Relaks po ciężkim dniu? Przegląd urządzeń do masażu!

Po dniu pełnym wyzwań, nic tak nie rozluźnia jak dobry masaż. Nawet kilkanaście minut odprężenia pod koniec dnia pozwoli rozluźnić mięśnie, pozbyć się stresu i spokojnie zasnąć. Żeby zaznać odrobiny relaksu, nie potrzebujemy wcale wizyty w salonie masażu ani specjalistycznego kursu. Wystarczy odrobina technologii w naszym domu! Na rynku jest wiele urządzeń przydatnych do masażu różnych partii ciała. Czas na krótki przegląd. Zaczynamy masaż dla początkujących.

Na początek masaż stóp!


Panie, które z różnych względów zmuszone są do wykonywania stojącej pracy (szczególnie w butach na obcasach) na pewno to docenią. Hydromasażer stóp BEURER FB-35 działa na kilku różnych poziomach. Umożliwia masaż oparty na wibracjach, jak również masowanie stóp za pomocą obrotowych szczotek, oraz poprzez zbawienne działanie bąbelków powietrza. Taka forma masażu może przypominać wizytę w spa, bo zabieg odbywa się pod wodą, która utrzymywana jest w stałej temperaturze. Alternatywą są urządzenia wykonujące masaż „na sucho”, jak na przykład HOMEDICS CB-200 Circulation Pro. W tym przypadku efekt zmniejszenia obrzęku stóp i zwiększenie przepływu krwi, osiąga się za pomocą elektrostymulacji. Choć brzmi to trochę groźnie, w rzeczywistości masaż reflektoryczny jest bardzo przyjemny. Inną ciekawą opcją jest zastosowanie masażu Shiatsu, dzięki umieszczeniu stopy... w specjalnym bucie. Rozgrzewający but utrzymuje stałą wysoką temperaturę i - wywołując nacisk w odpowiednim miejscu -uwalnia napięcie mięśni, niwelując obrzęk i zmęczenie.

Masaż kręgosłupa


Dla osób, które spędzają wiele godzin w biurze i najczęściej nie przyjmują właściwej postawy,  najlepszym ratunkiem będzie masaż odpowiedniego odcinka kręgosłupa. Taką funkcję spełnia odpowiednia mata masująca, taka jak HOMEDICS MCS-750H-EU. Uniwersalna mata, którą możemy umieścić na dowolnym fotelu lub krześle posiada rozmaite funkcje (łącznie nawet 12 programów) i jest w łatwy sposób obsługiwana za pomocą pilota. Dzięki temu, możemy korzystać z jej pracy siedząc wygodnie i oglądając ulubiony serial. Najpopularniejsze rodzaje masażu w takim urządzeniu to masaż punktowy, masaż wałkujący i wibracyjny. Oczywiście maty są najdroższymi spośród urządzeń do masażu, ale są też wyjątkowo efektywne, bo jednocześnie masują duże powierzchnie ciała.


Uniwersalne masażery


Znacznie tańszą alternatywą dla mat masujących są ręczne urządzenia, które możemy stosować do różnych części ciała. Takie kompaktowe modele mają niewielkie wymiary i małą moc  - od 2 do 22W.  Dzięki wymiennym nasadkom, mogą pełnić różne funkcje (na przykład peeling). Czasami są dodatkowo wyposażone w lampy rozgrzewające albo oświetlenie LED. Największa wada to krótki czas pracy. Przykładowo, urządzenie BEURER MG 70, może nieprzerwanie pracować przez nie więcej niż 15 minut. Ze względu na niewielkie rozmiary, masażer można zabrać ze sobą w niejedną podróż, również służbową.

Ukojenie dla Twojej szyi!