Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Recenzja XIAOMI Mi Smart Band 4

Inteligentne opaski Xiaomi to bardzo popularne produkty na polskim rynku. Atrakcyjna cena tej serii produktów sprawia, że często sięgają po niego osoby nie mające wcześniej styczności z podobnymi urządzeniami. Poprzednie edycje opaski Xiaomi to budżetowe modele, idealne na rozpoczęcie przygody z opaskami sportowymi, niekoniecznie przeznaczone dla doświadczonych sportowców, mających duże wymagania w stosunku do specjalistycznego sprzętu. Tak jest i tym razem. Odświeżony smartband wciąż jest niedrogi, a wnosi wiele nowości. 


Xiaomi Mi Smart Band 4 – najważniejsze funkcje


Patrząc na to, co potrafi opaska, mamy odpowiedź na pytanie, po co kupować podobne urządzenie. Najważniejsze zadania dla urządzenia Xiaomi to:

  • Wyświetlanie powiadomień z telefonu – dzięki temu wystarczy zerknąć na opaskę, a nie wyciągać telefon, żeby wiedzieć, kto do nas dzwonił alb wysłał wiadomość.
  • Alarmczęsto skuteczniejszy niż w smartfonie, bo telefon potrafi zawieść nasze oczekiwania, gdy rozładuje się albo jest wyciszony na noc.
  • Sterowanie muzyką w telefonie – idealne dla tych, którzy nie wyobrażają sobie ćwiczeń bez odpowiedniego rytmu, prosto z ulubionej playlisty.
  • Funkcje sportowe – stoper, minutnik i pomiar tętna to podstawowe pomiary. Oprócz tego, opaska przekazuje informacje o prognozie pogody, a także odpowiednio szczegółowe dane w zależności od wybranej aktywności – biegu, pływania, jazdy na rowerze

Na potrzeby zdecydowanej większości użytkowników, to w pełni wystarczający zestaw. Gdy zaczynamy przygodę z inteligentnymi opaskami, nic więcej nie będzie potrzebne. 

Najważniejsze parametry i właściwości


Największa nowość dla czwartej serii to wprowadzenie kolorowego wyświetlacza. W kolorach, wszystkie informacje są wyraźne, ale jeśli chcemy zmienić sposób wyświetlania danych, możemy korzystać z wielu alternatywnych wariantów. Ekran ma 0,95 cala i rozdzielczość 120x240 pikseli. Co ciekawe, mimo zamiany monochromatycznego wyświetlacza na kolor, nie ma co narzekać na czas pracy. XIAOMI Mi Smart Band 4 pracuje bardzo długo na jednym ładowaniu. Producent deklaruje do 20 dni, natomiast faktyczny czas zależy od intensywności używania. Obsługa ekranu możliwa jest za pomocą dotyku, a obraz jest wyraźny nawet w silnym słońcu. Intuicyjnej nawigacji łatwo się nauczyć. Ekran główny nie ma wirtualnych przycisków, więc do funkcji przechodzimy za pomocą gestów. Przesunięcie w prawo lub lewo otwiera sterowanie muzyką, z kolei przesunięcie w górę lub w dół - otwiera menu.


Opaska a aplikacja na smartfon


Opaskę Xiaomi Mi Band 4 parujemy ze smartfonem Apple lub Android przy użyciu aplikacji Mi Fit. Zadaniem aplikacji jest magazynowanie danych zebranych z opaski, dostarczanie porad użytkownikowi oraz ułatwienie konfiguracji urządzenia. Umożliwia również zmianę tarczy zegarka - w tym celu przygotowano łatwy do instalacji zestaw wzorów. Warto zaznaczyć, że opaska Xiaomi Mi Smart Band 4 jest powiązana nie tyle z aplikacją czy smartfonem, co kontem w aplikacji, dzięki czemu zmiana telefonu na nowy nie jest problemem. W takim przypadku, aplikacja sama połączy się z opaską bez ingerencji użytkownika. Zebrane dane są przechowywane w chmurze i dostępne także po zmianie telefonu.

Wygląda na to, że najnowsza wersja opaski od chińskiego producenta będzie równie popularna, co poprzednie. Zarówno posiadacze poprzednich modeli, jak również całkiem nowi użytkownicy, sięgną po ten sprzęt chętnie, bo jest niedrogi i zapewnia dostęp do wszystkich inteligentnych funkcji, analogicznie jak sporo droższe zegarki. Urządzenie jest wodoszczelne i ważny niewiele ponad 20 gramów, więc po założeniu możemy na długo zapomnieć o tym, że mamy je na ręku. Spanie z opaską, kąpiel czy wyjście w dowolne miejsce, to coś naturalnego i smartband w żaden sposób w tym nie przeszkadza.

Sprawdź opaskę Xiaomi Mi Smart Band 4

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]