Recenzja Microsoft Surface Pro 6

Konkurencja w dziedzinie laptopów dla profesjonalistów trwa już od pewnego czasu, co w  efekcie przekłada się na coraz lepszą jakość urządzeń. Funkcjonalne, mobilne i bardzo wydajne urządzenia z serii Surface są naprawdę warte uwagi, a kolejne wersje i ich popularność tylko potwierdzają, że to właściwy kierunek. Jak sprawdza się najnowsza hybryda ultrabooka i tabletu, Microsoft Surface Pro 6? Zobacz naszą recenzję.

Microsoft Surface Pro 6 – najważniejsze cechy i parametry

Dedykowanym odbiorcą tych urządzeń są osoby kreatywne, traktujące komputer jako narzędzie pracy, a nie tylko do rozrywki. Sprzęt umożliwia pracę w trybie laptopa z różnymi kątami nachylenia oraz jako tablet bez klawiatury. Dodatkowe możliwości zapewnia tradycyjnie Surface Pen, dzięki któremu możemy między innymi rysować i wykonywać odręczne notatki. Kluczem do sukcesu jest tutaj minimalistyczne wzornictwo, dobry design, a także niska waga (zaledwie 770  bez klawiatury) oraz doskonały ekran dotykowy PixelSense o przekątnej 12,3-cala i rozdzielczości 2736 x 1824. Sprzęt występuje w kilku wariantach. W zależności od procesora oraz wielkości pamięci RAM 8 GB lub 16 GB, różni się cena zestawu.

Microsoft Surface Pro 6 na Tl poprzednika – najważniejsze różnice

Wizualnie, Microsoft Surface Pro 6 niewiele różni się od modelu oznaczonego numerem 5.  Powrócił wprawdzie czarny kolor obudowy, ale też był już spotkany wcześniej w tej serii urządzeń (Surface Pro 2). Najważniejsze zmiany to jednak te niewidoczne gołym okiem, ale jednak ważne, bo wpływające na komfort pracy i zadowolenie. Przede wszystkim, Surface Pro 6 doczekał się układów Intel Core ósmej generacji (od i5 wzwyż). Dzięki temu, najnowsze urządzenia są nawet o 67% szybsze od swoich poprzedników. Udało się także przebudować system chłodzenia. Dzięki temu, ciepło odprowadzanie jest w bardziej efektywny sposób, a sprzęt pracuje ciszej. Oprócz tego, przebudowano baterię, co pozwoliło wydłużyć czas pracy urządzenia. W sprzyjających warunkach, w pełni naładowany akumulator wystarczy nawet na 13 godzin! Jedynym zaskoczeniem wciąż pozostaje brak portów USB typu C oraz Thunderbolt 3.

Microsoft Surface Pro 6 – dlaczego warto?

Najnowszy Surface będzie idealną propozycja dla osób regularnie korzystających z programów Adobe, takich jak Photoshop czy Lightroom. Bez problemu można będzie wykonywać skomplikowane operacje w programach graficznych i programach do obróbki video, jednocześnie przeglądając strony internetowe czy słuchając muzyki. Sprzęt sprawdzi się jako narzędzie do sporządzenia notatek na spotkaniu, przygotowania prezentacji czy oglądania materiałów video podczas jazdy pociągiem.

Można znaleźć urządzenia, która dysponują nieco lepszą specyfikacją niż Microsoft Surface Pro 6. Nie ma jednak na rynku równie wydajnego sprzętu do pracy, który były przy tym tak lekki i kompaktowy. Sprzęt mieści się do większości toreb, jest bardzo cienki i waży tyle, co nic, wiec to mobilność jest jego najmocniejszą stroną. Warto podkreślić, że jest to urządzenie zdecydowanie najlepiej współpracujące z systemem Windows. Microsoft idealnie trafił z rozdzielczością i proporcją ekranu (3:2), dzięki czemu sprzęt jest bardzo uniwersalny i sprawdza się przy różnym rodzaju zadań.

Chociaż wspominaliśmy, że nie są to urządzenie przeznaczone do gier, w razie potrzeby poradzi sobie też z wymagającymi tytułami, chociaż nie na maksymalnych ustawieniach. Jednak w rozdzielczości Full HD i przy średnim poziomie detali, staje na wysokości zadania.

powrót