Recenzja Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Firma Xiaomi radzi sobie na polskim rynku coraz lepiej. Wielu użytkowników zdążyło się już na tyle przyzwyczaić do chińskich smartfonów, że jako następny telefon w pierwszej kolejności wskazują właśnie propozycje tego producenta. Ostatnio duży sukces odniósł Xiaomi Redmi Note 5. Jego nowa wersja, oznaczona numerem 6, wydawać się mogła zatem łakomym kąskiem dla tych, którzy szukają ciekawych rozwiązań wśród smartfonów ze średniej półki. I chociaż premiera odbyła się raczej bez większych fajerwerków, to nie powód, żeby ten smartfon zniknął z radarów. Co ma do zaoferowania i czym się różni od poprzednika? Zobacz recenzję Xiaomi Redmi Note 6 Pro.

Specyfikacja Xiaomi Redmi Note 6 – prawie bez zmian

Producent doszedł do wniosku, że lepsze jest wrogiem dobrego i w związku z tym nie zaplanował rewolucyjnych zmian. To raczej dobra wiadomość, bo dzięki temu nie zmieniono tego, co w poprzedniku zdało egzamin bardzo dobrze. Odświeżony smartfon ma ponad 6-calowy ekran zajmujący 86% przedniego panelu. Rozdzielczość wyświetlacza to 2280 x 1080, a jego maksymalna jasność - 500 nitów. W najnowszym modelu mamy więc nieco większy ekran i nieco inne jego proporcje - obecnie jest to nie 18:9, tylko 19:9, co ma się lepiej sprawdzać przy oglądaniu filmów. Obudowa jest niezmiennie wykonana z aluminium z ochronnym szkłem 2,5D. W kwestii wyglądu i jakości wykonania można śmiało powiedzieć, że trzyma poziom.

Oprócz tego, specyfikacja jest praktycznie odwzorowaniem pierwowzoru. Znów mamy procesor Snapdragon 636, 3 lub 4 GB RAM, a także identyczną pojemność akumulatora – 4000 mAh.

W związku z niską ceną tego modelu, są naturalnie narzucone pewne ograniczenia – przede wszystkim brak NFC oraz złącza USB typu C, co w wielu telefonach jest już standardem. Nie są to jednak duże niedogodności, skoro rozmawiamy o smartfonie w przystępnej cenie.

Fotografia przede wszystkim!

Najważniejsze zmiany można dostrzec w możliwościach fotograficznych smartfona. Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Główny aparat ma matryce 12 Mpix oraz 5 Mpix, jednak zwiększono wielkość pikseli oraz jasność przesłony. Istotniejsza zmiana dotyczy jednak przedniego aparatu do selfie. W tym miejscu zdecydowano się na podwójny moduł  20 i 2 Mpix, co ma być rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się przy porterach z rozmytym tłem. Wszystkie 4 aparaty wykorzystują sztuczną inteligencję w ramach technologii Dual Pixel. To istotna zmiana, która ucieszy wszystkich, którzy wybierając smartfon, patrzą przede wszystkim na jakość fotografii, a nie mają zamiaru kupować flagowca. Uzupełnieniem dla bardzo dobrych zdjęć jest możliwość kręcenia video w formacie 4K.

Czy warto kupić Xiaomi Redmi Note 6?

Wydaje się, że chiński producent wybrał właściwy kierunek, proponując nieco odświeżony model sprzed roku ze znacznie lepszymi aparatami. Telefon Xiaomi za niewiele ponad 1000 złotych nie ma zbyt dużej konkurencji na rynku, bo zwyczajnie broni się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Nawet bez wielkich nakładów na promocję, ten model może osiągnąć duży sukces, ponieważ broni się, gdy spojrzymy obiektywnie na jego możliwości na tle innych smartfonów z tej samej półki cenowej. Przewidywalny kierunek rozwoju tej linii produktów nie jest niczym złym, zwłaszcza że w efekcie dostajemy naprawdę dobry telefon za niewielkie pieniądze.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]