raz, właśnie na najtrudniejszych ustawieniach. Wtedy walka robi się naprawdę epicka, a jej wynik bywa trudy do przewidzenia!

Devil May Cry 5 to zdecydowanie udana premiera i mocny kandydat jeśli nie do gry roku, to przynajmniej do najlepszej gry tego kwartału! Zdecydowanie polecamy zarówno fanom serii, jak i osobom, które nie miał z nią styczności jak do tej pory.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]