CB Radio MIDLAND ALAN 42 Multi

nr kat.: 1098182 MIDLAND

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
CB ALAN 42 MULTI to 40 kanałowy radiotelefon CB pracujący w modulacji AM i FM. Zasilany prądem stałym o napięciu 13,2V.
Techniczne

Ilość kanałów

40

Wyświetlacz

TAK

Rodzaj modulacji

AM, FM

Mikrofon

Pojemnościowy

Minimalna częstotliwość pracy [MHz]

25.615

Maksymalna częstotliwość pracy [MHz]

30.105

Moc wyjściowa [W]

4

Napięcie zasilające [V]

13.2

Czułość

0.5uV (AM) 0.25 (FM) przy 10dB SINAD

Inne

Glośnik 0.5 W/ 8 Ohm, Impedancja anteny 50 Ohm

Funkcje

Regulacja szumów

TAK

Fizyczne

Wysokość [mm]

140

Szerokość [mm]

30

Głębokość [mm]

70

Waga [g]

190

Ogólne

Producent

Midland

Kolor

Czarny

Okres gwarancji

12 miesięcy

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Bardzo dobre ręczne radio, wysoka jakość wykonania. Polecam

3 na 5

Opinia pochodzi od:

Radiostacja przenośn...

Radiostacja przenośna dla łącznościowców w paśmie 27 Mhz, używana najczęściej obecnie przez kierowców w celu popełniania wykroczeń i przestępstw drogowych, niestety, można by wyliczać ile to już razy kierowcy przez użycie radiostacji obywatelskiej nie przeznaczonej do piractwa drogowego użyli jej, i zostały zabite lub okaleczone osoby niewinne, niestety rząd nie zabronił korzystać z radiostacji obywatelskiej kierowcom a agresja i wulgarność skutecznie odstraszyły docelowych jej użytkowników do zakupu i używania, szkolenia się.

Radiostacja jest bardzo mała i lekka, akumulator doczepiany od dołu to stare rozwiązanie i trochę osłabia konstrukcję mechaniczną, niestety producent chciał aby można było użyć też tej radiostacji w innej formie niż przenośna, stąd taka konstrukcja.
Urządzenie ma dwie modulacje, modulacja AM jest słabej jakości, niejako wymuszona przez państwa jak Polska, Rosja i Włochy. W tej modulacji jakość sygnału jest słaba, bardzo zależna od odległości (czym dalej tym silnie spada jakość sygnału), sam zasięg jest ok. ale kosztem wysokiego poziomu szumu który w modulacji FM jest dużo niższy, w modulacji FM zasięg jest minimalnie niższy jednak do granicy zasięgu jakość dźwięku jest znacznie lepsza i stała głośność, inaczej mówiąc w modulacji FM jakość dźwięku jest mało zależna od odległości ale zasięg jest o przysłowiowe 2% gorszy..
Radiostacja pobiera bardzo mało prądu podczas nadawania, to około 0,8 A przy akumulatorze 9,6V, oddając do anteny około 1,5W mocy.
Czas pracy nadajnika nie może przekraczać 1 minuty po czym musi nastąpić 10 minut na wychłodzenie urządzenia.
Radiostacja ma bardzo słabej jakości nadruk napisów na obudowie który schodzi po kilkunastu dniach używania, szczególnie gdy na palcach pojawi się pot i woda, niestety pokrowiec został wykonany dla pojemnika na ogniwa jednorazowe i nie pasuje do radiostacji z akumulatorem, to poważny błąd i nadal po latach produkcji nie poprawiony.
Antena nie ma zalecanych 60 do 110cm dla tego pasma częstotliwości , brak w komplecie także przeciwwagi do wykorzystania do max jej parametrów w terenie, nie jest to wielka wada ponieważ łatwo taką wykonać samodzielnie lub kupić z wyprzedaży demobilowej radiostacji wojskowych.
Usytuowanie mikrofonu wysoko w obudowie jest bardzo niekorzystne, podczas mówienia do mikrofonu głowa jest zbyt blisko anteny (antena zbyt nisko) i pochłania zbyt dużo promieniowania zmniejszając zasięg.
Zastosowanie anteny dłuższej a szczególnie z środkową cewką bardzo korzystnie działa w tym wypadku na poprawę parametrów.
Podświetlenie jest słabej jakości ale wystarczające, niektóre starsze radiostacje posiadały je znacznie lepsze.
Ładowarka jest odpowiednio dopracowana - nie niszczy akumulatorów, jest ładowarką bez procesora, ładowanie akumulatora 700 mAh Ni-Cd około 11 godzin, 1900 mAh Ni-Mh eneloop około 25 godzin.
Ładuje trochę za szybko jak na ładowanie bez kontroli ale taki jest wymóg tzw. 'konsumentów' którzy nie są odpowiednio wykształceni technicznie i chcą najszybszego ale nadal bezpiecznego ładowania.
Radiostacja nie umożliwia użycie ładowarki szybkiej z procesorem.
Pobór prądu podczas odbioru jest stosunkowo duży, to spowodowane jest użyciem wzmacniacza akustycznego starszej generacji w celu obniżenia kosztów produkcji.
Mikrofon ma czułość która wymaga mówienia do niego z odległości nie większej niż 3 cm, optimum 1 cm , należy unikać mówienia prosto do mikrofonu a ustawiać urządzenie bokiem aby kropelki śliny wydostające się z ust podczas mówienia nie trafiały do mikrofonu niszcząc go, powodując coraz gorszą czułość co przyczynia się do cichszej i bardziej niezrozumiałej - pozbawionej wyższych tonów modulacji.
Radiostację trzymać podczas nadawania oburącz starając się dobrze pokryć dłońmi obudowę (nie zasłaniać mikrofonu) - ma to na celu wykorzystanie ciała operatora do maksimum jako przeciwwagi , trzymać możliwie wysoko w stosunku do naszego ciała, wykorzystać jeśli to możliwe najwyższą osobę o 'silnej' posturze, z dala od budynków, zakłócających urządzeń elektronicznych i ponad przeszkodami terenowymi w miarę możliwości.

4 na 5

Opinia pochodzi od:

Bardzo funkcjonalne ...

Bardzo funkcjonalne radyjko.

Więcej opinii

RATY ONLINE - umowa kredytowa nawet w 15 minut od złożenia wniosku.

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

  • Minimum formalności 1
  • Okres kredytowania nawet do 50 m-cy
  • Szybka decyzja kredytowa - nawet 15 min od złożenia wniosku
  • Bezpieczeństwo finansowe - możliwość skorzystania z ubezpieczenia 2
  • Cała procedura odbywa się on-line. Wygodnie i bezpiecznie. Z domu!
  • 1Zapytaj doradcę o kredyt na podstawie deklaracji o dochodach.

    2Zawarcie umowy ubezpieczenia jest dobrowolne. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia CNP Santander Insurance Life DAC z siedzibą w Dublinie (Irlandia). Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), dostępnych na www.santanderconsumer.pl/ubezpieczenia.

    Dla kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 0% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 6.11.2017 r.

Oblicz wysokość raty

RATY W MARKECIE! W celu uzyskania kredytu udaj się do Punktu Obsługi Klienta Santander Consumer Bank S.A. znajdującego się w naszym markecie.

O szczegóły zapytaj pod nr tel. 71 358 22 66 (koszt wg stawki operatora) lub sprawdź na stronie www.santanderconsumer.pl

Aktualności

Więcej

CB Radio MIDLAND ALAN 42 Multi ×
CB Radio MIDLAND ALAN 42 Multi

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]