Recenzja The Elder Scrolls Online: Summerset

The Elder Scrolls to jedna z najpopularniejszych serii gier RPG z gatunku tych, które oferują dużą swobodę działania oraz bardzo zyskują w rozgrywce online. Elder Scrolls debiutowało jeszcze zanim wielu obecnych graczy przyszło na świat! Pierwsze dwie części gry pojawiły się w latach 1994-1996, a już po roku 2000 seria znana z komputerów, stała się dostępna także dla posiadaczy konsol Sony i Xbox. Najnowszy produkt od Bethesda Softworks to standardowa edycja gry Elder Scrolls Online, wzbogacona o dodatek Summerset. Czego można się po niej spodziewać? Czy przekona do siebie nowych graczy? Zobaczcie recenzję.

Bardzo ciekawy i rozbudowany świat Elder Scrolls, czyli kraina Tamriel, została rozszerzona o zupełnie nowy obszar. Tytułowe Summerset to odizolowane od reszty świata terytorium wysokich elfów. Wprowadzenie nowego miejsca staje się okazją do dodania wielu rozszerzeń. Dzięki temu, w dobrze znanym przez wielu świecie Elder Scrolls, otrzymamy dodatkowe lokacje, bardzo ciekawe i wciągające wątki fabularne, a także nowy zestaw umiejętności.

Oprawa wizualna The Elder Scrolls Online: Summerset

Pod względem grafiki, mamy tutaj do czynienia z jedną z najpiękniejszych lokacji w historii Elder Scrolls. Wyspa Summerset zapewnia dużo pięknych widoków oraz ich niesamowitą różnorodność. Będziemy mieli okazję oglądać zarówno wspaniałe miasta przepełnione magią, jak również plaże i wzgórza. Dokładne zwiedzanie lokacji jest nie tylko przyjemne, ale także opłacalne, ponieważ rozbudowany świat skrywa wiele tajemnic.

Grywalność

Zgodnie z oczekiwaniami, dostajemy ciekawą historię, w której główny wątek fabularny wciąga już od samego początku. Jest ona kontynuacją historii z Morrowinda, jednak wprowadza nowych graczy w swój świat bardzo płynnie. Twórcy pomyśleli o tym, aby zadowoleni byli zarówno starzy wyjadacze, jak i nowi gracze, którzy z serią mają styczność po raz pierwszy. Oprócz linii fabularnej, czeka nas odblokowywanie drzewka talentów. Miłośnicy craftingu, czyli tworzenia rozmaitych przedmiotów, dostają natomiast zupełną nowość w postaci jubilerstwa. Tworzenie magicznych amuletów i pierścionków opiera się na podobnych zasadach, co crafting innych przedmiotów w grze. Znajdujemy materiały, rozbijamy przedmioty, badamy je, a potem tworzymy własne.

Dodatek jest naprawdę duży, więc nie ma się co martwić o to, że gra szybko się znudzi lub zbyt łatwo osiągniemy swoje cele. Zwłaszcza odblokowanie nowych umiejętności wymaga dużej determinacji. System opiera się na założeniu, że musimy podróżować po całym świecie i zamykać wyrwy w czasie. Na podróże i zadania poświęcimy zatem długie godziny, niemniej umiejętności, które dostaniemy w zamian, z pewnością nagrodzą nasze zaangażowanie.

Dodano tutaj także tryb hordy, w którym dzielnie bronimy się przed kolejnymi falami wrogów. Za swój heroizm na polu walki, możemy spodziewać  się dużej ilości nagród oraz cennych punktów doświadczenia.

The Elder Scrolls Online to z pewnością tytuł na liście liderów w świecie gier MMO RPG, który umiejętnie dystansuje konkurencję. Dodatek jest tylko kolejnym pretekstem do tego, aby kupić podstawową wersję gry i rozpocząć swoją przygodę z The Elder Scrolls, o ile jeszcze nie zrobiliśmy tego wcześniej. Gra trzyma poziom i zadowoli nawet najbardziej wybrednych miłośników gier fabularnych.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel