Xiaomi Mi Band 4 – recenzja inteligentnej opaski!

Zastanawiasz się, czy kupić Xiaomi Mi Band 4? Recenzja powinna rozwiać wątpliwości. Inteligentny smartband w niskiej cenie to atrakcyjna propozycja nie tylko dla osób regularnie uprawiających sport.


Inteligentne opaski Xiaomi to bardzo popularne produkty na polskim rynku. Atrakcyjna cena tej serii produktów sprawia, że często sięgają po niego osoby niemające wcześniej styczności z podobnymi urządzeniami. Poprzednie edycje opaski Xiaomi to budżetowe modele, idealne na rozpoczęcie przygody z opaskami sportowymi, niekoniecznie przeznaczone dla doświadczonych sportowców, mających duże wymagania w stosunku do specjalistycznego sprzętu. Tak jest i tym razem. Odświeżony smartband wciąż jest niedrogi, a wnosi wiele nowości.


Xiaomi Mi Smart Band 4 –funkcje, które warto znać


Patrząc na to, co potrafi opaska, znajdziemy odpowiedź na pytanie, po co kupować podobne urządzenie. Najważniejsze zadania dla urządzenia Xiaomi to:


  • Wyświetlanie powiadomień z telefonu – dzięki temu wystarczy zerknąć na opaskę, a nie wyciągać telefon, żeby wiedzieć, kto do nas dzwonił albo wysłał wiadomość.


  • Alarmczęsto skuteczniejszy niż w smartfonie, bo telefon potrafi zawieść nasze oczekiwania, gdy rozładuje się albo jest wyciszony na noc.


  • Sterowanie muzyką w telefonie – idealne dla tych, którzy nie wyobrażają sobie ćwiczeń bez odpowiedniego rytmu, prosto z ulubionej playlisty.


  • Funkcje sportowe – stoper, minutnik i pomiar tętna to podstawowe pomiary. Oprócz tego opaska przekazuje informacje o prognozie pogody, a także odpowiednio szczegółowe dane w zależności od wybranej aktywności – biegu, pływania, jazdy na rowerze.


Na potrzeby zdecydowanej większości użytkowników to w pełni wystarczający zestaw. Gdy zaczynamy przygodę z inteligentnymi opaskami, nic więcej nie będzie potrzebne.


W Xiaomi Mi Band 4 funkcje mogą mile zaskoczyć. Tak jest w przypadku tętna – oprócz jednorazowego pomiaru, mamy także możliwość stałego śledzenia naszego tętna (w różnych odstępach czasu), a nawet ustawienie alertu, który uruchomi się, gdy nasz puls osiągnie pewną wartość. Jak na bardzo podstawową opaskę, wygląda to na bardzo przemyślane i rozbudowane.


Sama dokładność pomiarów także jest na niezłym poziomie. W wyniku testów, zostało udowodnione, że na tle zdecydowanie droższych opasek czy zegarków dla sportowców Xiaomi Mi Band 4 myli się przy pomiarach odległości czy kroków o nie więcej niż kilka procent. Dla kogoś, kto trenuje hobbystycznie, nie będzie to jednak miało większego znaczenia.

Xiaomi Mi Smart Band 4 – recenzja

Najważniejsze parametry i właściwości


Największa nowość dla czwartej serii to wprowadzenie kolorowego wyświetlacza. W kolorach wszystkie informacje są wyraźne, ale jeśli chcemy zmienić sposób wyświetlania danych, możemy korzystać z wielu alternatywnych wariantów. Ekran ma 0,95 cala i rozdzielczość 120×240 pikseli. Co ciekawe, mimo zamiany monochromatycznego wyświetlacza na kolor, nie ma co narzekać na czas pracy. Xiaomi Mi Smart Band 4 pracuje bardzo długo na jednym ładowaniu. Producent deklaruje do 20 dni, natomiast faktyczny czas zależy od intensywności używania. Obsługa ekranu możliwa jest za pomocą dotyku, a obraz jest wyraźny nawet w silnym słońcu. Intuicyjnej nawigacji łatwo się nauczyć. Ekran główny nie ma wirtualnych przycisków, więc do funkcji przechodzimy za pomocą gestów. Przesunięcie w prawo lub lewo otwiera sterowanie muzyką, z kolei przesunięcie w górę lub w dół – otwiera menu.


W praktyce korzystanie z funkcji opaski Xiaomi Mi Smart Band 4 to przyjemność. Ekran cechuje się bardzo dobrą jasnością, dzięki czemu nie ma problemu z odczytaniem powiadomień na ekranie nawet w słoneczny dzień. Dużo radości daje także możliwość zmieniania tarcz, aby dopasować wygląd opaski do swoich upodobań. Jest także możliwość tworzenia własnych kompozycji.


