Seria aparatów kompaktowych z wymienną optyką Sony Nex 3

Aparat systemowy Nex 3 firmy Sony
Model Nex 3 i następca Nex C3 firmy Sony są kompaktowymi aparatami bez lustra, co sprawia, że są o wiele lżejsze i mniejsze od standardowych lustrzanek (DSLR). Model Nex 3 waży 239 g i ma wymiary 118 x 63 x 34 mm (S x W x G). Nowy model Nex C3 waży 225 g i ma wymiary 110 x 60 x 33 mm, jest więc jeszcze lżejszy i poręczniejszy.

Jakość zdjęć
Oba modele Nex 3 są wyposażone w matrycę APS-C. Tego rodzaju matryce w formacie ok. 3:2 są często wykorzystywane w lustrzankach cyfrowych i umożliwiają robienie zdjęć z dużą liczbą detali i minimalnym szumem również w trudnych warunkach oświetleniowych. Matryca w modelu Nex 3 ma rozdzielczość 14,2 miliona pikseli, a w nowym modelu Nex C3 16,2 miliona pikseli.

Obiektywy wymienne
Podobnie jak w przypadku modelu Nex 5 firma Sony (www.sony.de) oferuje do aparatów Nex 3 szereg obiektywów wymiennych znanych również pod nazwą obiektywów „E”. Dostępne są obiektywy szerokokątne i makro oraz standardowe zoomy i telezoomy. Za pomocą opcjonalnego adaptera można również korzystać z obiektywów do aparatów DSLR.

Filmy HD i funkcja zdjęć seryjnych
Oba modele Nex 3 nagrywają filmy wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p w formacie MP4 wraz z dźwiękiem stereofonicznym. Podczas robienia zdjęć seryjnych starszy model Nex 3 jest trochę szybszy (7 zdjęć na sekundę). Jego następca, mniejszy model Nex C3, robi „jedynie” 5,5 zdjęcia na sekundę.

Zdjęcia panoramiczne
Funkcja zdjęć panoramicznych umożliwia robienie zdjęć krajobrazowych i panoram. Użytkownik nie musi przy tym stosować specjalnego oprogramowania do edycji obrazu, ponieważ aparat samodzielnie łączy ze sobą pojedyncze zdjęcia. Kompatybilne telewizory Bravia 3D firmy Sony wyświetlają zrobione w ten sposób zdjęcia panoramiczne nawet w 3D. Aby można było korzystać z tej funkcji w starszym modelu Nex 3, może być jednak wymagana aktualizacja oprogramowania układowego (http://support.sony-europe.com/).

powrót