Rozrywka dla dzieci nie tylko z tabletem – przegląd najciekawszych zabawek

Ogromna popularność urządzeń mobilnych w dużym stopniu wpłynęła na sposoby spędzania czasu przez dorosłych. Coraz częściej zamiast do książki czy gazety, mając chwilę wolnego, wpatrujemy się w ekran smartfona. Z dziećmi jest dokładnie tak samo. Niezależnie od tego, czy pociecha ma 2 lata, czy 14, smartfon lub tablet jest częstym źródłem rozrywki, a w skrajnych przypadkach - najpopularniejszym. Nie ma co obrażać się na rzeczywistość. Urządzenia mobilne są częścią naszego świata, więc dzieci także się nimi interesują. Tym bardziej, że nie każda aktywność związana ze smartfonem lub tabletem to strata czasu. Jest wiele aplikacji edukacyjnych, dopasowanych do użytkowników w różnym wieku. Niemniej jednak, zbyt długi czas przed kolorowym ekranem nie jest zdrowy. Dlatego, żeby ograniczyć długość używania gier, zamiast próbować zakazów lepiej zaproponować ciekawą alternatywę. W tym artykule przedstawiamy wartościowe zabawki dla dzieci, do których rodzice powinni zachęcić swoje pociechy.Auto na radio CARRERA Red Cruiser 2 162085

Zanim drony stały się stosunkowo tanie i łatwo dostępne, szczytem marzeń dla każdego chłopaka interesującego się choć trochę motoryzacją, było zdalnie sterowane auto. Dziś takie zabawki są już dostępne w znacznie niższej cenie, a posiadają wiele niewątpliwych zalet. Posiadanie takiego samochodu na baterie to zawsze okazja, żeby wyjść do parku i tam pokonywać wymyślone przez siebie trasy. Przykładem takiego samochodu ze sterowaniem radiowym jest auto marki Carrera. Model jest odwzorowany w skali 1:16 i porusza się z prędkością do 20 km na godzinę. W pełni naładowana bateria starcza na 40 minut zabawy, a zasięg to około 60 metrów.


Monopoly Junior. Peppa Pig

Monopoly to gra wyjątkowa i ponadczasowa. Genialny w swojej prostocie pomysł na grę działa na wyobraźnię już od 1935 roku, więc trudno znaleźć osoby, które o Monopoly nigdy nie słyszały. Na bazie popularności pierwotnej wersji gry pojawił się szereg przeróbek. Miłośnicy futbolu mogą skusić się na przykład na Monopoly w wersji z reprezentacją Polski albo Realem Madryt. My jednak proponujemy wariant dla najmłodszych, w którym motywem przewodnim jest niezwykle popularna bajka – świnka Peppa. Uproszczone zasady sprawiają, że gra jest odpowiednia już dla dzieci od 4 lat. Rozgrywka w gronie 2-4 osób zajmuje około 30 minut.Pędzące jeże. Kolec w kolec. Gra planszowa

Egmont to sprawdzony dostawca gier planszowych oraz towarzyskich. „Pędzące jeże” to natomiast propozycja, która dostarczy wspaniałej zabawy zarówno dzieciom od lat 6, jak i dorosłym. Gra ma podobny charakter, co inne z tej samej serii czyli Pędzące Żółwie oraz Pędzące Ślimaki. Podstawą jest plansza, przesuwające się po niej zwierzęta oraz zestaw kart, które decydują o tym, co dzieje się na planszy. Do zwycięstwa jest natomiast potrzebna umiejętność logicznego myślenia i odrobina sprytu, pozwalająca wyprowadzić w pole rywali. W tym konkretnym przypadku zbieramy karty w kolorach odpowiadających jeżom poruszających się po planszy. Na koniec rozgrywki wygrywa ten, kto ma najwięcej kart w takim samym kolorze jak jeż, który jako pierwszy dotarł do mety. Grze towarzyszą ogromne emocje i często element zaskoczenia na koniec, nikt bowiem nie wie do końca, na jaki kolor stawiają przeciwnicy i którego jeża starają się pchnąć do przodu, a którego postawić w tyle. Umiejętne blefowanie jest tutaj w cenie!


Klocki konstrukcyjne ENGINO Inventor 50 w 1 Motorized set

Klocki to zawsze dobry pomysł na prezent, który rozwija kreatywność i umiejętność myślenia. Proponowany zestaw jest ciekawą alternatywą dla najbardziej znanych zabawek z serii LEGO czy Playmobil. Klocki długo się nie znudzą, ponieważ z zestawu elementów znajdujących się w pudełku możemy zbudować aż 50 różnych modeli pojazdów ze 121 elementów! Dodatkowo, zestaw zawiera silniczek elektryczny zasilany bateriami, który napędza ruchome elementy. Tym sposobem na niewiele ponad 200 zł otrzymuje zabawkę, która zapewni rozrywkę przez wiele miesięcy.


Puzzle tematyczne

Puzzle to znany od wielu lat sposób na odstresowanie się oraz naukę cierpliwości i systematycznej pracy. Rozwijają też spostrzegawczość i twórcze myślenie. Jakie zestawy konkretnie można tu zaproponować? To zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko oraz czym się interesuje. Miłośnicy gry World od Tanks z pewnością chętnie sięgną po licencjonowany produkt związany z tym tytułem. Puzzle World of Tanks. Uważaj na siebie to wymagający zestaw złożony z 1000 elementów, który kosztuje 69 złotych.Jest też propozycja dla młodszych dzieci, zwłaszcza tych zafascynowanych na co dzień grami z Nintendo Switch. Puzzle Puzzle WINNING MOVES Super Mario i przyjaciele to układanka złożona z 500 części, odpowiednia dla dzieci od 10. roku życia. A co jeśli największe hobby dziecka to wszystko, co związane z Harrym Potterem? Dla potteromaniaka ciekawą propozycją będzie na pewno 500-elementowy zestaw puzzli z wizerunkiem czarodzieja Draco Malfoya ze Slytherinu. Puzzle WINNING MOVES Harry Potter Slytherin umożliwią trening spostrzegawczości i koncentracji, a zarazem przeniosą myślami w świat Hogwartu!

Jak widać, różnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci jest bardzo wiele. Dlatego wbrew pozorom nie trzeba niezwykłych zabiegów, żeby zabrać dzieci sprzed wirtualnych ekranów i pokazać coś równie atrakcyjnego.


powrót