Opaska a aplikacja na smartfon


Opaskę Xiaomi Mi Band 4 parujemy ze smartfonem Apple lub Android przy użyciu aplikacji Mi Fit. Zadaniem aplikacji jest magazynowanie danych zebranych z opaski, dostarczanie porad użytkownikowi oraz ułatwienie konfiguracji urządzenia. Umożliwia również zmianę tarczy zegarka – w tym celu przygotowano łatwy do instalacji zestaw wzorów. Warto zaznaczyć, że opaska Xiaomi Mi Smart Band 4 jest powiązana nie tyle z aplikacją czy smartfonem, co kontem w aplikacji, dzięki czemu zmiana telefonu na nowy nie jest problemem. W takim przypadku aplikacja sama połączy się z opaską bez ingerencji użytkownika. Zebrane dane są przechowywane w chmurze i dostępne także po zmianie telefonu.


Zarówno posiadacze poprzednich modeli, jak również całkiem nowi użytkownicy sięgną po ten sprzęt chętnie, bo jest niedrogi i zapewnia dostęp do wszystkich inteligentnych funkcji, analogicznie jak sporo droższe zegarki. Urządzenie jest wodoszczelne i waży niewiele ponad 20 gramów, więc po założeniu możemy na długo zapomnieć o tym, że mamy je na ręku. Spanie z opaską, kąpiel czy wyjście w dowolne miejsce to coś naturalnego i smartband w żaden sposób w tym nie przeszkadza.


Nie masz jeszcze Xiaomi Mi Band 4? Recenzja powinna przekonać każdego, kto ma wątpliwości, czy to sprzęt warty swojej ceny. Od premiery w 2019 roku minęło już trochę czasu, ale do tej pory nie pojawiło się urządzenie stanowiące atrakcyjną alternatywę. Inteligentne zegarki są wyraźnie droższe, więc wciąż gadżet od Xiaomi wydaje się bardzo trafnym wyborem, zwłaszcza gdy spojrzy się na stosunek jakości i ceny. Warto też zaznaczyć, że od premiery smartband otrzymał bardzo wiele aktualizacji oprogramowania, co przekłada się na konkretne korzyści. Przede wszystkim usunięto wszystkie pojawiające się błędy w aplikacjach, a także dodano język polski.Zobacz więcej

Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja

Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja

Zastanawiasz się, jak połączyć smartband z telefonem? Zobacz instrukcję, jak połączyć opaskę z telefonem –na przykładzie Mi Band 5.
Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021

Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaki smartwatch męski warto kupić? Zobacz nasz ranking i wybierz coś dla siebie. 
Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Który smartfon Huawei więc wybrać? Który będzie najlepszy? Zobacz nasz poradnik.
Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać?

Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać?

Smartband czy smartwatch – który sprzęt jest lepszy? Czym się od siebie różnią? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania. Polecimy sprawdzone modele, które warto kupić.
Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona?

Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona?

Zastanawiasz się, czy smartband działa bez telefonu – oraz w ogóle jak działa, nawet przy połączeniu ze smartfonemjak działa smartband? 
Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera? Znamy datę! Oto recenzja nowej opaski

Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera? Znamy datę! Oto recenzja nowej opaski

Kiedy odbędzie się premiera Mi Band 5 od Xiaomi i jakie nowości zapowiedział producent? Zobacz wszystkie szczegóły.
Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Ranking najlepszych modeli 2021

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Ranking najlepszych modeli 2021

Smartwatch to inteligentne urządzenie, które ułatwi kontakt z dzieckiem i pomoże zwiększyć jego bezpieczeństwo. Forma zegarka sprawia, że zdecydowanie trudniej go zgubić niż telefon. Dodatkowo, w porównaniu ze smartfonem, zegarki dla dzieci są tańsze i prostsze w obsłudze, dzięki czemu poradzą sobie z nimi także młodsi, również przedszkolaki. Jaki smartwatch dla dziecka kupić? Prezentujemy ranking polecanych produktów.
Smartwatch Huawei GT Active – idealny dla aktywnych!

Smartwatch Huawei GT Active – idealny dla aktywnych!

Sportowy smartwatch HUAWEI Watch GT Active. Czy warto go kupić? Zobacz recenzję. 
Smartfony OPPO – czy warto kupić? Co to w ogóle za marka?

Smartfony OPPO – czy warto kupić? Co to w ogóle za marka?

OPPO to stosunkowo nowa marka na polskim rynku. Najważniejsze informacje o sprzęcie OPPO znajdziesz w tym artykule.
Zoom w smartfonie – jak z niego dobrze korzystać, aby robić idealne zdjęcia?

Zoom w smartfonie – jak z niego dobrze korzystać, aby robić idealne zdjęcia?

Fotografia mobilna rozwija się bardzo dynamicznie, a smartfon już od dawna jest najpopularniejszym urządzeniem do robienia zdjęć. Duży postęp dokonał się także w kwestii przybliżania obiektów na zdjęciach, czyli tak zwanego zoomu. Co warto wiedzieć na ten temat? Zbiór przydanych informacji w tym artykule.

powrót