Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają?

Samsung czy Xiaomi? Jeśli zastanawiasz się, która z tym firm produkuje lepsze smartfony, na pewno spodoba Ci się nasz poradnik. Zastanawiamy się, jakie mocne strony mają obaj producenci. Jeśli ciągle się wahasz i nie masz pewności, czy wybrać telefon Samsung, czy Xiaomi, koniecznie przeczytaj!


Rynek smartfonów w Polsce stale się rozwija, a każdego roku pojawia się kilkanaście nowych modeli od różnych producentów. Faktem jest jednak, że od pewnego czasu mamy wyraźnych liderów w zestawieniu najlepiej sprzedających się urządzeń. Wysoka pozycja takich marek jak Xiaomi czy Samsung nikogo nie powinna dziwić. Na dobry wizerunek i rynkową renomę te firmy pracowały latami.


Xiaomi czy Samsung – co wybrać?


Xiaomi vs Samsung – kiedyś i dziś


Xiaomi jest stosunkowo nową marką, bo powstałą dopiero w 2010. W pierwszych latach działalności w dużej mierze wzorowało się na Apple, przynajmniej jeśli chodzi o marketing. Z czasem jednak udało się wypracować jej własny styl, niezależny od konkurencji. Tym, co od lat wyróżnia produkty chińskiego giganta, jest atrakcyjna cena przy zachowaniu wysokiej jakości i innowacyjności produktów. Nie tylko telefonów, ale też telewizorów, opasek sportowych czy drobnych sprzętów RTV. Dzięki niskim marżom Xiaomi stało się atrakcyjną alternatywą dla urządzeń od innych producentów. W Polsce zyskało popularność, jeszcze zanim urządzenia pojawiły się w oficjalnej dystrybucji. Co ciekawe, bardzo długo produkty Xiaomi były dostępne w sprzedaży tylko online. Stąd zresztą nazwa serii smartfonów Xiaomi Mi, gdzie skrót MI oznacza „mobile internet”.


Samsung to natomiast koreańska firma o znacznie dłuższej historii. Pierwsze smartfony z serii Samsung Galaxy weszły na rynek już w 2009 roku, czyli jeszcze zanim Xiaomi zaczęło istnieć. Do tego Samsung praktycznie od lat jest sklasyfikowany w czołówce listy najbardziej wartościowych przedsiębiorstw na świecie. Wśród koreańskich studentów prowadzi w rankingach na idealnego pracodawcę. Samsung w pewnym momencie zaczął wyznaczać trendy na rynku technologii mobilnych. To z flagowych modeli Samsunga inni producenci czerpali inspiracje – chociażby w kwestii fotografii czy zastosowania wodoszczelnej i pyłoszczelnej obudowy w swoich flagowcach.


Czy dziś te różnice mają istotne znacznie? Niekoniecznie. Ostatecznie, najważniejsze są aktualnie dostępne modele, a nie bogata, choć ciekawa, historia danej marki.


Zarówno smartfony Samsung i Xiaomi warto polecić ze względu na:


  • duży wybór modeli w różnych cenach,
  • innowacyjne technologie wyznaczające trendy,
  • doskonałą wydajność,
  • bardzo dobre funkcje związane z fotografią i video.Samsung czy Xiaomi – porównanie konkretnych modeli


Jakie smartfony Xiaomi polecamy?


XIAOMI Mi 10T Pro

To rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć najmocniejszy, bezkompromisowy i w dodatku duży smartfon. Za około 2500 zł można kupić telefon z wyświetlaczem 6,67 cala i rozdzielczością 1080×2400. Rozdzielczość aparatu to aż 108 Mpix, pamięć wewnętrzna to 256 GB. Zaletą jest także bardzo mocna bateria o pojemności 5000 mAh. Nagrań video można dokonywać w ekstremalnie wysokiej jakości – nawet 8K. Telefon potrafi wykorzystać też potencjał łączności 5G.


XIAOMI Mi 10 Lite 5G 6

To też dobry wybór w nieco mniejszym budżecie. Telefon wykorzystuje wiele nowych technologii. Ma czytnik linii papilarnych, moduł NFC z możliwością dokonywania płatności Google Pay, a także ekran AMOLED i rozpoznawanie twarzy.


Smartfon XIAOMI Redmi Note 9 Pro

Wśród sprzętów Xiaomi mamy także silną pozycję lidera na rynku wśród smartfonów do 1000 zł. Ten telefon ma wszystko, co trzeba – pojemną baterię, funkcję szybkiego ładowania, czytnik linii papilarnych i wydajne podzespoły zapewniające szybkie działanie.