MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Antena TELKOM-TELMOR T-urbo-T V

nr kat.: 1311095
Antena TELKOM-TELMOR T-urbo-T V
Antena TELKOM-TELMOR T-urbo-T V

Opis i specyfikacja

T-urbo-T V to antena VHF wykonana w innowacyjnej technologii T-urbo-T. Poszczególne elementy anteny zostały dobrane tak, aby zoptymalizować zysk energetyczny w zakresie 174-230 MHz. Bardzo ważnym wyróżnikiem konstrukcji jest niski współczynnik fali stojącej VSWR. Określa on stopień dopasowania impedancji anteny do impedancji linii. Wartość VSWR idealnie wynosi 1, w praktyce jest większa od jeden. Współczynnik fali stojącej wpływa na niedopasowanie, które w przypadku anteny odbiorczej można traktować jako tłumik. Zatem ma ono wpływ na stosunek Energi bitu do Energi szumu. W przypadku sygnału cyfrowego przekłada się to wprost na BER (w różny sposób zależnie od typu modulacji). Na uwagę zasługuje również solidna konstrukcja anteny oraz wysokiej klasy materiały, jakie zostały wykorzystane do jej produkcji. Parametry materiałów sprawiają, że antena T-urbo-T V jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i wytrzyma długie lata użytkowania.

Zastosowane technologie

DVB-T DVB-T

Techniczne

Antena

Zewnętrzna

Przeznaczenie anteny

Radio, Telewizja

Odbiór DVB

DVB-T

Inne

technologia T-urbo-T; Możliwość pracy w polaryzacji pionowej i poziomej; Zysk: 7 - 8 dBi

Zakresy

Zakres częstotliwości [MHz]

174 - 230

DAB

Tak

VHF

TAK

Ogólne

Producent

Telkom-Telmor

Kolor

Srebrno-niebieski

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie

5/5

Andrzej

Bardzo solidna antena VHF z możliwością wyboru polaryzacji !

Antena w połączeniu ze zwrotnicą ZWR-210DC tej samej marki u mnie doskonale się sprawdziła, do rozbudowy zestawu antenowego, o odbiór pakietu programów nadawanych w MUX-8, w polaryzacji pionowej (można uzyskać bardzo dobry sygnał pozbawiony błędów przy odległości od nadajnika wynoszącej 30km). Dobrze, że antena jest dostarczana w stanie do samodzielnego montażu elementów, ponieważ po złożeniu robi się duża, a tak, można ją przełożyć przez niewielkie okno dachowe i dokończyć składanie na dachu. Antena jest łatwa w montażu. Z narzędzi trzeba użyć jedynie śrubokręta krzyżakowego. Polecam!

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

Paweł

Antena TELKOM-TELMOR T-urbo-T V - bardzo dobra !

Z produktów firmy Telmor korzystam od ponad 20 lat. I zawsze byłem zadowolony. Dlatego teraz, szukając anteny do odbioru MUX-8, jeszcze raz wybrałem wyrób tego producenta. Antena jest wykonana solidnie od strony mechanicznej. Można ją zamontować zarówno w polaryzacji poziomej jak i pionowej (zależnie od tego w jakiej polaryzacji nadawany jest sygnał, który chcemy odebrać). Montaż, polegający na przykręceniu paru śrubek, jest bardzo prosty, a sposób montażu opisany jest w załączonej instrukcji. Od strony "radiowej" antena działa bardzo dobrze. Wykorzystuję ją do odbioru sygnału z nadajnika TV oddalonego o 27 km, czyli nie tak daleko. Można byłoby użyć anteny o prostszej konstrukcji, ale ja uważam, że z wielu względów (możliwe zakłócenia, tłumienie kabla antenowego), lepiej jest zastosować antenę z zyskiem. Przy montażu zamieniłem oryginalne cynkowane śruby i nakrętki na nierdzewne. To wydatek dodatkowych kilku złotych, ale oszczędzi to nam kłopotów z odkręcaniem ich za kilka(naście) lat, gdy będzie taka potrzeba (ocynk nie zawsze chroni przed rdzą elementy montowane na zewnątrz). Antena wyposażona jest w gniazdo typu "F" umożliwiające w łatwy sposób podłączenie kabla koncentrycznego. Producent dodaje nawet wtyczkę w zestawie. Szkoda jednak, że nie dodaje gumowego ochronnego kapturka na to złącze, które trzeba zabezpieczyć przed wpływami atmosferycznymi. W sumie jednak jest to drobnostka, która nie wpływa na ogólną ocenę produktu - bardzo dobrą. Polecam tę antenę!

Opinia potwierdzona zakupem
Antena TELKOM-TELMOR T-urbo-T V ×
Antena TELKOM-TELMOR T-urbo-T V

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel