Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Recenzja telewizora PHILIPS 55PUS7334/12

Telewizor w salonie do centrum rozrywki dla całej rodziny. Dziś telewizory zapewniają znacznie bardziej realistyczny obraz i dźwięk niż kiedyś, a dzięki nowoczesnym technologiom potrafią doskonale współpracować z innymi urządzeniami domowymi. Szybki dostęp do internetu sprawia, że w dostępie do ulubionych treści nie ogranicza nas ani ramówka ani kolekcja filmów na DVD czy Blu-ray. Liczne usługi streamingowe, dostępne w miesięcznych abonamentach, pozwalają cieszyć się stałym dostępem do filmów i seriali. Jakie urządzenie pomoże wykorzystać te wszystkie możliwości, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu? Oto recenzja telewizora PHILIPS 55PUS7334/12.

Opisywany model telewizora to dobra propozycja na sprzęt, który sprawdzi się w salonie. Uniwersalny, innowacyjny telewizor, będzie odpowiednim sprzętem zarówno na wieczór z dobrym kinem, jak również do grania na konsoli czy śledzenia wydarzeń sportowych. Jakie są jego mocne strony, dzięki którym wyróżnia się na tle konkurencji?


Ekran

Zgodnie z obecnie panującymi trendami, telewizor Philips ma rozdzielczość 4K. Wyróżnikiem modeli z wyższej półki jest jednak, poza samą wysoką rozdzielczością, także kompatybilność z HDR 10+. Kontrast, kolor i poziomy jasności są tu optymalnie dostosowywane do każdej klatki. Niezależnie, czy jest to Twój ulubiony serial, czy najnowszy przebój kinowy, cienie będą jeszcze głębsze, jasne obszary - jeszcze bardziej rozświetlone, kolory zaś - jeszcze bardziej prawdziwe. Dużym atutem jest także wsparcie dla Dolby Vision i Dolby Atmos, dzięki czemu można osiągnąć jakość obrazu i dźwięku jak w kinie, bez wychodzenia z domu. W połączeniu z dobrej jakości soundbarem albo kinem domowym osiągnie się niesamowite efekty. Telewizor umiejętnie wzmacnia niskie tony, a także - wyodrębnia wyraźne i głośne dialogi, które nigdy nie giną w tle.


Funkcja Ambilight

To znak rozpoznawczy telewizorów Philips. Dzięki diodom umieszczonym z tyłu urządzenia i po jego bokach, na ścianie wyświetlana jest kolorowa poświata (dostosowywana w czasie rzeczywistym do odtwarzanych treści), dając wrażenie wylewania się obrazu poza ekran. W ten sposób, przyjemność z oglądania dowolnego programu, jest jeszcze większa. Ambilight potrafi dostosowywać kolor poświaty do koloru ściany, a także zapewnia specjalne efekty podczas słuchania muzyki lub grania w gry na konsoli. Sterowanie oświetleniem z dynamicznymi zmianami kolorów sprawia jeszcze większą frajdę, gdy dodatkowo korzystamy ze specjalnej aplikacji na smartfona. Ambilight to system kompatybilny także z inteligentnym oświetleniem Philips Hue. Mając zatem telewizor i żarówki tej samej firmy, można stworzyć niepowtarzalny nastrój w swoimi salonie. 


Funkcje smart TV

Internet w telewizorze to możliwość korzystania z platform takich jak Netflix czy Player.pl, a także dostęp do przeglądarki internetowej, YouTube oraz wielu innych aplikacji. Jednak to, że obecnie prawie każdy telewizor jest smart, jeszcze nie świadczy o tym, że będziemy zadowoleni z dostępnych opcji. Telewizory funkcjonują w ramach określonych systemów operacyjnych, co wpływa nie tylko na liczbę dostępnych aplikacji, ale również czytelność interfejsu czy szybkość działania.

Telewizor PHILIPS 55PUS7334/12 funkcjonuje w ramach platformy Android TV. Przejrzysty, intuicyjny interfejs, pozwoli na umieszczenie treści, które kochasz w centralnym, łatwo dostępnym miejscu. W ten sposób, główny ekran telewizora można się dynamicznie zmieniać, w zależności od tego, jakie treści w danym czasie najbardziej nas interesują. 


Google Assistant

Telewizor Philips jest także kompatybilny z asystentem głosowym Google. Dzięki temu, można bez trudu komunikować się z telewizorem nie za pomocą pilota czy smartfona, ale głosowo. Mówienie do telewizora ma wiele zastosowań – od najprostszych komend, jak zmiana programu czy ściszenie telewizora, po bardziej skomplikowane, jak wyszukiwanie informacji, włączenie utworu muzycznego konkretnego typu, czy odnalezienie aplikacji w Google Play. Dzięki Google Assistant, w telewizorze Philips można także zarządzać urządzeniami domowymi smart, które są kompatybilne z asystentem głosowym - np. przyciemnić światła w domu i ustawić termostat. 

Telewizor PHILIPS 55PUS7334/12 jest także kompatybilny z Alexa. Jeśli zatem mamy w domu głośnik, taki jak Amazon Echo, telewizor może być jednym z wielu urządzeń sparowanych z tym systemem i obsługiwanych głosowo. Kontrolowanie urządzenia w ten sposób to nie tylko przyjemność i dobra zabawa, ale także praktyczne ułatwienie w wielu sytuacjach. Dzięki takim rozwiązaniom, można na przykład przerzucać kanały, mając brudne lub zajęte ręce podczas gotowania, albo wyłączyć telewizor, wychodząc z domu bez konieczności zdejmowania butów czy wchodzenia w ubłoconym obuwiu do pokoju.


PHILIPS 55PUS7334/12 – czy warto?

Recenzowany smart TV od Philipsa to bardzo nowoczesny i innowacyjny sprzęt, który będzie inwestycją na lata. Może być także częścią większego ekosystemu, opartego na poleceniach głosowych. Jeśli teraz jeszcze nie korzystamy z takich technologii do inteligentnego zarządzania domem, niewykluczone, że nie będziemy tego robić w przyszłości. A telewizor jednak zawsze lepiej kupować w perspektywie co najmniej kilku lat.

Opisana wersja 55-calowa powinna sprawdzić się w większości domów, gdzie telewizor o podobnych rozmiarach zazwyczaj nie stoi na stoliku, a wisi na ścianie. Jeśli jednak zaintrygowały nas funkcje, a potrzebna jest inna wielkość ekranu, to nie ma problemu. Do niewielkich pomieszczeń, Philips oferuje taki telewizor w rozmiarze 43-cali, a dla dużych przestrzeni - można sobie pozwolić na sprzęt mierzący nawet 70 lub 75 cali.

55-calowy telewizor to także rozsądny wybór ze względu na cenę. Mniej niż 3500 zł za urządzenie o takich możliwościach to naprawdę kusząca propozycja. Producent stanął tu na wysokości zadania, nie tylko oferując nowe technologie, ale także dbając o to, aby cena produktu nie była wygórowana. Za tym konkretnym smart TV przemawia także elegancki, minimalistyczny design. Wąskie ramki wyglądają naprawdę świetnie. Z tyłu także telewizor wydaje się atrakcyjny, a to za sprawą licznych portów zapewniających przewodową komunikację z innymi sprzętami. Aż 4 porty HDMI i 2 USB to solidny zestaw, który powinien zadowolić każdego.

Sprawdź telewizor PHILIPS 55PUS7334/12

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]