MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Robot sprzątający – przegląd modeli czyszczących na sucho i na mokro

Sprzątanie w domu to czynność, za którą nikt chyba specjalnie nie przepada. Żeby cieszyć się czystością niezbędna jest regularna praca, a na to zazwyczaj brakuje czasu i ochoty. Jak zapewnić sobie systematyczne porządki? Za pomocą robota, który zrobi to za nas! Automaty do sprzątania nie wymagają wysiłku, a często nawet obecności człowieka w mieszkaniu. A co potrafią? Znacznie więcej niż tradycyjne odkurzacze i inne urządzenia, z którymi mieliśmy styczność do tej pory. Przyglądamy się najciekawszym robotom sprzątającym o różnych zastosowaniach.Producent znany z tradycyjnych odkurzaczy dobrze radzi sobie także na rynku automatów. Sprytne urządzenie samodzielnie porusza się po całym domu, skutecznie czyszcząc, polerując, i wciągając kurz. Dużą zaletą jest zastosowanie w tym modelu filtrów HEPA, które skutecznie pozwalają oczyścić środowisko z bakterii, grzybów, wirusów i innych zanieczyszczeń. Hoover jest także wyjątkowo niski – dzięki temu, że odstaje na niecałe 7 centymetrów od podłogi, bez problemu może wjechać w różne zapomniane zakamarki pod łóżkiem albo pod meblami. Robot wyposażony w technologię WiFi może być kontrolowany za pomocą smartfona, dzięki odpowiedniej aplikacji na Androida lub iOS, można też posługiwać się pilotem. Robot, oprócz czujnika kurzu, posiada także czujnik uskoku podłoża, dzięki któremu nie spadnie nigdy ze schodów albo z balkonu. Po skończonej pracy sam wraca do stacji ładującej.

Robot odkurzający IROBOT Roomba 615Ten inteligentny robot opanował sprzątanie do perfekcji. Dzięki latom doświadczeń i udoskonalaniu kolejnych modeli, udało się pokonać większość problemów, które wcześniej pojawiały się przy pracy. Dzięki technologii Dirt Detect, iRobot znajduje najbardziej zabrudzone miejsca i w pierwszej kolejności koncentruje się na ich wysprzątaniu. Udoskonalone zostało także czyszczenie przy ścianach i w narożnikach pomieszczeń. Robot, oprócz omijania naturalnych przeszkód, jest także zabezpieczony przez zaplątaniem się w kable lub frędzle dywanów. Skuteczną obsługę ułatwia system komunikatów głosowych – również w języku polskim.

Robot mopujący IROBOT Braava 380TCo jeśli zamiast tradycyjnych podłóg i dywanów, mamy w domu raczej terakotę i panele? Oczywiście znajdzie się alternatywa dla wiadra i mopa. Ten model działa na innej zasadzie niż pozostałe, bo nie opiera się na pracy wirujących szczotek, tylko umieszczonej w odpowiednim miejscu ściereczki z mikrofibry. Robot ze ściereczką metodycznie przemieszcza się po kolejnych pomieszczeniach, myjąc na sucho lub na mokro. W tym drugim wariancie, robot sam dozuje środki czyszczące, stale nawilżając ściereczkę z świeżą dawką płynu. Podobnie jak inne roboty, wyczuwa i omija naturalne przeszkody, jak na przykład meble, ale również omija chodniki, dywany i uskoki.


Roboty Samsunga nieco różnią się od iRobot. To zdecydowanie masywniejsze urządzenia, co ma swoje wady i zalety. Z jednej strony, trudniej im wjechać pod niektóre meble, z drugiej strony, dzięki większym wymiarom dysponują także większym pojemnikiem na brud i kurz. Gdy inne modele mieszczą mniej niż 0,5l, Philips mieści 0,7. Co to oznacza? Rzadsze opróżnianie zapełnionego pojemnika, czyli jeszcze rzadszy udział człowieka w procesie utrzymywania czystości. Inny jest także system poruszania – duże koła Easy Pass pozwalają bardzo skutecznie pokonywać progi, listwy podłogowe, i inne tego rodzaju przeszkody pomiędzy pokojami.

Robot odkurzający PHILIPS FC8820/01Automat podobny do innych z kilkoma inteligentnymi rozwiązaniami. System Virtual Guard pozwala omijać wybrane pomieszczenie – na przykład z cennymi przedmiotami, posłaniem zwierzęcia lub po prostu bałaganem na podłodze. Poza tym jest opcja planowania pracy na konkretny dzień i godzinę, funkcja turbo, umożliwiająca sprzątanie w przyśpieszonym tempie oraz system wielu czujników, które pozwalają dopasować styl sprzątania i sposób poruszania się urządzenia do układu pomieszczeń.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]