Rozrywka w czasie długiej podróży - poradnik dla dorosłych

Wydaje się, że największym wyzwaniem podczas podróżowania, jest znalezienie sposobu na przetrwanie kilkugodzinnej wyprawy dzieckiem i znalezienie mu odpowiednio wciągającego zajęcia, żeby zapomniało o mało atrakcyjnym przelocie czy przejeździe. Warto jednak pamiętać, że problem nie dotyczy wyłącznie najmłodszych. Wielu dorosłych także źle znosi podróże – zwłaszcza przez stres związany z lataniem czy chorobą lokomocyjną. Od długiej i monotonnej podróży najlepiej oderwać się, zajmując mózg czymś zupełnie innym. W końcu jeśli wybieramy się na daleką wyprawę, to czas spędzony na miejscu będzie kluczowy, a nie sama podróż, która bywa po prostu przykrą koniecznością na drodze do celu. Co polecamy na długą wycieczkę? Zobaczcie nasze propozycje!

Po pierwsze - książki!

Jednym z najbardziej trafnych wyborów dla podróżników są oczywiście książki o podróżowaniu! Jeśli wcześniej nie znaleźliśmy na to czasu, już w drodze na miejsce możemy wertować przewodnik i planować w najdrobniejszych szczegółach swój pobyt, zwiedzanie oraz wycieczki. Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą książki na inny temat. Wiele osób zresztą nie ogranicza się do książek podróżniczych. Równie dobrze można sięgnąć po fantastykę, dobry kryminał albo pozycję, którą dostaliśmy pod choinkę, a nie zdążyliśmy jej nawet otworzyć. Każda długa podróż to idealna okazja do nadrabiania książkowych zaległości. Jedyne, co nas ogranicza, to czas oraz pojemność bagażu podręcznego, gdzie mają się zmieścić wszystkie lektury.

Multimedia dla każdego

Właśnie ze względu na objętość i wagę, tradycyjne książki coraz częściej przegrywają ze swoimi elektronicznymi odpowiednikami. E-booki czyta się nie tylko na specjalnych czytnikach, ale również na tabletach. Tablety multimedialne zapewniają jednak szereg innych możliwości. Jeśli na co dzień na domowym telewizorze lub laptopie lubimy oglądać seriale z popularnego serwisu streamingowego, jak Netflix czy HBO Go, możemy zabrać ze sobą swoją pasję, nie zabierając telewizora. Z tego samego konta zalogujemy się na urządzeniu mobilnym, aby zyskać dostęp do ulubionych materiałów. Możemy nawet na tablecie odtworzyć film czy serial dokładnie w tym momencie, w którym przerwaliśmy oglądanie w domu. Tablety oferują też całe spektrum rozmaitych gier. Od prostych gier zręcznościowych, po złożone gry strategiczne, które będą potrafiły wciągnąć na wiele godzin. Piłkarscy kibice docenią tablety także za możliwość oglądania w trasie relacji z meczy, jeśli te udostępniane są online. Na tablecie o dużych rozmiarach w końcu widać znacznie lepiej niż na przeciętnym telefoni. O czym pamiętać, wybierając tablet na wyjazd? Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na żywotność baterii, ponieważ często nie będziemy mieli możliwości, aby doładować sprzęt. Gdy bateria będzie na wyczerpaniu, pozostaje już tylko dobry powerbank. Druga sprawa to rozdzielczość i wymiary ekranu. Te elementy znacząco wpływają na cenę urządzenia, więc musimy sami ocenić, jak bardzo są dla nas ważne. Na koniec należy ocenić wielkość pamięci wewnętrznej. Jeśli nie planujemy zbyt często kasować obejrzanych filmów, lepiej wybrać bardzo pojemny dysk.

Ćwiczenia zręczności i logicznego myślenia

Jazda na wakacje nie musi oznaczać chrapania w hotelu i bezczynności. Równie dobrze, podczas jazdy możemy ćwiczyć swój umysł oraz zręczność. Najlepszym zajęciem do tego jest układanie kultowej kostki Rubika. Jeśli wersja dla początkujących wydaje się nam zbyt małym wyzwaniem, zawsze można sięgnąć po alternatywne, składające się z większej liczby sześcianów i kolorów do układania. W drodze bardzo dobrze sprawdzają się także wszelkiego rodzaju krzyżówki, sudoku, quizy i inne łamigłówki. Gd tablet się rozładuje albo zabraknie zasięgu, to te papierowe gry i zabawy mogą nam uratować życie!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel