Recenzja Team Sonic Racing

Wygląda na to, że świat gier wyścigowych w najbliższym czasie stanie się znacznie bardziej zróżnicowany, niż do tej pory. Bardzo długo zdecydowanym liderem i synonimem dobrej zabawy na torze wyścigowym dla młodszych graczy była seria Mario Kart. Wygląda jednak na to, że wyścigówki z bajkowymi postaciami czekają teraz lepsze czasy, a popularny Mario wreszcie będzie miał solidną konkurencję. Już niedługo premiera Crash Team Racing, pierwotnie wydanej w 1999 roku i kontynuowanej z sukcesem w 2005. A teraz pojawia się Team Sonic Racing. Co ciekawe, gra z sympatycznym jeżem wcale nie kopiuje rozwiązań od Nintendo, a stara się iść własną drogą. Jaki model rozrywki proponuje i czy warto poświęcać czas na tę grę? Oto nasza recenzja.

Najważniejsze cechy Team Sonic Racing

  • bohaterowie – do dyspozycji dostajemy 15 postaci o zróżnicowanych cechach i wyglądzie. Podzieleni są na drużyny i specjalizują się w różnych zadaniach. Najmocniejszą stroną może być szybkość, zwinność albo siła. Członkowie ekipy świetnie się uzupełniają. Na przykład w zespole tytułowego Sonica, główny bohater nastawiony jest na szybkość jazdy, Tails jest najbardziej zwinnym kierowcą, zaś Knuckles - odpowiedzialny jest za bojowy aspekt taktyki. 
Sonic Race Team recenzja
  • trasy – w grze mamy ich 21. Całkiem sporo, jak na taką produkcję. A do tego - trzeba przyznać, że są bardzo dopracowane i wizualnie niezwykle atrakcyjne. Fani Sonica od razu rozpoznają motywy z innych gier z udziałem tego bohatera. 
  • tryby gry i dodatki – najatrakcyjniejsze oczywiście są wyścigi online, w których może uczestniczyć maksymalnie 12 graczy (4 zespoły), niemniej jest także tryb fabularny, który pozwala bliżej poznać wszystkich bohaterów. To atrakcyjna opcja zwłaszcza dla tych, którzy z bohaterami tego uniwersum raczej nie mieli styczności. Jeśli chcemy pomajstrować przy swoim bolidzie, twórcy dają nam taką możliwość, chociaż w ograniczonym zakresie. Można zmienić kolor auta, a także odblokowywać i instalować nowe części. Łącznie jest ich 135 – nie tak dużo jak na wszystkie 15 postaci. 
Kadr z gry Sonic Race Team

Największa siła Team Sonic Racing? Gra zespołowa!

Podstawą potencjalnego sukcesu tego tytułu może być zmiana podejścia do gier wyścigowych. Twórcy zdecydowali się stworzyć grę, która sprawdzi się w rozgrywce wieloosobowej. Ale o to trudno, gdy umiejętności graczy są zróżnicowane i o sukcesie decyduje zręczność i doświadczenie, a nowicjusz nie ma szans na nawiązanie walki ze starym wyjadaczem. Wyścigi 1 na 1 w gruncie rzeczy są nudne, dlatego zdecydowano się na rywalizację w zespołach 3-osobowych. W ten sposób, każde ogniwo jest ważne i każdy ma wpływ na końcowy sukces lub porażkę. Jak to działa w praktyce? Patentem, który uatrakcyjnia rozgrywkę, jest możliwość oddawania innym bonusów, które zdobędziemy na torze. Najszybszy kierowca, który jest zdecydowanym liderem, może oddać wolniejszym  partnerom dodatkowe przyśpieszenie. Można się także wymieniać bonusami, które będą pomocne w atakowaniu przeciwników lub bronieniu się przed ich niecnymi sztuczkami. Jest także drużynowy bonus dla wszystkich - Team Ultimate Boost – przyznawany właśnie w nagrodę za to, że gracze aktywnie ze sobą współpracują.

Dzięki temu w Team Sonic Racing mamy znacznie więcej emocji niż w innych wyścigówkach, a zabawa robi się bardziej nieprzewidywalna od startu aż do mety. Brak kompanów do gry także nie jest problemem, bo konsola zawsze może nam dobrać członków drużyny sterowanych przez SI.

W warstwie audiowizualnej Team Sonic Racing prezentuje się rewelacyjnie. Na popisy bohaterów na torze patrzy się przyjemnie, sposób jazdy jest widowiskowy, a sterowanie  -intuicyjne. Gra zdecydowanie spełnia oczekiwania i stanowi ciekawą alternatywę dla wyścigów z Mario Bros w roli głównej.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel