Samsung Gear S2

Niespodziewany lider


Smartwatche po sparowaniu ze smartfonami informują swoich użytkowników o przychodzących połączeniach, smsach i emailach. To tylko niewielki wycinek ich możliwości. Są one na tyle duże, że ostatnio można zaobserwować prawdziwe tsunami kolejnych premier inteligentnych zegarków. Większość z nich należy albo do Apple, które rozwija swoje Apple Watch, albo do producentów współpracujących z Google, którzy tworzą kolejne zegarki nowej generacji z systemem Android Wear. Jak mawia przysłowie – gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Na początku listopada na konkurencji firm z Cupertino i Mountain View skorzystał Samsung, wypuszczając smartwatch Samsung Gear S2. Najnowszy inteligentny zegarek koreańskiego producenta jest uważany przez recenzentów z całego świata za prawdopodobnie najlepsze ubieralne urządzenie na rynku.

Jak wygląda najlepszy smartwatch na rynku?


Gdy otworzymy niepozorne srebrne kartonowe pudełko z logo Samsunga i nazwą Gear S2 oraz jego skróconą specyfikacją i wymaganiami sprzętowymi, naszym oczom ukaże się sam zegarek, dodatkowe paski, kabel microUSB oraz instrukcja obsługi i nowoczesna ładowarka indukcyjna. Samsung Gear S2 posiada kopertę składającą się z trzech części: pierwszą z nich jest ruchomy bezel, drugą – właściwa część koperty, a trzecią – jej spód. Wysoka jakość wykonania, trwałość i elegancki wygląd – te trzy cechy kluczowe cechy udało się zaszczepić w inteligentnym zegarku koreańskiego producenta dzięki wykonaniu jego dwóch pierwszych części ze stali nierdzewnej 316L. Aby mogły nim się cieszyć także osoby uczulone na nikiel, spód urządzenia został wykonany z plastiku, który skutecznie eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Biały gumowy lub czarny skórzany pasek jest wyposażony w metalową klamrę, którą można zapiąć na jedną z dziesięciu dziurek. Całość spełnia normę IP68 – Samsung Gear S2 jest zatem odporny na kurz i wodę.

Smartwatch SAMSUNG Gear S2

Jak obsługuje się najlepszy smartwatch na rynku?


Na kopercie znajdują się dwa przyciski. Górny – wstecz i dolny – powrót do ekranu głównego lub zaprogramowana akcja po podwójnym naciśnięciu przycisku. Banalnie prosta obsługa to jednak zasługa obracanego bezela. To przy jego pomocy najczęściej poruszamy się po menu, choć Samsung Gear S2 pozwala nam nawigować także za pomocą dotyku lub gestów. Ponadto inteligentny zegarek wyróżnia się na tle konkurencji również dzięki użyciu w nim stworzonego przez Samsunga systemu operacyjnego Tizen. Podstawowy ekran to tarcza zegarka. Na lewo od niej znajdziemy wszystkie ewentualne powiadomienia. Na prawo – cztery ikonki: Aplikacje, Znajomi, Ustawienia i S-Voice. Kolejne części interfejsu to analiza naszej aktywności, lista nadchodzących wydarzeń, prognoza pogody, odtwarzacz muzyki, pomiar pulsu, monitor aktywności i kalendarz. Kolejność ekranów można dowolnie zmieniać. Co najważniejsze – Samsung Gear S2 jest kompatybilny z każdym smartfonem z systemem Android 4.4 lub nowszym i co najmniej 1,5 GB RAM i działa nawet dwa dni bez ładowania!

Smartwatch SAMSUNG Gear S2

Samsung Gear S2 vs Samsung Gear S


Pierwszy Samsung Gear S był jednym z pierwszych inteligentnych zegarków i również był bardzo dobrym urządzeniem. O ile lepszy od niego jest jego następca?
  • Samsung Gear S2 z pewnością ma ładniejszy, subtelniejszy, mniej krzykliwy design od swojego poprzednika. Prostokątny kształt przypominający smartfona przyczepionego do nadgarstka został zastąpiony okrągłym, znacznie bardziej ponadczasowym wyglądem. Poprzedni flagowy smartwatch koreańskiego producenta można było obsługiwać wyłącznie za pomocą dotykowego ekranu i przycisku Home. Teraz mamy do dyspozycji dwa dodatkowe przyciski i ruchomy bezel. Ponadto Samsung Gear S2 spełnia normę IP68, a jego poprzednik mógł pochwalić się spełnieniem tylko tych warunków, które pozwoliły na przyznanie mu niższy stopień ochrony o oznaczeniu IP67.
  • Samsung Gear S2 i Samsung Gear S oferują praktycznie te same możliwości łączności. W przypadku nowszego urządzenia do Wi-Fi i Bluetooth 4.1 dodano jeszcze obsługę NFC. Ponadto „stary” Samsung Gear S w niektórych wersjach posiadał slot na kartę nano-SIM, który w jego następcy został zastąpiony slotem na kartę e-SIM. Niewiele zmian zaszło także pod względem liczby i rodzajów wbudowanych sensorów.
  • Samsung Gear S2 posiada niemalże identyczny akumulator, który znajdował się także wewnątrz jego poprzednika. Jedyną, aczkolwiek bardzo znaczącą, różnicą na korzyść nowości koreańskiego producenta jest możliwość jego bezprzewodowego ładowania. Nie zmieniły się także inne podzespoły. Na specyfikację flagowego inteligentnego zegarka firmy Samsung wciąż składa się procesor 1 GHz, 4 GB pamięci i 512 MB RAM. Nowe oprogramowanie jest jednak zdecydowanie mniej zasobożerne i kompatybilne z większą liczbą urządzeń.
Samsung Gear S2 w porównaniu do swojego poprzednika charakteryzuje się bardziej stylowym i funkcjonalnym wyglądem oraz zaktualizowaną listą możliwych opcji łączności. Pod względem specyfikacji technicznej są to dość podobne do siebie urządzenia. Jednak biorąc pod uwagę okrągły design, łatwiejszą obsługę i zwiększoną kompatybilność, którymi może pochwalić się Samsung Gear S2, to łatwo dojść do wniosku, że będzie on lepszym wyborem od swojego poprzednika.

Noś najnowszą technologię!


Samsung Gear S2 to po prostu jeden z najlepszych inteligentnych zegarków, jeżeli po prostu nie najlepszy smartwatch na rynku. Wykonanie, wydajność i czas pracy na baterii nie pozostawiają niczego do życzenia. Jego największym plusem jest przede wszystkim zaskakująco wysoka łatwość obsługi, dzięki której błyskawicznie opanujemy swobodną nawigację po wszystkich funkcjach. Nie sposób jest pozostać obojętnym także wobec jego wyglądu i systemu operacyjnego Tizen, który niczym nie ustępuje Android Wear, czy Apple Watch. A zatem… Czy porzucimy nasze analogowe zegarki na rzecz smartwatcha Samsung Gear S2?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel